TCL Seria C70

michal.p1

New member
Czy jest możliwość nagrywania programow tv na dysk zewnętrzny lub paindrive w aktualnej wersji oprogramowania
Nie mam dekodera tylko karte cam
 

Limax7

New member
kiki, jaką cenę byś zaproponował na TCL U49C7026 ? Nie należę jeszcze do klubu niebieskich ;)

Ogólnie to fajny telewizor ? Dziś widziałem go w sklepie i spodobał mi się obraz, dźwięk z głośników i wykończenie.

Wcześniej myślałem nad markami Samsung i LG (tu te nieszczęsne WRGB) bo mają swoje systemy na TV, trochę obawiam się Androida na TV ...

Czy na Android TV konkretnie w tym TCL filmy z Youtuba i Netflixa pójdą w 4K HDR ? Coś mi się obiło o uszy że Android ma z tym problemy.
 

foger

New member
Witam wszystkich jestem szczesliwym posiadaczem U49C7026 na andku 6 mam pytanko jakiego skutecznego blockera do reklam uzywacie ba czasami mam tak ze wskoczy reklama na cały ekran i pomaga tylko restart telewizora
 

Tcep

New member
Ludziska, TV sam mi się niestety zaktualizował do V342. Jaka wersję polecacie z tych nowszych bo tu mi ustawienia nie działają.
88009d6e5b2a253390c49e7a278a5f1f.jpg


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

foger

New member
Kolego Arroyo pisales kilka postów wyzej ze mógłbys udostepnic ustawienia kalibracji swojego tv,
Czy ma znaczenie czy 55 cali czy 49 cali i jaki soft?
 

arroyo

New member
No przecież udostępniłem w wątku odnośnie kalibracji:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1452361-post38.html

Te ustawienia są pod mój TV TCL 55c7026, ale u kumpla z pracy na TCL 49C7006 poprawiły obraz znacząco. Nie mierzyłem u niego kalibratorem odchyłek od standardu.

Każdy TV ma trochę inne parametry, jeden świeci bardziej niebiesko, inny bardziej brązowo. Nie da się dobrać ustawień tak, żeby były idealne. Po to jest usługa kalibracji, żeby inżynier podjechał i posiedział z twoim TV 2-3 godziny, po których zostaje tobie opad szczęki, że twój TV tak potrafi. To co ja zamieszczam na pewno poprawi obraz w każdym TCL C70, bo fabryczne ustawienia są kosmiczne.

kalibracja-v3.jpg
 
Ostatnia edycja:

arroyo

New member
Nie wiem, nie testowałem na innych softach. Na Android 6 może trzeba będzie w "balans bieli" wpisać to co jest na 10tej pozycji "Balans bieli 10P".
 

kezsud

New member
Witam,

Rozglądam się za TV 55 cali w przedziale cenowym 3-4k.
Zainteresował mnie TCL C70.
W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy w tym modelu występuje clouding?
2. Czy istnieje możliwość zainstalowania aplikacji nc+go oraz elevensports w wersji z tabletu, tak aby z użyciem myszki zewnętrznej normalnie działały (bo nie ma tych aplikacji na android tv) ?
 

Szpura

New member
Witam,

Rozglądam się za TV 55 cali w przedziale cenowym 3-4k.
Zainteresował mnie TCL C70.
W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy w tym modelu występuje clouding?
2. Czy istnieje możliwość zainstalowania aplikacji nc+go oraz elevensports w wersji z tabletu, tak aby z użyciem myszki zewnętrznej normalnie działały (bo nie ma tych aplikacji na android tv) ?



Ad.1 w normalnym użytkowaniu nie zauważyłem. Głównie Wiedźmin na ps4 pro i eleven oddalony.
Ad.2 istnieje. Pakujesz apke na tablet i oglądasz wszystko w poziomie. A i w pilocie masz taka funkcję że myszka Ci nie jest potrzebna i dość fajnie to działa. Fachowo nie wiem jak to się nazywa ale daje rwde
 
Ostatnia edycja:
Do góry