TCL Seria C70

Porównywałem Smartfony i jednak koreańskie wypadają lepiej.

Chińska technika - 12W poboru energii w czuwaniu TCLa...

Brak PVR - w dekoderze DVBT mojej babci - kupowane za 70zł jest PVR i nawet działa.
 

ligeza

Member
Porównywałem Smartfony i jednak koreańskie wypadają lepiej.

Chińska technika - 12W poboru energii w czuwaniu TCLa...

Brak PVR - w dekoderze DVBT mojej babci - kupowane za 70zł jest PVR i nawet działa.

Z tymi 12W to nie do końca, bo tak jak pisałem czasem w czuwaniu pobiera 1-2W. Na razie nie rozpracowałem w czym problem, ale już od androida 6 się tak u mnie działo. Jak pobiera więcej, to poprzełączam trochę po wyjściach i opcjach i wraca do tego minimalnego zużycia.
 

n3q

New member
Dorośli faceci, a zachowują się jak dzieci.

Atrakcyjność poszczególnych ofert jest bardzo prosta do weryfikacji. Telewizor, którego zakup rozważam tj. model 49C7026 kosztuje w ME 2499 (z pilotem) - 200 zł na kartę podarunkową. Daje to w przybliżeniu 2300 PLN. Do tego mamy możliwość zwrotu TV po zakupie w sklepie stacjonarnym w ciągu 14 dni, co nie jest bez znaczenia. Dawno nie widziałem tutaj aktualnej oferty Kikiego, ale na podstawie ostatnich wpisów łatwo można dojść do wniosku, że korzystniejszy jest zakup w ME.
 
Ostatnia edycja:

ciechurka

New member
Koledzy, odwiedziłem ponownie ME.
Zabrałem ze sobą kilka filmików testowych i przetestowałem 3 telewizory.
- LG LED 55UJ701V
- TCL 55c7026
- SONY LED KD-55XE7096

Sony specjalnie nie biorę pod uwagę bo nie. Choć gra ładnie i uważam, ze to dobry TV w tej cenie. Ale przejdźmy do dwóch zainteresowanych czyli TCL i LG.

Ponownie wyszło klatkowanie, rwanie, szarpanie zwał jak zwał przy TCLu. Nawet sprzedawca powiedział, ze widać a był pozytywnie nastawiony do TCLa. Jeżeli mam być szczery - płynnością LG nie tyle pobija co zabija TCLa.
Kąty w TCLu słabe ale zgadzam się, ze TV ogląda się z reguły na wprost wiec tego nie biorą za wadę. Moim zdaniem obraz w LG jest żywszy, ma wrażenie bardziej przestrzennego. Nie jestem znawcą telewizorów ale mam dość dobrą zdolność wyłapywania szczegółów. Oglądaliśmy testy w 3 osoby i jednogłośnie stwierdziliśmy, ze TCL wypadł dość słabo. Czy jest ktoś na forum, kto robił podobne testy i kto może wypowiedzieć się o LG 701? Bardzo ciekawią mnie Wasze opinie.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
To kogo prosisz o radę bo nie przeczytasz tu nic innego tylko masz brać tego TCL-a,innym nic nie szarpie,może to wadliwy egzemplarz ale nikt nie poleci telewizora z fatalną czernią czy prawie 4K te wady dla wielu to dyskwalifikacja tego LG i nie ma tu nawet co pisać.Decyzja należy do Ciebie...to Tobie on ma się podobać nie nam.Może znajdziesz Panasonic-a ex700e czy 703e w wersjach 50-58 w dobrej cenie to bierz Panasa
 
Ostatnia edycja:

ciechurka

New member
Chciałbym tego TCLa, podoba mi się tylko naprawdę widzę brak płynności. Co by mi zależało kłamać. Sprawdzałem w dwóch ME i obydwa tv zachowują się podobnie. Może spotkaliście się z filmem testowym z avatara. Statek kosmiczny na początku sceny ewidentnie nie ma płynności. Mozę coś jest źle ustawione nie wiem. 3 niezależne osoby nie mogą się mylić.

Mam straszny kocioł w głowie bo chciałem tego TCLa ale teraz to już zgłupiałem. Czy ktoś może coś jeszcze poradzić i wytłumaczyć mi dlaczego warto wejść w TCLa?
 

jaro0508

Member
ale kolega Ci napisał powyżej i dobrze poradził. Czemuś się uparl na TCL skoro masz inne wybory??? Piszesz ze TCL wypadł najgorzej jak oglądałeś to dlaczego go chcesz?? Nie mogę pojąć Twojego toku myślenia poprostu. Dla mnie jeśli jest tak jak piszesz to zaraz taki TV dyskwalifikuje z zakupu i. koniec. Szukam wówczas takiego który mnie satysfakcjonuje. A Ty sie uparles.. a potem Ktoś z nas ma Ci doradzać czy go brać czy nie. :)
 

ciechurka

New member
ale kolega Ci napisał powyżej i dobrze poradził. Czemuś się uparl na TCL skoro masz inne wybory??? Piszesz ze TCL wypadł najgorzej jak oglądałeś to dlaczego go chcesz?? Nie mogę pojąć Twojego toku myślenia poprostu. Dla mnie jeśli jest tak jak piszesz to zaraz taki TV dyskwalifikuje z zakupu i. koniec. Szukam wówczas takiego który mnie satysfakcjonuje. A Ty sie uparles.. a potem Ktoś z nas ma Ci doradzać czy go brać czy nie. :)

Chodzi o to, że jestem zielony tak naprawdę. W sklepie światło jest takie, że ocenianie czerni czy bieli to bardziej loteria niż test. Nie ukrywam, że potrzebuję rady, która mnie przekona. Wiem, że ciężki typ ze mnie ale tak już mam. Dodatkowo dziś naczytałem się o webOS, że umiera powoli i po lekturze już totalnie nie wiem nic. Wydać 3000+ łatwo ale o zadowolenie trudniej. Nie lubię żałować wydanej kasy. Wolę cieszyć się z tego co mam, z tego że był to dobry wybór i wolę mieć satysfakcje, że rozmawiając na forum z ludźmi 1000 razy bardziej kumatymi niż ja, zakupiłem to co powoduje, że morda mi się śmieje i to dzięki tym ludziom.

Proszę nie krytykować tylko poradzić :)
Na pewno jest dużo użytkowników TCLa, LG i innych TV i mogą coś powiedzieć szczerze o swoich telewizorach. Będę wdzięczny za każde zdanie, które jakkolwiek mi pomoże.
 
To samo widziałem w sklepie. Również poszedłem z pendrajwem i również widziałem klatkowanie scen w ruchu. Też mi się podoba TCL (wizualnie), ale ciągle nie umiem się zdecydować. Jak się tak dobrze porozglądasz to za te 3 tysiące to jedynie SONY ma dobry obraz, ale smart beznadziejny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kup spokojnie, masz 14 dni w domu na sprawdzenie. Jeśli nie będzie odpowiadał zwrócisz lub wymienimy na inny.
Do tej pory nikt nie zwracał.
Sprawdzisz po kalibracji w spokoju, we własnym domy , z własnych programów i materiałów.
Nic na siłę...
 

ciechurka

New member
To samo widziałem w sklepie. Również poszedłem z pendrajwem i również widziałem klatkowanie scen w ruchu. Też mi się podoba TCL (wizualnie), ale ciągle nie umiem się zdecydować. Jak się tak dobrze porozglądasz to za te 3 tysiące to jedynie SONY ma dobry obraz, ale smart beznadziejny.

Cieszę się, że jeszcze ktoś to widział z tego forum. Wczoraj jednak zacząłem się zastanawiać ile takich "ciężkich ", dynamicznych scen jak w testach jest w "życiu codziennym". Android to duży plus, głośniki też grają przyzwoicie. Skoro użytkownicy się nie skarżą to może faktycznie nie jest aż tak źle, albo panuje zmowa milczenia ;-)
Ogólnie jeżeli płynność obrazu byłaby porównywalna z innymi w tej cenie, to moim zdaniem TCL biłby wszystkich na głowę i to mocno.
 

Kraczykruk

New member
Cieszę się, że jeszcze ktoś to widział z tego forum. Wczoraj jednak zacząłem się zastanawiać ile takich "ciężkich ", dynamicznych scen jak w testach jest w "życiu codziennym". Android to duży plus, głośniki też grają przyzwoicie. Skoro użytkownicy się nie skarżą to może faktycznie nie jest aż tak źle, albo panuje zmowa milczenia ;-)
Ogólnie jeżeli płynność obrazu byłaby porównywalna z innymi w tej cenie, to moim zdaniem TCL biłby wszystkich na głowę i to mocno.


Wygląda na to, żę kolega próbuje *nas* przekonać byśmy *go* przekonali do zakupu :) Ale widzę, że samemu idzie mu całkiem nieźle.
A tak na poważnie: to spotkałem się z zarzutami, że YT klatkuje, że Netflix klatkuje, ale nie materiały odtwarzane z pena. Może używałeś gniazda 2.0? Może TV był zamulony? Jeśli miałbyś możliwość to spróbuj ten materiał uruchomić przez Kodi. Jeśli i na nim będzie Ci klatkowało, to bierz Sony.
 

ciechurka

New member
Wygląda na to, żę kolega próbuje *nas* przekonać byśmy *go* przekonali do zakupu :) Ale widzę, że samemu idzie mu całkiem nieźle.
A tak na poważnie: to spotkałem się z zarzutami, że YT klatkuje, że Netflix klatkuje, ale nie materiały odtwarzane z pena. Może używałeś gniazda 2.0? Może TV był zamulony? Jeśli miałbyś możliwość to spróbuj ten materiał uruchomić przez Kodi. Jeśli i na nim będzie Ci klatkowało, to bierz Sony.

Trochę tak jest jak piszesz :) Chcę dowodów, że warto go kupić: :)
Co do zamulania - tv był wyłączony przy mnie. Jaki port USB byl - nie mam pojęcia. Przez Kodi nie puszczał tylko normalnie wszedł na pena i puścił. Ale na obrazie mediaexpertowym, gdy skoczek spadochronowy leci głową w dół moim zdaniem widać, że obraz nie jest płynny.
 
Do góry