TCL Seria C70

emde_

New member
Twoja kalibracja różni się dość znacznie od tego co wysyłał Kiki. Szczególnie duże dysproporcje są dla koloru niebieskiego. Ale sam z chęcią przetestuje.
Swoją drogą to tryb HDR w naszych TV jest dość kiepski. W grach na PS4 Pro wszystko jest ciemniejsze po włączeniu tego trybu (a chyba powinno być odwrotnie?) pomimo podświetlenia na 100.

Wg. mnie HDR nie jest jakiś wybitny ale np. grając w assasins creed origin kolory w HDR są świetne, ma pewno nie są ciemniejsze niż na SDR
 

Limax7

New member
Dlaczego pod kalibrację edytujecie profil Film a nie np. Natural ?
Ten profil Film jest bardzo mdły i zbyt ciepły moim zdaniem.
 

arroyo

New member
Bo tryb film ma swoje ustawienia najbliżej wzorca. Natural jest na tyle zimny, że nie bardzo się daje kolor niebieski obniżyć, żeby odchyłka była w normie.

Zrozumcie proszę, że zarówno moje, jak kolegi "KIKI" ustawienia są pod konkretny TV i nie muszą pasować do każdego innego. Nawet sklepowo taki sam model, z tą samą matrycą może się diametralnie różnić w parametrach kalibracji. Taka kalibracja może być jakimś punktem wyjścia, nigdy nie będzie jednak idealna. To trzeba przeprowadzać na miejscu, z kalibratorem z konkretnym TV.
 

emde_

New member
Bo tryb film ma swoje ustawienia najbliżej wzorca. Natural jest na tyle zimny, że nie bardzo się daje kolor niebieski obniżyć, żeby odchyłka była w normie.

Zrozumcie proszę, że zarówno moje, jak kolegi "KIKI" ustawienia są pod konkretny TV i nie muszą pasować do każdego innego. Nawet sklepowo taki sam model, z tą samą matrycą może się diametralnie różnić w parametrach kalibracji. Taka kalibracja może być jakimś punktem wyjścia, nigdy nie będzie jednak idealna. To trzeba przeprowadzać na miejscu, z kalibratorem z konkretnym TV.

A co z tym micro dimming i przyciemnianiem mieszanym? Zazwyczaj zalecają to wyłączyć.

Czyli ta kalibracja którą podałeś będzie miała inny efekt na trybie film niż na trybie np. sport lub natural? Zawsze myślałem że to nie ma znaczenia, po prostu są to przykładowe ustawienia telewizora dedykowane odpowiednim wymaganiom (co zazwyczaj się nie sprawdza ale jednak).

Trochę szkoda że nie można swojego trybu stworzyć i żeby zostawić poprzednie ustawienia jeśli nowe nie byłyby zadowalające, a tak trzeba będzie znowu ustawiać poprzednie...
 
Ostatnia edycja:

witia24

New member
I zrozumcie proszę że kolega KIKI myśli inaczej i sprzedaje telewizory z kalibracją dla każdego taką samą GRATIS ?????????????
 

arroyo

New member
Trochę szkoda że nie można swojego trybu stworzyć i żeby zostawić poprzednie ustawienia jeśli nowe nie byłyby zadowalające, a tak trzeba będzie znowu ustawiać poprzednie...
No, TCL skopał to dokumentnie. Przestawienie na jakikolwiek inny tryb, resetuje wszystkie ustawienia trybu poprzedniego do domyślnych.

Wersje 7006 i 7026 są TAKIE SAME. Różnica jest w użytych matrycach. Możesz kupić dla przykładu TCL 7026 z matrycami LG, matrycami Samsung i matrycami CSOT (taką mam 55 cali).
 
Ostatnia edycja:

Damian91

New member
Cześć. Po kilkudniowym wertowaniu opinii dot. sensownych 49 cali do 2.5k jestem praktycznie zdecydowany na ten telewizor. Z perspektywy czasu - jesteście zadowoleni? Moje wymagania to jedynie płynnie działające aplikacje typu Youtube, Netflix, Spotify, obsługa popularnych formatów video z USB i możliwość odpalania filmów ze stron internetowych. Podłączę do niego bezprzewodową klawiaturę? Jak spisuje się przeglądarka internetowa (jaka tam jest?)?

Zaskoczył mnie wbudowany soundbar... Nie zmienia to jednak faktu, że pasowałby by podpięty pod niego JBL Bar 5.1 lub coś innego z bezprzewodowymi satelitami i subem (miejsce na tylne głośniki to półka bezpośrednio za kanapą na środku salonu, kiepsko byłoby ciągnąć kable).

Czy ktoś z forum byłby w stanie przesłać mi na priv ofertę na taki sprzęt?

Pozdrawiam! :)
 

dj_drops

New member
Po upgrade z v342 (jak dobrze pamiętam) do v353 coś się totalnie pokaszaniło z dzwiękiem. W Netflix dzwięk sobie znika w dowolnym momencie, a w SPMC pojawia po 30-90 sekundach od puszczenia filmu. Dzwięk normalnie z telewizora. Spotkał się ktoś z takim problemem ? Przyznam że przewertowałem forum, ale mogłem przeoczyć ten problem...
 

witia24

New member
CZY TO PRAWDA ?????????????

Brak wbudowanego Miracast uniemożliwia używanie telewizora jako bezprzewodowego monitora (np. do pracy z grafiką lub do wyświetlania zdjęć z systemu nie Android np. z kompa)
 

d3m

New member
Po upgrade z v342 (jak dobrze pamiętam) do v353 coś się totalnie pokaszaniło z dzwiękiem. W Netflix dzwięk sobie znika w dowolnym momencie, a w SPMC pojawia po 30-90 sekundach od puszczenia filmu. Dzwięk normalnie z telewizora. Spotkał się ktoś z takim problemem ? Przyznam że przewertowałem forum, ale mogłem przeoczyć ten problem...
Miałem taki sam problem po podniesieniu wersji. Niestety problemu nie rozwiązałem, zostałem przy v342.
 

sulko

Member
Po upgrade z v342 (jak dobrze pamiętam) do v353 coś się totalnie pokaszaniło z dzwiękiem. W Netflix dzwięk sobie znika w dowolnym momencie, a w SPMC pojawia po 30-90 sekundach od puszczenia filmu. Dzwięk normalnie z telewizora. Spotkał się ktoś z takim problemem ? Przyznam że przewertowałem forum, ale mogłem przeoczyć ten problem...
Ja mam podobnie w P60 problem dotyczy dźwięku 5.1 passtrought w Kodi, Media player czasami w Netflix. Rozwiązałem problem prowizoryczne przez przełączenie na pcm stereo ale trudno to nazwać dobrym rozwiązaniem. Moim zdaniem TCL powinien się skupić na zapewnieniu poprawnego działania podstawowych funkcji telewizora takich jak jednoczesne działanie power instant i wifi czy wspomniany wyżej problem z dźwiękiem.
 

emde_

New member
Cześć. Po kilkudniowym wertowaniu opinii dot. sensownych 49 cali do 2.5k jestem praktycznie zdecydowany na ten telewizor. Z perspektywy czasu - jesteście zadowoleni? Moje wymagania to jedynie płynnie działające aplikacje typu Youtube, Netflix, Spotify, obsługa popularnych formatów video z USB i możliwość odpalania filmów ze stron internetowych. Podłączę do niego bezprzewodową klawiaturę? Jak spisuje się przeglądarka internetowa (jaka tam jest?)?

Zaskoczył mnie wbudowany soundbar... Nie zmienia to jednak faktu, że pasowałby by podpięty pod niego JBL Bar 5.1 lub coś innego z bezprzewodowymi satelitami i subem (miejsce na tylne głośniki to półka bezpośrednio za kanapą na środku salonu, kiepsko byłoby ciągnąć kable).

Czy ktoś z forum byłby w stanie przesłać mi na priv ofertę na taki sprzęt?

Pozdrawiam! :)

Mam 55'' od Kikiego prawie od premiery. Używam na ten moment do showmaxa, cyfrowy polsat (głównie sport na eleven i tvp, comedy central), ps4 pro (ogrywam assasins creed origins). Nie mam podłączonego żadnego dodatkowego nagłośnienia.

Od razu zaznaczam że jestem laikem jeśli chodzi o telewizory ale na ten moment poleciłbym TV w tej klasie cenowej. Jakość programów HD na cyfrowym polsacie siedząc 2.5m od TV jest naprawdę dobra (tego się obawiałem najbardziej). Filmy w 4k HDR super, brakuję trochę płynności przy piłce nożnej ale mimo wszystko zadowalająca jakość (Eleven ma słabą jakość, wg mnie to nie jest HD. Na tvp piłka lepiej wygląda). Gra na konsoli w HDR dla mnie modzio. Nie mam większości z tutaj opisywanych problemów(samoistne włączanie się tv, przycinanie obrazu czy dźwieku na aplikacjach, nie wiem jak z poborem prądu na szybkim wyłączeniu tv), nie wiem z czego to wynika, chyba nie aktualizuje mi się android :p. Czasami muszę pilota głosowego zrestartować bo nie chce się sparować z TV. Słabe kąty widzenia, wystarczy siedzieć lekko z boku i traci kolory ale prawdę mówiąc mi to nie przeszkadza. TV stoi u mnie bokiem do okna, gdy świeci słońce to dosyć mocno się odbija w telewizorze. Wykonanie TV i prezentacja jest super, każdy gość wypytuje o telewizor, myślą że to wyższa półka cenowa :p Jeśli chodzi o dźwięk to dla mnie dobry ale wg mnie trochę słaby bass. Póki co TV odtworzył mi wszystkie formaty video z pendrive, przeglądarka wbudowana jest słaba ale pobrałem polecaną tutaj na forum i jest naprawdę spoko - działają filmy, streamy meczów itd. Czasami denerwuję mnie (szczególnie w nocy jak jest cicho) strzelający plastik obudowy, można podskoczyć z kanapy :p.

Jeśli przesiadasz się ze starego TV albo jest to twój 1 telewizor i nie jesteś maniakiem idealnej płynności sportu (myślę że gdybym siedział trochę dalej od TV i miał lepszy sygnał to byłaby bardzo dobra płynność mimo że nie ma upłynniaczy) to będziesz baardzo zadowolony :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry