TCL Seria C70

tomisk

New member
to może warto zapodać link na forum a nie każdego odsyłać do Marka, albo zróbcie gdzieś na stronie zakładkę do pobrania czy coś w tym stylu i każdy kto ma uprawnienia (czytaj jest niebieski) sobie pobierze.
 

gstw

New member
to może warto zapodać link na forum a nie każdego odsyłać do Marka, albo zróbcie gdzieś na stronie zakładkę do pobrania czy coś w tym stylu i każdy kto ma uprawnienia (czytaj jest niebieski) sobie pobierze.

Bardzo dobra propozycja. Usprawni to z pewnością pracę Pana Marka i nie będzie go odrywać od bardziej pożytecznych rzeczy.
 

arroyo

New member
Linki do wszystkich wersji firmware znajdziecie tu [Прошивка] (nie wygasają):
ht[...]tps://4pda***/for[...]um/index.php?showtopic=835554
Usuńcie trzykropki z powyższego linku, bo mam za mało postów tu na forum, żeby dodawać linki.

Za dwa tygodnie startuję z usługą kalibracji TV/monitorów za pomocą duetu "X-Rite i1Display"+"ChromaPure". Jeśli ktoś jest z Bydgoszczy i okolic to pisać śmiało.
Po kalibracji mój domowy TCL 55c7026 nabrał mocy.
 
Ostatnia edycja:

Zordrac

New member
OK, chciałbym napisać małe sprostowanie, gdyż część moich problemów została wyeliminowana.

Przede wszystkim, linki do firmware, które wrzuciłem na poprzedniej stronie (oraz arroyo 3 posty wyżej) dotyczą telewizorów z serii P60!
Niby są kompatybilne i telewizor C70 je przyjmie, natomiast u mnie po aktualizacji do 7-ki z tych linków miałem następujące problemy:
- pilot głosowy nie rozumiał co do niego mówię (przyjmował jakieś bzdury)
- pobór prądu na stand-by (włączone szybkie uruchamianie) to 10-12 W
- dodatkowo, telewizor przestał przyjmować dźwięk na HDMI3 - wystarczyło przepiąć kabelek do innego portu i dźwięk powracał, ale HDMI3 pod tym względem było "martwe"

Wróciłem do Androida 6 (v173, też chyba do P60 ht[...]tps://drive.google.co[...]m/file/d/0BxBq8B6zJAGNdlFnWVlvVk9qc0k/edit[/url]), po czym, po kilku dniach telewizor sam znalazł aktualizację i ją zainstalował (v336).
Po aktualizacji, tak jak u wszystkich - masakra z responsywnością, telewizora nie dało się używać.

Po aktualizacji reset do stanu fabrycznego i... jest nieźle!

Powyższe problemy zniknęły (wyszukiwanie głosowe działa super, pobór prądu 0W (pomijalny na moim mierniku), dźwięk na HDMI3 powrócił). Występowały przycinki na YouTube, ale usunąłem aktualizacje (powrót z wersji 2x na 1x) i YouTube też działa normalnie.

Sumując, ja nie polecam instalowania firmware z P60. W moim przypadku po instalacji 7-ki (v336) przez OTA i usunięciu aktualizacji YouTube (na razie) jest ok.

BTW, czy są gdzieś dostępne firmware stricte pod C70 (np. v336 lub inne)?
Ktoś ma?
 

arroyo

New member
Android 6.0
Jeśli nie mamy ciśnienia na Androida 7.0, to warto zaktualizować do v173 i na nim pozostać.
  • v143 - nie widzi nowych softów w OTA, bezproblemowy ale potrafi się zawiesić podczas połączeń z DLNA i streamingu dużych plików
  • v161 - widzi w OTA wersję v173, mało testowałem - niewiele mogę powiedzieć
  • v173 - ostatni z 6.0, stabilny, widzi w OTA wersję v336
Android 7.0
Po aktualizacji trzeba przywrócić ustawienia fabryczne, jeśli ma wszystko działać. Brak balansu bieli - jest w menu serwisowym, ale z powodzeniem można ekran skalibrować i żyć bez niego. Na Android 7 telewizor działa delikatnie mniej żwawo w porównaniu do 6. Dochodzi funkcja PIP która w tak dużym TV jest bardzo przydatna.
  • v315 - strasznie niestabilna, ma zawiechy
  • v336 - nie testowałem
  • v346 - nie testowałem
  • v353 - pojawia się już w nowych TV na wschodzie, bezproblemowy o ile przywróci się ustawienia fabryczne i wyłączy automatyczne aktualizacje dla Youtube

Softy dla P60 i C70 to są dokładnie te same i niczym się nie różnią. Ściągnijcie ze strony TCL oba i sami porównajcie. Linki do wszystkich softów są tu:
https://4pda***/forum/index.php?showtopic=835554
 
Ostatnia edycja:

Tcep

New member
Co to ma być? Wypalone pixele? Jest to na tyle widoczne, że widać to z 3 metrów.
4592428f45b90c9013baee24ac118293.jpg
658fc27984e9ac8c91db5831f820e2bf.jpg
9f4bcc73665dcd98fab26e1b539a6fd3.jpg


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

arroyo

New member
Jeśli to idealny prostokąt, to znaczy że jakaś część złącza we wiązce pomiędzy panelem LCD a kontrolerem ci się utleniła albo kontrakt straciła. Jak masz pionowy, albo poziomy pasek na którymkolwiek z kolorów to wtedy na 100% jest to akurat to uszkodzenie. Sprawa do naprawienia na gwarancji. Nie masuj tego obszaru, bo możesz bardziej popsuć a i tak nie naprawisz.

Nie wygląda to jak "pressure mark" - uszkodzenie od nacisku.
 

Tcep

New member
Jeśli to idealny prostokąt, to znaczy że jakaś część złącza we wiązce pomiędzy panelem LCD a kontrolerem ci się utleniła albo kontrakt straciła. Jak masz pionowy, albo poziomy pasek na którymkolwiek z kolorów to wtedy na 100% jest to akurat to uszkodzenie. Sprawa do naprawienia na gwarancji. Nie masuj tego obszaru, bo możesz bardziej popsuć a i tak nie naprawisz.

Nie wygląda to jak "pressure mark" - uszkodzenie od nacisku.
Nikt nic nie naciskał bo jestem na tym punkcie prze wrażliwiony jak ktoś dotyka mi ekranu TV czy też laptopa. Wczoraj jeszcze było wszystko ok... A dziś patrzę a tu taki idealny prostokąt... Ale dzięki za info! Tak to wygląda przy powiększeniu zdjęcia..

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
c0afd54dffdc15c5b5ab50bd003e6c16.jpg
 
Ostatnia edycja:

Zordrac

New member
@Arroyo - super rozpiska odnośnie dostępnych wersji softu. Na pewno się przyda. Nie wiem tylko czy na 4pda są wszystkie softy (część jest, część linków już nie działa...).
Akurat w moim przypadku po wgraniu softa (7, v353) z pena miałem problemy (żarł prąd, nie działał dźwięk na HDMI3, pilot mnie nie słuchał...). Oczywiście wracałem do ustawień fabrycznych.
Pomogło wgranie v173 i OTA do v336.

Mam pytanie "z innej beczki": jak zweryfikować czy telewizor dostaje i wyświetla sygnał HDR?
Czy jest możliwość podejrzenia informacji o aktualnym streamie i tego jak TCL wyświetla obraz (czy "przełączył" się na wyświetlanie HDR?)
Gdzieś wyczytałem, że jak wyświetlany jest obraz HDR to z ustawień obrazu znikają niektóre opcje - ja niczego takiego nie doświadczyłem - próbowałem wyświetlać jakieś HDRy na YouTube i dostępne ustawienia mam zawsze takie same...
 

arroyo

New member
Youtube oglądany z aplikacji Google nie wspiera HDR. Google zdecydował się to wyłączyć. Jeśli nawet film ma w tytule HDR to obraz leci tam w trybie SD. Link:
YouTube i HDR - na Androidzie to przyczyna problemów

Jak odpalam sobie Dark Knight w wersji HDR (z DLNA) to na ekranie wyświetla się znaczek "HDR10 is playing" i ustawienia są rzeczywiście inne. Tak samo jak podłączy się konsolę lub PC i po HDMI uruchomi grę ze wsparciem HDR (np. Assasins Creed Origins).
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam


Softy dla P60 i C70 to są dokładnie te same i niczym się nie różnią. Ściągnijcie ze strony TCL oba i sami porównajcie. Linki do wszystkich softów są tu:
https://4pda***/forum/index.php?showtopic=835554


Dodam, że dla Thomson seria C64 jest ten sam soft co dla P60 C70
 

Zordrac

New member
Youtube oglądany z aplikacji Google nie wspiera HDR. Google zdecydował się to wyłączyć. Jeśli nawet film ma w tytule HDR to obraz leci tam w trybie SD. Link:
YouTube i HDR - na Androidzie to przyczyna problemów

Jak odpalam sobie Dark Knight w wersji HDR (z DLNA) to na ekranie wyświetla się znaczek "Dolby cośtam" i ustawienia są rzeczywiście inne. Tak samo jak podłączy się konsolę lub PC i po HDMI uruchomi grę ze wsparciem HDR (np. Assasins Creed Origins).

No to tego nie wiedziałem. Naprawdę na tym TV nie pooglądamy filmów HDR na YouTube?
Z linka, który podesłałeś wynika, że najwyższa rozdzielczość wspierana pod HDR to 1080p (FullHD).
W innych artykułach też tak widzę, np:
Z YouTube na Androida znika opcja 1440p HDR. Powód jest bardzo prosty : AntyApps
Samo YouTube wspiera przesyłanie HDR:
https://support.google.com/youtube/answer/7126552?hl=pl

Jeżeli faktycznie tak jest, to jestem trochę zawiedziony...
A czy YouTube np. przez Kodi zadziała (wyświetli HDR)?
 

uysy

New member
Jak ktos szuka 353 na 55C7XXX
to prosze, wrzucałem wczesniej.
:
"Witamy, tak pojawiła się nowa wersja 3.5.3 oto link https://we.tl/5AvZfd83Wr "


A tu ciekawostka dla tych co twierdzą że 7006 ma jakieś różnice w porównaniu do 7026:

Oświadczenie firmy TCL – TV TEST

"Firma TCL uprzejmie informuje, iż telewizor TCL C70 jest dostępny w polskich sklepach jako C7026 lub C7006. Telewizory występujące pod tymi nazwami są identyczne."
Pisałem o tym już w grudniu :)

kiki, i co tam ? Odniesiesz się czy będziesz dalej ignorować ?

P.s
Kiki, gdzie mój sig ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry