TCL Seria C70

Zordrac

New member
Mój pierwszy post na forum, także Witam Wszystkich!

Chciałbym potwierdzić pobór prądu w przypadku włączenia opcji Szybkiego Uruchomienia:
w moim przypadku jest to 10-12 W (Android 6 oraz 7 - takie same wartości).

Trochę sporo - wychodzi dodatkowe około 50-60 zł rocznie. Receptą jest wyłączenie tej opcji i czekanie minutę na włączenie telewizora.

Mam dodatkowe pytanie - po przejściu z 6 na Android 7 (v353) wyszukiwanie głosowe działa bardzo niezadowalająco.

Chodzi o to, że na 6 mikrofon w pilocie działał bez najmniejszego problemu, wykrywał to co chciałem powiedzieć prawie doskonale.
Teraz jest tak, że albo w ogóle nie słyszy (te paski ruszają się w nieznacznym stopniu) albo, jak mówię naprawdę głośno to rozumie zupełnie co innego niż to co mówię - mówię np. "bajki" a TV przyjmuje to jako "WIFI".
Funkcja stała się bezużyteczna...

Zresetowałem już TV do wartości fabrycznych, parowałem pilota - nic to nie daje.
Czy są jakieś ustawienia, które mógłbym spróbować zmienić? Ewentualnie inne pomysły?
 

Zordrac

New member
TCL 55C7026 - seria z tematu.

10-12 W w trybie stand-by. Potwierdzam.

Jak naprawić wyszukiwanie głosowe? (na Android 6 działało doskonale, na 7 albo nic nie rozumie, albo rozumie nie to co mówię...)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na modelu TCL 55C7006 działa tak samo na Androidzie 7 jak na Androidzie 6.
Wszystko łapie w lot.
Jaki masz soft ?
 

Zordrac

New member
Mi właśnie nie działa, nie "łapie w lot"...
Soft 7, v353 (kilka stron do tyłu z tego wątku).

Co mogę zrobić?

Czy mógłbyś podesłać mi linka z Androidem 6? Może dla pewności mógłbym wrócić do 6 i potwierdzić, że mam problem z 7?
Z góry dziękuję!
 

AdamWGM

New member
Mi właśnie nie działa, nie "łapie w lot"...
Soft 7, v353 (kilka stron do tyłu z tego wątku).

Co mogę zrobić?


Jeśli to świeża instalacja to poczekaj niech się zaktualizują wszystkie aplikacje mi po kilku godzinach zaczęło działać.


Możesz też wyłączyć wi-fi w tv - jeśli oczywiście masz możliwość podłączenia neta po kablu.
 

Zordrac

New member
Też tego nie rozumiem, dlaczego jest taki problem aby komuś udostępnić firmware? Przejrzałem ostatnie 100 stron i generalnie jak zapytasz o cenę telewizora to Kiki odpowiada w ciągu godziny. Natomiast nigdzie nie widziałem, żeby komukolwiek odpowiedział nt. firmware (linki). OK, to co znalazłem w sieci (pamiętajcie, aby zmienić nazwę pliku na Update.pkg), wrzucamy na pendrive FAT32, do USB 2.0 (te serwisowe), wyłączamy TV, wyłączamy wtyczkę, trzymasz przycisk (dżojstick) z tyłu, wtyczka do kontaktu i powinno zacząć się aktualizować. Nie odpowiem Wam co i jak, po prostu znalazłem te linki w sieci i je wrzucam... firmware V161 - drive.google.com/file/d/0BxBq8B6zJAGNUTBpMENVUmlGQlk/edit Android 7.0 - cloud.mail***/public/9QqY/au952hbdy V173 - drive.google.com/file/d/0BxBq8B6zJAGNdlFnWVlvVk9qc0k/edit V353 - drive.google.com/file/d/1VlWQqqS6Ojb3kaB8tSnioGhyJ-k-16xx/view Przed każdy adres należy dodać https://
 
Ostatnia edycja:

arso

New member
Też tego nie rozumiem, dlaczego jest taki problem aby komuś udostępnić firmware? Przejrzałem ostatnie 100 stron i generalnie jak zapytasz o cenę telewizora to Kiki odpowiada w ciągu godziny. Natomiast nigdzie nie widziałem, żeby komukolwiek odpowiedział nt. firmware (linki). OK, to co znalazłem w sieci (pamiętajcie, aby zmienić nazwę pliku na Update.pkg), wrzucamy na pendrive FAT32, do USB 2.0 (te serwisowe), wyłączamy TV, wyłączamy wtyczkę, trzymasz przycisk (dżojstick) z tyłu, wtyczka do kontaktu i powinno zacząć się aktualizować. Nie odpowiem Wam co i jak, po prostu znalazłem te linki w sieci i je wrzucam... firmware V161 - drive.google.com/file/d/0BxBq8B6zJAGNUTBpMENVUmlGQlk/edit Android 7.0 - cloud.mail***/public/9QqY/au952hbdy V173 - drive.google.com/file/d/0BxBq8B6zJAGNdlFnWVlvVk9qc0k/edit V353 - drive.google.com/file/d/1VlWQqqS6Ojb3kaB8tSnioGhyJ-k-16xx/view Przed każdy adres należy dodać https://


Dziękuję za reakcję i poparcie niech linki nie wygsną .
 
Do góry