TCL Seria C70

adambe

Member
Dzięki bardzo za informację, zadowolony jesteś z Tcl, pytam bo znalazłem za 2900 u55c7006

Jeśli nawet jest w tym tv. matryca CSOT to i tak jest to tv. najlepszy w swojej klasie cenowej.
Ja mam z tą matrycą i mogę powiedzieć że jest bardzo dobrze.
Poza tym nie wiadomo która z tych jest lepsza, tu by musiał być zrobiony test na matrycy CSOT.
 

pioterek9

New member
z pomocą forumowiczów udało mi się przeprowadzić aktualizację za co niniejszym bardzo dziękuję, nie rozwiązała ona jednak do końca moich problemów (chociaż jest lepiej) pozwolę sobie podzielić się nimi w tym poście, może ktoś z Was boryka bądź borykał się z podobnym problemem, mianowicie telewizor mam spięty kablem optycznym z zestawem audio, przy oglądaniu TV, w netflixie oraz w kodi nie mam już problemów z dźwiękiem (przed aktualizacją występowało straszne opóźnienie), problem natomiast pozostał w temacie konsoli, jest ona podpięta do jednego z HDMi w telewizorze w przypadku ustawienia w konsoli dźwięku Dolby już jest w porządku - też były znaczne opóźnienia, problem w dalszym ciągu występuje w DTSie przez ok 15 sekund po zmianie formatu audio czy restarcie telewizora wszystko jest ok następnie na sekundę dźwięk znika by powrócić z przesterem trzaskami, strzałami, efektem echa i bóg wie czym jeszcze - długo się tego słuchać nie da - więc wracam do Dolby. Pytanie czy któryś z użytkowników zauważył podobny problem z DTS przy połączeniu audio z Tv toslinkiem, może niekoniecznie z konsoli ale jakiś TV Box czy inne zewnętrzne źródło dźwięku. Mój model TV 49C7026 (piękne logo DTS na soundbarze :) konsola X One X
 

lakatus

New member
nikt nie neguje tego, że to może być dobry wybór przecież sam posiadam ten TV walczymy tylko o rzetelne informowanie klientów, którzy wydają swoje zarobione pieniądze w oparciu o przedstawiane im informacje i nikt nie ma prawa wprowadzać nas w błąd. Nie mi rozstrzygać czy CTOS jest gorsza czy lepsza, ale skoro te nagrody i ohy i ahy przed testujących były budowane w oparciu o matrycę Samsungową to ja sie pytam jak sie ona ma do tej CTOS ? Mamy prawo wiedzieć... nie może być tak, że ktoś pociska banialuki jakoby w sprzedawanych egzemplarzach były te najlepsze panele Samsunga a potem ludzie się dowiadują ze jednak maja CTOS to jest wprowadzanie w błąd (pytanie czy z premedytacją czy bez ale to niech już każdy sam Sobie oceni) ...nie wszystkie posty z tego forum "zginęły" i da sie wyłuskać info jak był postrzegany model 55C7006 a jak model 55C7026 !!! Przez pryzmat ewentualnych różnić obu paneli pozostaje zadać pytanie czy ta nagroda EISA dla 55C7006 jest zasadna czy też nie ...nie muszę chyba mówić iż taka nobilitacja podbija sprzedaż sam sie na to trochę złapałem :)
 
Ostatnia edycja:

lakatus

New member
Teraz uwaga w jednym ze sklepów Media Markt występuję ten telewizor pod oznaczeniem 55C7006 i po sprawdzeniu faktycznie ma zamontowaną matrycę Samsungową lsc550fn18...
 
Ostatnia edycja:

adambe

Member
Oczywiście że tak powinno być, ale to chyba niemożliwe w tym świecie.
W świecie gdzie rządzi żądza pieniądza.
Zresztą ja naprawdę nie mam pojęcia który z tych paneli jest lepszy.
Chcę zwrócić uwagę na jeden fakt. Na sąsiednim forum, Maciej *************** oceniając ten tv. nisko ocenił płynność ruchu,co wg.niego było największą wadą tego tv. Natomiast ja( i nie tylko) oglądając transmisje sportowe nie mam żadnego dyskomfortu oglądania.
Być może ta matryca lepiej odtwarza ruch.
Dlatego chwalę ten tv. Spełnia moje oczekiwania, zarówno w jakości obrazu, wykonania i usług multimedialnych.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
tak wiem na alledrogo ..widzialem za 2900 to w mojej opini bdb cena zapytaj sprzedawce jaka matryca jest zamontowana. moze to sprawdzic wchodzac w menu nastepnie zakladka obraz nastepnie zakladka zaawansowane ustawienia a nastepnie wchodzi na zakladke kontrast i z pilota wpisuje sekwencje 9735. po chwili pojawia sie menu serwisowe i wyswietla czarno na bialym model matrycy.


Jaka to matryca? Samsunga?

 

lakatus

New member
ja jestem tu z przypadku i ostatnio troche wiecej siebudzielam tylko dlatego ze z tym tcl to niezly burdel jest ..:) a ze go nabylem to draze temat :) nie wiem jaka to matryc ajest ale dzis sprzedawca mnie rozbawil w saturnie mowiac ze tcl 55c7006 posiada matryce z samsunga 6102 jakim tam model. No i za chiny ludowe nie chcial uruchomic kodu 9735 mowiac ze to tryb serwisowy i travi sie gwarancje i ze maja zabronione i w ogole ..daj Pan spokoj sciemologia stosowana
 

adambe

Member
Teraz uwaga w jednym ze sklepów Media Markt występuję ten telewizor pod oznaczeniem 55C7006 i po sprawdzeniu faktycznie ma zamontowaną matrycę Samsungową lsc550fn18...

To wygląda na to że przedstawiciel TCL Polska kłamał, że to są takie same telewizory, a różnią się oznaczeniem ze względu na kanał dystrybucyjny.
I być może prawidłowe dane są podawane na DisplaySpecyfications, gdzie są podawane dane dla obu modeli.
Ciekawostką jest to że panel w modelu 26 ma lepsze parametry niż ten samsunga.

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/63bd2d4f2
 

lakatus

New member
no nie wiem czy klamal bo okazuje sie ze tu na foeum jest dzuo ludzi z modelem 55c7006 ale posiadaja matrycr CSOT. Z racji diziejszych zakupow w poszwedalem sie po takich sklepach i jeden rodzynek sie znalazl
 

firefl

Active member
Bez reklam
Większość producentów nie podaje szczegółowej konfiguracji komponentów. Wynika to z polityki bezpieczeństwa dostaw, lepszej możliwości negocjacji cen itp. Wiążące są parametry typu rozdzielczość, dostępne systemy dekodowania itp. Podanie typu matrycy dotyczy konkretnej serii produkcyjnej i zwykle ma prawo być zmieniona dla kolejnej.
To prawie (choć celowo przesadzam) jakby pytać przy zakupie o producenta i typ opon w samochodzie. Zwykle jest podany tylko rozmiar. Jeśli nie jest to częścią oficjalnej specyfikacji to producent ma prawo użyć inne. Także z tego powodu serwisy sprawdzają konfigurację wg numeru seryjnego.
Inna sprawa, że sprzedawcy powinni takie szczegółowe informacje podawać z zastrzeżeniem, że dotyczą np. tv, które mają obecnie we własnym magazynie.
 

lakatus

New member
porownanie opon do matrycy nienjest na miejscu ...matryca to core telewizora i tez stanowi ok 70% jego wartosci:) to jest glowny element odbiornika rownie dobrxe mogliby wpierdzilic byle panel zostawic elektronike taka jaka jest i co ?
 

firefl

Active member
Bez reklam
porownanie opon do matrycy nienjest na miejscu ...matryca to core telewizora i tez stanowi ok 70% jego wartosci:) to jest glowny element odbiornika rownie dobrxe mogliby wpierdzilic byle panel zostawic elektronike taka jaka jest i co ?

Cóż - elektronikę też mają prawo w znaczącym stopniu zmienić pod warunkiem, że zachowają specyfikację.
A dokładna wersja matrycy jest zobowiązaniem tylko jeśli jest częścią specyfikacji.

A co do porównania z samochodem - to może silnik? Producent nie określa w specyfikacji czy silnik pochodzi z którego zakładu pochodzi silnik jeśli ma kilku poddostawców (lub kilka własnych fabryk w różnych lokalizacjach). Ba - nie określa jako część specyfikacji czy samochód będzie pochodził z konkretnego zakładu montującego. Co ma duże znaczenie jeśli gdzieś są zakłady w zachodniej europie czy wschodnie w tym bardziej wschodniej niż PL.
 
Ostatnia edycja:

adambe

Member
no nie wiem czy klamal bo okazuje sie ze tu na foeum jest dzuo ludzi z modelem 55c7006 ale posiadaja matrycr CSOT. Z racji diziejszych zakupow w poszwedalem sie po takich sklepach i jeden rodzynek sie znalazl

A skąd wiadomo jaki model jest ten od kikiego? W menu serwisowym oba modele są oznaczane
U55C70*6.
To że kiki mówi że to 7006 oznacza tylko to że mówi
 
Ostatnia edycja:
Do góry