TCL Seria C70

Kraczykruk

New member
jest jakaś opcja regulacja soudbarem który jest podpięty po przez optyka ale niestety nie ma do niego pilota osobnego? byłem przekonany że wyciszając dźwięk w telewizorze będzie to działać na zasadzie zastępczego pilota niestety grają 2 ścieżki jednocześnie. i soundbar i głośniki z telewizora...


No niestety specyfikacja optyka sprawia, że nie ma innej możliwości sterowania niż dedykowany pilot. Tyko przez jack i HDMI masz sterowanie z pilota tv.
 

kolan

New member
Potrzebuję jakiejś apki, aby była możliwość włączenia telewizora jako budzik na konkretnym kanale. Każdy szanujący się telewizor ma taką opcję. Znalazłem kilka alarmów, ale one obsługują jedynie włączającą muzykę z USB.
Posiadam Androida 8.0
 

misiek998

New member
Witam, kupiłem telewizor TCL 7026 49 cali, jednak mój problem polega na tym, że nie mogę go oglądać. Po prostu telewizor żywcem wypala mi oczy. 15 minutowa sesja z tym ekranem, to kropienie oczu co 2 minuty i zapewniony tak silny ból głowy, że żadne tabletki tu nie pomagają. Myślałem, że to kwestia konfiguracji, kombinowałem ze zmianami jasności kontrastu i ostrości, dałem nawet telewizor rodzicom, ale ci stwierdzili że go nie chcą, bo "kolory są zbyt wyblakłe" niezależnie od konfiguracji. Ich akurat oczy nie bolą, ja mam wadę wzroku, ale naturalnie kilkugodzinna praca przed komputerem nie jest dla mnie takim wyzwaniem jak 30 minut z tym ekranem. Doszedłem do wniosku, że telewizor spróbuję oddać po prostu bez powodu w terminie 14 dni od zakupu, wyjaśnię w sklepie w czym problem i mam nadzieję, że pójdą mi na rękę, a was zapytam czy mieliście może podobny przypadek? Zamówienie robiłem internetowo z odbiorem osobistym, więc myślę że taki zwrot może się udać.
 

misiek998

New member
Nie sądzę by kalibracja tutaj pomogła, jeżeli mój wzrok nie toleruje tego ekranu. Byłem u okulisty i wspólnymi siłami ustaliliśmy, żeby spróbować oddać telewizor, bo opakowanie kropli do oczu wykropiłem w 2 dni, a wczoraj zrobiłem eksperyment i próbowałem zasnąć przy tym telewizorze z zamkniętymi oczami przy wyświetlaniu statycznego ciemnego tła wejścia hdmi "urządzenie wyłączone". Telewizor po prostu był uruchomiony, ale nic nie wyświetlał. Nawet w ten sposób odczuwałem ból oczu, oraz zawroty głowy, pomaga tylko wyłączenie tego telewizora. Tak jak mówię ekran monitora, czy inne telewizory, choćby u znajomych nie powodują u mnie takich objawów, mogę co najwyżej nie widzieć wyraźnie wyświetlanego obrazu, ale nigdy nic dosłownie nie wypalało mi oczu. Porównam to do patrzenia na odpalony palnik kuchenki gazowej. Ile jesteś w stanie wytrzymać patrząc z góry na taki palnik?
 

klossowski

New member
Nie sądzę by kalibracja tutaj pomogła, jeżeli mój wzrok nie toleruje tego ekranu. Byłem u okulisty i wspólnymi siłami ustaliliśmy, żeby spróbować oddać telewizor, bo opakowanie kropli do oczu wykropiłem w 2 dni, a wczoraj zrobiłem eksperyment i próbowałem zasnąć przy tym telewizorze z zamkniętymi oczami przy wyświetlaniu statycznego ciemnego tła wejścia hdmi "urządzenie wyłączone". Telewizor po prostu był uruchomiony, ale nic nie wyświetlał. Nawet w ten sposób odczuwałem ból oczu, oraz zawroty głowy, pomaga tylko wyłączenie tego telewizora. Tak jak mówię ekran monitora, czy inne telewizory, choćby u znajomych nie powodują u mnie takich objawów, mogę co najwyżej nie widzieć wyraźnie wyświetlanego obrazu, ale nigdy nic dosłownie nie wypalało mi oczu. Porównam to do patrzenia na odpalony palnik kuchenki gazowej. Ile jesteś w stanie wytrzymać patrząc z góry na taki palnik?

Chyba pomyliłeś fora.....
Proponuję zajrzeć tutaj:
Strefa 11 - oficjalna strona stacji TTV
 

whiteak

Klub HDTV.com.pl
vip
[QUOTE = kiki; 1490537] Calibration is a free forum for members of the blue. [/ QUOTE]



Kiki, can you send me the C70 calibration for TCL, I asked many times, but still have not received anything. I gave the model and e-mail address, but I'm still forgotten.
 

whiteak

Klub HDTV.com.pl
vip
[QUOTE = Kiki; 1490722] Log Club HDTV.
You then have a calibration ground delivery. [/ QUOTE]
Where do I log in to the Blue Club? I only see, where to pay. I can not find any calibration?
 

whiteak

Klub HDTV.com.pl
vip
I am sorry - please write to PW


Repeat that I contact you, but nothing ever happens, it's at the stage where I just want a refund. Repeatedly I contacted with you and Mark, but I still do not get anything. Is there any other user who can confirm that there is even a calibration model C70 and they received it. I've tried many times to obtain a calibration, I feel that I am treated like a fool.
 

AdamWGM

New member
Ja mam moduł z nc+ i po skanowaniu kanałów sporo brakuje, np z paczki canal+ mam tylko c+Discovery, z hbo mam tylko 2 i 3, polsatu w ogóle nie ma.
Sortowanie kanałów rozspypane jak popadnie....

Kiki - czy udało Ci się ustalić w TCL jak wygląda kwestia certyfikacji modułu CAM CI z nc+? Czy w nowym osfcie dodadza to co było w v1.23?? czyli możliwość wyszukania kanałów według operatora.


Minął ponad rok i nadal tego nie dodali.:sad:
 
Do góry