TCL Seria C70

ligeza

Member
Przecież JBL jest tu i tu. Modele różnią się tylko matrycami. Pozostałe parametry są identyczne.



https://www.displayspecifications.com/en/comparison/63bd2d4f2


Kolega chyba jakoś słabo doinformowany bo ja na obrazkach z modelem 7026 widzę logo DTS, a na moim 7006 jest logo JBL (nie chodzi mi o specyfikację, ale o wizualne różnice). Matryce natomiast są w większości przypadków te same w obydwu modelach.


@witia24
Według https://www.displayspecifications.com/en/comparison/09242d1f7 matryca samsunga ma gorsze parametry. Natomiast w praktyce nikt tego jednoznacznie nie powie, bo musiał byś dwa skalibrowane profesjonalnie telewizory postawić obok siebie. I mimo że to pytanie pada co kilka stron niestety odpowiedź pozostaje nadal wielką tajemnicą.
 
Ostatnia edycja:

adambe

Member
Kolega chyba jakoś słabo doinformowany bo ja na obrazkach z modelem 7026 widzę logo DTS, a na moim 7006 jest logo JBL (nie chodzi mi o specyfikację, ale o wizualne różnice). Matryce natomiast są w większości przypadków te same w obydwu modelach.

Ha,ha. Ja telewizor nie oglądam na obrazkach tylko u siebie w domu. Mam 7026 i logo JBL

Jak się telewizor ocenia po obrazkach to potem tak wychodzi:-D
 

sulko

Member
z pomocą forumowiczów udało mi się przeprowadzić aktualizację za co niniejszym bardzo dziękuję, nie rozwiązała ona jednak do końca moich problemów (chociaż jest lepiej) pozwolę sobie podzielić się nimi w tym poście, może ktoś z Was boryka bądź borykał się z podobnym problemem, mianowicie telewizor mam spięty kablem optycznym z zestawem audio, przy oglądaniu TV, w netflixie oraz w kodi nie mam już problemów z dźwiękiem (przed aktualizacją występowało straszne opóźnienie), problem natomiast pozostał w temacie konsoli, jest ona podpięta do jednego z HDMi w telewizorze w przypadku ustawienia w konsoli dźwięku Dolby już jest w porządku - też były znaczne opóźnienia, problem w dalszym ciągu występuje w DTSie przez ok 15 sekund po zmianie formatu audio czy restarcie telewizora wszystko jest ok następnie na sekundę dźwięk znika by powrócić z przesterem trzaskami, strzałami, efektem echa i bóg wie czym jeszcze - długo się tego słuchać nie da - więc wracam do Dolby. Pytanie czy któryś z użytkowników zauważył podobny problem z DTS przy połączeniu audio z Tv toslinkiem, może niekoniecznie z konsoli ale jakiś TV Box czy inne zewnętrzne źródło dźwięku. Mój model TV 49C7026 (piękne logo DTS na soundbarze :) konsola X One X
Android w TCL ma problem z DTS, w zasadzie poprawnie obsługuje go tylko wbudowany Media player, jest to najprawdopodobniej kwestia skopanych sterowników mediateka (podobny problem występuje też w Sony android TV) i brak implementacji standardowego api dla aplikacji. Wbudowany player obchodzi niestandardowo problem i dlatego DTS tam działa a w innych aplikacjach nie. Tak że logo DTS jest moim zdaniem nadużyciem ze strony producenta.
 

lakatus

New member
Android w TCL ma problem z DTS, w zasadzie poprawnie obsługuje go tylko wbudowany Media player, jest to najprawdopodobniej kwestia skopanych sterowników mediateka (podobny problem występuje też w Sony android TV) i brak implementacji standardowego api dla aplikacji. Wbudowany player obchodzi niestandardowo problem i dlatego DTS tam działa a w innych aplikacjach nie. Tak że logo DTS jest moim zdaniem nadużyciem ze strony producenta.
pocieszające info mam nadzieję, że nie będzie mi dane pewnego dnia zmagać sie z tymi babolami :) na
 

witia24

New member
mi chodzi o 55 x2 ma może ktoś i jest w stanie sprawdzić,

co do c70 to ktoś pisał że jeżeli kiki ma z samsungiem to bierze w ciemno to jak to w końcu samsung czy .......
 

lakatus

New member
mi chodzi o 55 x2 ma może ktoś i jest w stanie sprawdzić,

co do c70 to ktoś pisał że jeżeli kiki ma z samsungiem to bierze w ciemno to jak to w końcu samsung czy .......
ja pisałem, że kupie od niego Tv jesli mi zagwarantuje że dostane panel Samsunga. Mam/miałem możliwość oddania obecnego 55C7026. Niestety Kiki nie odezwał sie ani na PRV ani na Forum i nie odniósł się do tej propozycji...to nie była żadna podpucha tylko chciałem konkretnie kupić u niego TV ze względu na moje preferencje w zakresie konfiguracji. Niestety Kiki zapadł sie pod ziemie po tym jak co raz szerszym echem niosła się fama iż w sprzedawanych przez niego 55C7006 są zamontowane matryce CSOT a nie Samsunga (potwierdzone przez kilku kupującychi na forum. Cofnij sie z 20 stron do tyłu i poczytaj jak sie sprawy miały
 

witia24

New member
OK dzięki tylko zastanawiam się która matryca lepsza ty widzę uważasz że samsunga no i jeszcze czy nie lepiej x2 wziąć i co tam za matryca siedzi.
 

janusz

New member
Bez reklam
W X2 jest qled, tam nie ma różnych matryc, bo tylko Samsung je wymyślił i produkuje. Na razie chyba nie ma innego producenta.
 
Ostatnia edycja:

lakatus

New member
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ale na co patrzec mamy?
Bo ekran czarny, krzyz wyrazny. Jak zoom powiekszymy to wiecej babola robi jakosc aparatu aniezeli wada telewizora.

Jak probowalem robic foty w zaleznosci od ustawienia czasu naswietlenia to ekran byl super czarny do niebieski jak niebo za dnia.

Wiec te foty dla mnie pic na wode. "Jakie chcecie takie wam zrobie."
 
Do góry