TCL Seria C70

lakatus

New member
pytanie do znawców temat: z forum wynika iż panel w 55C7006 ma lepsza
Matryca
Czerń
Paleta barw
Podświetlenie matrycy
no i okazuje się, cenę no więc kto i w jakich okolicznościach to porównywał...? Kto jest producentem panela LCD w 55C7026 ? I po kiego ch...wciskają raz takie panele raz takie ...Człowiek idzie spokojnie przed wyjazdem na zakupu do Mediaexpert i musi analizować ciąg cyfr w modelu bo qrde w całej serii C70 występuje zróżnicowanie technologiczne, jakościowe ? :) Do dupy z takim podejściem producenta
Jesli 55C7026 wyświetla gorzej to organoleptycznie na ile warto bić sie o zmianę na 55C7006, Kupiłem "dziada" po szybkim upewnieniu sie na forum odnośnie seri C70 z nadzieją , że kupuje ta jakość obrazu o której wszyscy sie tu rozpisują z zachwytem a możliwe, że kupiłem wersję bieda ?
 
Ostatnia edycja:

uysy

New member
pytanie do znawców temat: z forum wynika iż panel w 55C7006 ma lepsza
Matryca
Czerń
Paleta barw
Podświetlenie matrycy
no i okazuje się, cenę no więc kto i w jakich okolicznościach to porównywał...? Kto jest producentem panela LCD w 55C7026 ? I po kiego ch...wciskają raz takie panele raz takie ...Człowiek idzie spokojnie przed wyjazdem na zakupu do Mediaexpert i musi analizować ciąg cyfr w modelu bo qrde w całej serii C70 występuje zróżnicowanie technologiczne, jakościowe ? :) Do dupy z takim podejściem producenta
Jesli 55C7026 wyświetla gorzej to organoleptycznie na ile warto bić sie o zmianę na 55C7006, Kupiłem "dziada" po szybkim upewnieniu sie na forum odnośnie seri C70 z nadzieją , że kupuje ta jakość obrazu o której wszyscy sie tu rozpisują z zachwytem a możliwe, że kupiłem wersję bieda ?



Przecież pisałem z 5 razy wyżej, panele są takie same.

Skoro to ja drążyłem temat, to dorzucę od siebie na potwierdzenie

Informację z Menu serwisowego
Ustawienia > Obraz > Kontrast i na pilocie 9735
Settings > Picture > Advanced > Contrast i na pilocie 9735

55C7006 - ST5461D07-2
55C7026 - ST5461D07-2

Producent to CSOT
oled-info.com/china-star-optoelectronics-technology

Edit:
Mój TV to 55C7026, co ciekawe firmware V162
Telewizor "raportuje" się jako TCL 55c7006 w AIDA / Menu
V8-T658T01-LF1v162
Android 6

To samo mówi producent, tez o tym pisałem.
EDIT:
EDIT:
Cytując TCL:
Panie Łukaszu, owszem portal displayspecification podaje informację iż matryca się różni (brak danych), natomiast ów portal zamieszcza dane bez uzgodnienia z producentem i często nie są to wiarygodne dane lub ich brak, gdzie my zapewniamy że matryce są takie same, co do oznaczeń 26 i 06 są to kanały dystrybucyjne

W Mediaexpert jak masz lokalnie, idziesz, bierzesz do domu. Sprawdzasz sobie od razu Clouding itp, masz wygodne 14 dni na zwrot. O Kalibrację się nie martw, rozmawiałem z 6-7 osobami z forum - wszyscy dostali takie same ustawienia kalibracji - co jest niedopuszczalne przy kalibracji TV :).


EDIT: Skoro 06 i 26 to to samo, po co przepłacać? :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są różne matryce i różne parametry.
Kupujesz model który dostał EIsa Best Buy i to był tylko jeden model C7006 .
Masz też kalibrację gratis, wgranie wtyczek gratis, sprawdzenie przed wysyłką.
Dla niebieskich jest dalej najlepsza oferta w Polsce !
 

klonxxx

Banned
Wychodzi na to że producent nie wie co produkuje. Bo sprzedawca wie lepiej jakie matryce siedzą w TV.Pomimo tego że użytkownicy sprawdzili i modele z różnych dystrybucji mają identyczne matryce. A może w Olsztynie jest inna fabryka TCL, albo ktos na sklepie przekłada matryce - na te teoretycznie lepsze. Ktoś celowo kłamie albo TCL albo sklep, w obu przypadkach jest to jawne oszustwo.
 

adambe

Member
W Mediaexpert jak masz lokalnie, idziesz, bierzesz do domu. Sprawdzasz sobie od razu Clouding itp, masz wygodne 14 dni na zwrot. O Kalibrację się nie martw, rozmawiałem z 6-7 osobami z forum - wszyscy dostali takie same ustawienia kalibracji - co jest niedopuszczalne przy kalibracji TV :).


EDIT: Skoro 06 i 26 to to samo, po co przepłacać? :)

Ejże, ejże. 14 dni na zwrot to się ma jak się kupi w sklepie internetowym. W przypadku zakupu w sklepie stacjonarnym niekoniecznie. Można negocjować taką opcję, ale sprzedawca nie musi się na to zgodzić .
 

uysy

New member
klonxxx ale o czym ty piszesz ? :) Poczytaj proszę moje posty.

4 razy sprzedawca mi powtarzał, że jest 14 dni na zwrot. Do sklepu wszedłem z ulicy, nie zamawiałe/rezerwowałem przez internet.

Sprawdzcie sobie regulamin sklepu :).
Sklepy muszą dodawać takie możliwosci, konkurencja nie śpi.
 

klonxxx

Banned
Ironii nie rozumiesz? Pomimo że udowodniono że modele zakupione u Kikiego i te z innych dystrybucji mają te same matryce. Kiki dalej pisze że jest inaczej więc nie wiem może sam wymienia matryce. Pewne jest jedno ktoś wprowadza w błąd...
 

uysy

New member
No troche słabo z tą ironią wyszło, bo trzeba było napisać wprost, że chodzi o Kikiego :).
Jak narazie to wchyba wszyscy którzy brali u Kikiego, potwierdzili że mają matryce CSOT w 55C7006, czyli taką jak u mnie w 55C7026 :D.

Ale doskonale rozumiem Twoje poirytowanie sytuacją
 

Tcep

New member
No troche słabo z tą ironią wyszło, bo trzeba było napisać wprost, że chodzi o Kikiego :).
Jak narazie to wchyba wszyscy którzy brali u Kikiego, potwierdzili że mają matryce CSOT w 55C7006, czyli taką jak u mnie w 55C7026 :D.

Ale doskonale rozumiem Twoje poirytowanie sytuacją
Uysy, w media expert w regulaminie nie ma napisane, że jest 14 dni na zwrot jak zakupi się w sklepie stacjonarnym. Jeżeli Ci sprzedawca tak powiedział to nie wie co mówi. Bo mają możliwość wymiany jeżeli zgodzi się kierownik. Taka informacje otrzymałem z biura "Dzień dobry, ogólnie nie ma możliwości zwrotu, o wymianie może zdecydować kierownik sklepu."

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

uysy

New member
Ja nie miałem żadnego problemu, zwracałem 3 soundbary i telewizor kupując je lokalnie i płacąc kartą / gotówką. Nikt przy zwrocie nie wołał kierownika tylko od razu mówił że nie ma problemu. Przychodził tylko ktoś z działu TV sprawdzic czy wszystko jest w pudełku.
 

Tcep

New member
Ja nie miałem żadnego problemu, zwracałem 3 soundbary i telewizor kupując je lokalnie i płacąc kartą / gotówką. Nikt przy zwrocie nie wołał kierownika tylko od razu mówił że nie ma problemu. Przychodził tylko ktoś z działu TV sprawdzic czy wszystko jest w pudełku.
To ciekawe, że jedni zaprzeczają drugim. No nic.. Nie będę się spierać. Mnie osobiście na zwrot nie pozwolili tylko na wymianę na inny towar.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 
D

Deleted member 121090

Guest
Wychodzi na to że producent nie wie co produkuje. Bo sprzedawca wie lepiej jakie matryce siedzą w TV.Pomimo tego że użytkownicy sprawdzili i modele z różnych dystrybucji mają identyczne matryce. A może w Olsztynie jest inna fabryka TCL, albo ktos na sklepie przekłada matryce - na te teoretycznie lepsze. Ktoś celowo kłamie albo TCL albo sklep, w obu przypadkach jest to jawne oszustwo.
Też uważam, ze sprawa powinna być wyjaśniona.
Klientom płacącym za towar należy się rzetelna informacja.
 

uysy

New member
Ale to jest kwestia Kikiego który np mógłby śmiało wrzucić zdjęcia z PanelName - przecież ma telewizory na sklepie :). Podobno na Samsungach.

A tak, słabo to wygląda. Całe szczęście google dobrze indeksuje i wszystkie wypowiedzi są ładnie archiwizowane :D

Mój 55C7026 raportuje się normalnie jako model 55C7006 w Menu Serwisowym. Jak pisałem wcześniej, 026 to tylko oznaczenie "towaru" na konkretne sieci sklepów.
 

lakatus

New member
Też uważam, ze sprawa powinna być wyjaśniona.
Klientom płacącym za towar należy się rzetelna informacja.

pozwoliłem sobie napisać do TCL i do Kikiego jeśli Kiki da mi 100% pewności, że otrzymam matrycę Samsunga i w pełni sprawną bez niedociągnięć jestem skłonny wracać do Katowic oddać to co zakupiłem i zamówić u forumowego sprzedawcy
 

lakatus

New member
Ale to jest kwestia Kikiego który np mógłby śmiało wrzucić zdjęcia z PanelName - przecież ma telewizory na sklepie :). Podobno na Samsungach.

A tak, słabo to wygląda. Całe szczęście google dobrze indeksuje i wszystkie wypowiedzi są ładnie archiwizowane :D

Mój 55C7026 raportuje się normalnie jako model 55C7006 w Menu Serwisowym. Jak pisałem wcześniej, 026 to tylko oznaczenie "towaru" na konkretne sieci sklepów.

Co do nieścisłości modelu w menu serwisowym to można łatwo wyjaśnić firmware wgrywają jak leci... w końcu część wykonawcza jest taka sama. Co nie zmienia faktu, że jeśli Tv są te same czemu w jednym odelu chwalą się nagrodą EISA w drugim nie. Pachnie mi to tym, że egzemplarze do testów (redakcyjne) były dostarczane w super konfiguracji z tą lepsza matrycą a modele dystrybucyjne potraktowali jak potraktowali ...
 

uysy

New member
lakatus, widziałes Clouding na TV który testował Benchmark ? :) To był dramat. Poza tym, mam zdjęcia z Firmware oryginalnym (prosto ze sklepu) oraz nowym do TCL - wszystkie oznaczenia takie same.

Wrzuć tutaj prosze odpowiedź TCL :).
 

lakatus

New member
lakatus, widziałes Clouding na TV który testował Benchmark ? :) To był dramat. Poza tym, mam zdjęcia z Firmware oryginalnym (prosto ze sklepu) oraz nowym do TCL - wszystkie oznaczenia takie same.

Wrzuć tutaj prosze odpowiedź TCL :).
Nie omieszkam podzielić się wiedzą, nie lubię kręcenia, niejasności i manipulacji jeśli prawda jest znana dla sprzedawców i TCL chcę ją znać i podejmować decyzje w oparciu o fakty można bagatelizować to co jest montowane do TV niemniej ludzie kupują Tv w oparciu o te wszechobecne testy, których wyniki nie koniecznie odzwierciedlają to co dostaje końcowy pospolity odbiorca
 
Ostatnia edycja:

adambe

Member
Jezu , jęczycie jak stare baby. Taki czy śmaki panel, co za różnica gdy obraz jest świetny. A może panel
CSOT jest lepszy od tego Samsunga?
Jeśli ktoś myśli że te panele to robi jakaś chińska manufaktura to jest w błędzie. CSOT to produkcja o zaawansowaniu technologicznym jakiego w Polsce nie zobaczymy pewnie jeszcze ze 20 lat.

Zakłady CSOT

A najlepsze w tym wszystkim jest to że to Samsung jest udziałowcem w spółce z CSOT, a wszedł w ten układ żeby podnieść jakość swoich produktów.

Samsung Display, CSOT to jointly invest in next-gen LCD
 

uysy

New member
adambe, pisałem o tym wszystkim o czym mówisz :). (np o tym że TCL jest właścicielem CSOT).
Teraz to już dyskusja o nierzetelności :)
 
Do góry