TCL Seria C70

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 7006 to model wybrany jako najlepszy telewizor w Europie w klasie cena do jakości. Jak będziesz niebieski masz specjalne ćeny.
 

Dzikiws62

New member
Witam, bardzo rzadko piszę na forum, raczej samodzielnie poszukuję rozwiązań.
Ale - kupiłem 4 dni temu, po sugestiach między innymi na tym forum, TV 55C7026 TCL, oto moje spostrzeżenia:
1. Obraz - jest jak jest, ale za te pieniądze nie szukam cudów, jest poprawny.
2. Dźwięk - jest bardzo dobry - "soundbar" działa poprawnie, czysto i ładnie dźwiękowo.
2. Całość jako wygląd, bez uwag, mnie się podoba.
3. I teraz najgorsze - Android - takiego badziewia to jeszcze nie widziałem w swoim działaniu, z czuwania uruchamia się około minuty, co innego smartfon, jego się uruchamia rzadko, więc czas uruchomienia nie ma znaczenia, ale to TV, jego włącza się po kilka razy dziennie, samoistnie zmienia ustawienia w konfiguracji odnośnie obrazu, na swoje fabryczne, brak odczytu w konfiguracji gniazd USB, po podłączeniu pena na USB i włączeniu TV, podczas startu i po uruchomieniu nie wczytuje podłączonego pena, trzeba wyjąć i ponownie podłączyć, format ntfs tylko w USB 3.0, operacje w przeglądarce po podłączeniu internetu - to mordęga, ruchy kursora to jakaś tragedia nawet po podłączeniu klawiatury.
To tyle tak na szybko, ogólnie poza tymi niedogodnościami TV działa poprawnie, dźwięk jest dobry, obraz również jest dobry, oglądałem w środę LM, obraz czysty, bez smug, kolorystyka też OK, konsola MS gra z HDR, też wyświetla poprawnie, co do kątów widzenia, dla mnie jest to do przyjęcia, jest dobrze, obraz w 4K, bardzo ładny. To tyle. Pozdrawiam.
 

sxill

New member
Udało mi się odpalić to szybkie uruchamianie. W opcjach, tam gdzie jest wifi ustawiane jest opcja "network standby" czy coś takiego. Dotyczy to chyba kabla a nie wifi, ale przełącz to (nie wiem czy włącz, czy wyłącz, po prostu zmień stan). Potem wyłącz szybkie uruchamianie i pełen restart. Potem włącz ponownie szybkie uruchamianie. Mi po tej procedurze zaczęło działać.
 

longnt2007

New member
Rooted firmware 369 and found a lot hidden settings like Motion Clarity, Picture in Picture, hold Home for open recent app... What you need to do is know your TV project id (press 9 7 3 5 while highlight Contrast setting) then edit your ini file on /tclconfig/model folder and enable "advanced" settings for your TV :)
 

longnt2007

New member
Did you try if Motion Clarity actualy do anythink or is it just settings reserved for other TCL TV models?

From smali code in TIF_SystemSettings.apk (which I've decompiled), Motion Clarity settings combine MEMC hardware (need a daughter board like PS-6M60, set MEMC_MODE = "6M60" in ini) and Black Frame Interpolation (need 120hz panel like X2 series, set PANEL_REFRESH = 120 PANEL_4K1K_ENABLE=1 in ini).

But there is some code in sitatvservice mention they can do MEMC software by call something like PQSetSpecialEffect() which other features like film mode (24p dejudder), game mode (reduce input lag), color extender (WCG)... also in there. Adb log show in Standard preset, color extender is off but in Movie preset, it is turn on. Still find a way to enable all hidden features in System settings, even Dolby Vision preset in there but I don't have DV source to test.
 
Ostatnia edycja:

MaykapKassy

New member
Witam. Od niedawna posiadam tv tcl tcl 49c7026 Problem w tym, iż po odpaleniu Netfliksa lub YT, nie mogę wywołać menu ustawień czegokolwiek. Dokonanie ustawień możliwe jest tylko na źródle z hdmi, do którego podłączony mam dekoder z kablówki. Natomiast kiedy z poziomu aplikacji odpalę np.YT ,to obraz ustawia mi się w jakichś predefiniowanych ustawieniach (chyba dynamiczny)i nie mogę ich zmienić na własne. W związku z tym czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mnie oświecić w jaki sposób i gdzie dokonać ustawień obrazu oraz dźwięku tak aby te ustawienia działąły na YT oraz Netfliksie?
 

MaykapKassy

New member
Jaki masz soft ?
Stan zabezpieczeń 1 .02 2017 Kompilacja MUE34 v6.0.1
Tak jak ktoś wyżej napisał, sam TV nie jest zły. Obraz choć clouding daje się we znaki, mimo wszystko jak za tę cenę Ok ,dźwięk również przyzwoity. Ale ten android to jest porażka. Non stop jakieś absurdalne problemy.. Resetowanie ustawień, burdel w menu, niemożność ustawienia parametrów obrazu w aplikacjach, problemy z bluetooth, brak wyłącznika czasowego, konieczność restartowania tv po włączeniu słuchawek aby te słuchawki działały..Ostatnio do portu usb podłączyłem na stałe lampkę w celu zrobienia poświaty za telewizorem. Otóż po wyłączeniu tv lampka w jakiś magiczny sposób ,co paręnaście minut sama zapala się i gaśnie.. Tragedia
 
Ostatnia edycja:

h2pc

New member
Maykap - w ustawieniach obrazu jak zjedziesz na dół i wejdziesz w ustawienia zaawansowane i na dole masz zastosuj dla wszystkich trybów i zaznacz wszystkie źródła. Wtedy będziesz miał w każdym trybie ustawienia takie jak na hdmi.
 

MaykapKassy

New member
Maykap - w ustawieniach obrazu jak zjedziesz na dół i wejdziesz w ustawienia zaawansowane i na dole masz zastosuj dla wszystkich trybów i zaznacz wszystkie źródła. Wtedy będziesz miał w każdym trybie ustawienia takie jak na hdmi.
Dzięki bardzo, faktycznie tak to działa. Jednak czasem trzeba się bardziej przyłożyć...:)
 

Wasiu84

New member
Jest możliwość usunięcia z ekranu głównego paska "polecane aplikacje"? Rekomendacji się pozbylem, ale polecanych, gdzie cały czas wyświetla to samo nie jestem w stanie
--edit--
Już sobie poradziłem. W aplikacjach należy wyłączyć leanbackcustomizer. Jednak jest inny problrm, gdy wyłączę tv (przytrzymując przycisk wyłączenia) to po uruchomieniu tv aplikacja znów działa. Jest możliwość wywalenia jej że autostartu?


A czy już udało się znaleźć problem na tnący YouTube?
 
Ostatnia edycja:

sulko

Member
Jest możliwość usunięcia z ekranu głównego paska "polecane aplikacje"? Rekomendacji się pozbylem, ale polecanych, gdzie cały czas wyświetla to samo nie jestem w stanie
--edit--
Już sobie poradziłem. W aplikacjach należy wyłączyć leanbackcustomizer. Jednak jest inny problrm, gdy wyłączę tv (przytrzymując przycisk wyłączenia) to po uruchomieniu tv aplikacja znów działa. Jest możliwość wywalenia jej że autostartu?


A czy już udało się znaleźć problem na tnący YouTube?
Youtube u mnie nie przycina na v369, chociaż system chodzi bardzo ociężale najgorzej chyba ze wszystkich. Co do trwałego wyłączenia leanbackcustomizer to musisz mnie root'a.
 

Dzikiws62

New member
Dzisiaj uruchomiłem wgranie kanałów cyfrowych w sieci kablowej Toya, wymieniłem dekoder na kartę dostępu CI, wszytko pięknie pracuje, ale układ kanałów (lista) jest dla mnie nie do przyjęcia, pozaznaczałem "dodaj do ulubionych" - ale tej listy ulubione nie mogę znaleźć, czy ktoś operuje spisem kanałów przez ulubione, jak je wczytać ?
 

DLUGI321

New member
Dzikiws62 jeżeli dodałeś już kanały do ulubionych to na pilocie wciskasz przycisk LIST i przełączasz w prawo aż pojawi się lista ULUBIONE i to wszystko
 

LuHash

New member
Cześć,

pytanko do posiadaczy/praktyków serii c70 - czy model 49" lub 55" (c7006/c7026) posiada Androida w wersji 7 i jak to ma być z aktualizacją do 8?
 
Do góry