TCL Seria C70

arroyo

New member
@kezsud
1. W moim TCL 55C7026 nie ma cloudingu, ale w sklepie przy mnie rozpakowano trzy takie TV. Jeden miał 6 wypalonych pikseli a drugi clouding i włos pod szybą widoczny na białym tle.
2. Obie aplikacje nie działają z TCL o ile nie masz zrootowanego TV. Po roocie zainstalujesz wszystko, ale pewnie tracisz gwarancję.
 

kezsud

New member
Ad.1 w normalnym użytkowaniu nie zauważyłem. Głównie Wiedźmin na ps4 pro i eleven oddalony.
Ad.2 istnieje. Pakujesz apke na tablet i oglądasz wszystko w poziomie. A i w pilocie masz taka funkcję że myszka Ci nie jest potrzebna i dość fajnie to działa. Fachowo nie wiem jak to się nazywa ale daje rwde

Ad.2 czyli obraz jest normalnie? Bawiłem się kiedyś na tv Sony z androidem to obraz był obrócony o 90st.

A jak ogląda się mecze piłki nożnej? Do tego i do PS4 miałby głównie służyć tv.
 

firefl

Active member
Bez reklam
@kezsud
1. W moim TCL 55C7026 nie ma cloudingu, ale w sklepie przy mnie rozpakowano trzy takie TV. Jeden miał 6 wypalonych pikseli a drugi clouding i włos pod szybą widoczny na białym tle.
2. Obie aplikacje nie działają z TCL o ile nie masz zrootowanego TV. Po roocie zainstalujesz wszystko, ale pewnie tracisz gwarancję.

po co root? Aplikacje spoza sklepu google da się instalować bez root.
Fakt - nie używam tych konkretnie, ale wg mojej wiedzy jak masz plik apk to root zbędny. Chyba, że chcesz ustawić typ tv jako inny, co jest znacznie trudniejsze niż sam root i jest zupełnie inną czynnością niż rootowanie.
 

mickeyM

New member
Hej wszystkim czy komuś jeszcze zacina się netflix ? tj obraz idzie w miarę normalnie ale dźwięk jest strasznie poszatkowany, po zrobieniu pauzy na sekunde problem ustaje

ktoś coś wie ?
 

Szpura

New member
Ad.2 czyli obraz jest normalnie? Bawiłem się kiedyś na tv Sony z androidem to obraz był obrócony o 90st.

A jak ogląda się mecze piłki nożnej? Do tego i do PS4 miałby głównie służyć tv.

Nie słuchaj głupot że się nie da. Nie trzeba żadnych rootow. Mam i oglądam.
Na Sony tak jak piszesz było obrocony obraz bo była apka na smartfona A nie na tablet

Piłka nie znika i przyjemnie się ogląda. Kolory są dla mnie ok. Ja zresztą nie jestem zboczony na punkcie obrazu jak niektórzy. Ile ludzi tyle opinii. Ja chwalę bo za tą kasę ciężko dostać coś dobrego A ten tv spełnia moje oczekiwania w 100%.
Ja mecze oglądam na eleven z CP, a z nc+go korzystam bo oglądam ligę angielską i sobie chwalę przez to androida na tv.
 

kezsud

New member
Nie słuchaj głupot że się nie da. Nie trzeba żadnych rootow. Mam i oglądam.
Na Sony tak jak piszesz było obrocony obraz bo była apka na smartfona A nie na tablet ��

Piłka nie znika i przyjemnie się ogląda. Kolory są dla mnie ok. Ja zresztą nie jestem zboczony na punkcie obrazu jak niektórzy. Ile ludzi tyle opinii. Ja chwalę bo za tą kasę ciężko dostać coś dobrego A ten tv spełnia moje oczekiwania w 100%.
Ja mecze oglądam na eleven z CP, a z nc+go korzystam bo oglądam ligę angielską i sobie chwalę przez to androida na tv.

Czyli rozumiem że na tcl apka nc go działa w porządku a na tv Sony mimo że instalowałem apke z tabletu to obraca obraz?
 

Szpura

New member
Czyli rozumiem że na tcl apka nc go działa w porządku a na tv Sony mimo że instalowałem apke z tabletu to obraca obraz?

Na TCL miałem apke ze smartfona i tam obraz był kopniety o 90°. Po instalacji apki na tablet obraz jest w poziomie. Podobno jest apka na tv już do dorwania ale nie chce mi się osobiście szukać ;) Apka z tabletu śmiga aż miło.
 

kezsud

New member
Na TCL miałem apke ze smartfona i tam obraz był kopniety o 90°. Po instalacji apki na tablet obraz jest w poziomie. Podobno jest apka na tv już do dorwania ale nie chce mi się osobiście szukać ;) Apka z tabletu śmiga aż miło.

To super, bo bardzo mi zależy aby działało nc+go i elevensports.
Jeszcze pytanie odnośnie wyglądu. Żonie bardzo zależy, aby obudowa i ramka TV była czarna (ze względu na aranżacje salonu). Jak wygląda to w przypadku TCL C70 - ramka jest srebrna czy raczej ciemniejsze aluminium? Całe czarne obudowy to widziałem jedynie w modelach sony.
 

pako_umrzyj

New member
Srebrna, zobacz sobie foty w necie?
Wymagająca ta żona :)
Pierwsze co słysze że ktoś szuka TV z takim kryterium :)
Zawsze można to aluminium okleić czarną folią?
Kupisz za grosze.
 

pioterek9

New member
No przecież udostępniłem w wątku odnośnie kalibracji:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1452361-post38.html

Te ustawienia są pod mój TV TCL 55c7026, ale u kumpla z pracy na TCL 49C7006 poprawiły obraz znacząco. Nie mierzyłem u niego kalibratorem odchyłek od standardu.

Każdy TV ma trochę inne parametry, jeden świeci bardziej niebiesko, inny bardziej brązowo. Nie da się dobrać ustawień tak, żeby były idealne. Po to jest usługa kalibracji, żeby inżynier podjechał i posiedział z twoim TV 2-3 godziny, po których zostaje tobie opad szczęki, że twój TV tak potrafi. To co ja zamieszczam na pewno poprawi obraz w każdym TCL C70, bo fabryczne ustawienia są kosmiczne.

kalibracja-v3.jpg

Bardzo fajne ustawienia polecam przetestować .
A jak sprawa ma się w przypadku HDR ? - to u mnie zdecydowanie wiodący tryb wyświetlania (Netflix, X One X) a tam już niestety TCL trochę ogranicza ustawienia zarówno w trybach obrazu jak i kalibracji przestrzeni kolorów.
 

arroyo

New member
Obiecuję zrobić też kalibrację pod HDR dla C70.

Niestety z uwagi na chroniczny brak czasu i nawał różnych zleceń (odzyskiwanie danych, ransomware, kalibracje), nie mam po prostu tych paru godzin, żeby spędzić je przed własnym TV. Obecnie więcej siedzę przed cudzymi TV i nad cudzymi dyskami twardymi ;-)
 
Ostatnia edycja:

ligeza

Member
Jakieś wiadomości na temat nowej wersji androida. Chętnie bym przetestował. Czy producent/support coś wspominał jak tam idą prace?
 

xRAFx

New member
Dzisiaj mój 55c70 sam się włączył i zresetował do ustawień fabrycznych.
Po ustawieniu wszystkiego od nowa wraz z wyszukaniem od nowa programów, chwilę pooglądałem TV jakieś 15min i wyłączyłem z pilota, za pół godziny TV sam się włączył.

Co jest grane ??

Miałem też tak kilka razy w nocy...
 

emde_

New member
Bardzo fajne ustawienia polecam przetestować .
A jak sprawa ma się w przypadku HDR ? - to u mnie zdecydowanie wiodący tryb wyświetlania (Netflix, X One X) a tam już niestety TCL trochę ogranicza ustawienia zarówno w trybach obrazu jak i kalibracji przestrzeni kolorów.

No przecież udostępniłem w wątku odnośnie kalibracji:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1452361-post38.html

Te ustawienia są pod mój TV TCL 55c7026, ale u kumpla z pracy na TCL 49C7006 poprawiły obraz znacząco. Nie mierzyłem u niego kalibratorem odchyłek od standardu.

Każdy TV ma trochę inne parametry, jeden świeci bardziej niebiesko, inny bardziej brązowo. Nie da się dobrać ustawień tak, żeby były idealne. Po to jest usługa kalibracji, żeby inżynier podjechał i posiedział z twoim TV 2-3 godziny, po których zostaje tobie opad szczęki, że twój TV tak potrafi. To co ja zamieszczam na pewno poprawi obraz w każdym TCL C70, bo fabryczne ustawienia są kosmiczne.

kalibracja-v3.jpg

Dzisiaj przetestuję te ustawienia :) A co z tymi wspomagaczami typu przyciemnianie mieszane i micro dimming? Wszędzie piszą żeby to wyłączyć.

Aa no i liczymy na ustawienia pod HDR :D
 

Kraczykruk

New member
Obiecuję zrobić też kalibrację pod HDR dla C70.

Niestety z uwagi na chroniczny brak czasu i nawał różnych zleceń (odzyskiwanie danych, ransomware, kalibracje), nie mam po prostu tych paru godzin, żeby spędzić je przed własnym TV. Obecnie więcej siedzę przed cudzymi TV i nad cudzymi dyskami twardymi ;-)


Twoja kalibracja różni się dość znacznie od tego co wysyłał Kiki. Szczególnie duże dysproporcje są dla koloru niebieskiego. Ale sam z chęcią przetestuje.
Swoją drogą to tryb HDR w naszych TV jest dość kiepski. W grach na PS4 Pro wszystko jest ciemniejsze po włączeniu tego trybu (a chyba powinno być odwrotnie?) pomimo podświetlenia na 100.
 
Do góry