TCL Seria C70

pioterek9

New member
Podpinam się :) Już myślałem że tylko ja widzę wszystko na żółto :D

A jakiego trybu używacie jak oglądacie w HDR? Tam są inne tryby :p

Jeśli chodzi o tryb HDR w filmach (Netflix) to Movie
W grach wykorzystujących HDR na konsoli używam Natural

Tryby są te same nie wiedzieć czemu dla sygnału HDR nie zostały przetłumaczone - no i jest ich mniej
brakuje Standard i Stadion
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Potrzebuje ratunku....

Tcl c70.

Dzieciak lub jakims innym sposobem wlaczylo sie jakas glupia opcja i nie potrafie wylaczyc. Chodzi o to:

Gdy wlaczam przycisk P+ lub P- czyli przeskok kanalu do gory lub w dol to zamiast programow zmienia sie zrodlo (hdmi1, hdmi2, av itp).

Teraz musze uzywac standardowego pilota i wklepywac cyfry. Co jest wlaczone i jak to wylaczyc? Wylaczenie tv i wlaczenie nie pomoglo.
 

emde_

New member
Jeśli chodzi o tryb HDR w filmach (Netflix) to Movie
W grach wykorzystujących HDR na konsoli używam Natural

Tryby są te same nie wiedzieć czemu dla sygnału HDR nie zostały przetłumaczone - no i jest ich mniej
brakuje Standard i Stadion

W natural i movie jak masz ustawione podświetlenie i nasycenie? Bo z tego co tutaj wyczytałem na forum to w HDR daje się podświetlenia na maxa?

Mimo, że nie są przetłumaczone to movie nie jest równe filmowi z sdr - nie ma tych ustawień dotyczących kolorów, redukcji szumów i wszystkiego innego. Ustawiałeś ręcznie tak jak w filmie na sdr + podświetlenie na maxa?
 

adambe

Member
jaka jest roznica miedzy tcl 55c7026 a tcl 55c7006 ?

Wg. TCL Polska nie ma żadnej.

Taką odpowiedz uzyskał użytkownik uysy :



Panie Łukaszu, owszem portal displayspecification podaje informację iż matryca się różni (brak danych), natomiast ów portal zamieszcza dane bez uzgodnienia z producentem i często nie są to wiarygodne dane lub ich brak, gdzie my zapewniamy że matryce są takie same, co do oznaczeń 26 i 06 są to kanały dystrybucyjne
 

pioterek9

New member
W natural i movie jak masz ustawione podświetlenie i nasycenie? Bo z tego co tutaj wyczytałem na forum to w HDR daje się podświetlenia na maxa?

Mimo, że nie są przetłumaczone to movie nie jest równe filmowi z sdr - nie ma tych ustawień dotyczących kolorów, redukcji szumów i wszystkiego innego. Ustawiałeś ręcznie tak jak w filmie na sdr + podświetlenie na maxa?

Jest dokładnie tak jak piszesz i ciekawe z czego wynikają te braki w opcjach.
Tak z tym że dla filmów HDR w oparciu o profil movie a w przypadku gier z HDR w oparciu o tryb natural - jest w nim trochę więcej niebieskiego co w grach mi osobiście się podoba a w filmach przeszkadza.
 

pioterek9

New member
Podświetlenie mam na max. efekt jakiś tam jest, może nawet większy niż się
spodziewałem - nikt (poza producentem na opakowaniu) nie obiecywał PRO efektu HDR :) typ matrycy robi zdecydowanie większą "robotę" zwłaszcza po przesiadce z IPS (w moim wypadku)
 

emde_

New member
Podświetlenie mam na max. efekt jakiś tam jest, może nawet większy niż się
spodziewałem - nikt (poza producentem na opakowaniu) nie obiecywał PRO efektu HDR :) typ matrycy robi zdecydowanie większą "robotę" zwłaszcza po przesiadce z IPS (w moim wypadku)

a nasycenie 45 tak jak sdr?

a tak ogólnie to te tryby dynamiczny, standard, film itd różnią się czymś oprócz ustawień? Chodzi mi czy przy takich samych ustawieniach suwaków, włącz/wyłącz bedą identyczne czy może mają jakieś charakterystyczne cechy i bedą jakieś subtelne różnice?

Spróbowałem twoich ustawień i jest różnica, jest trochę lepiej :)
 

wqw

New member
Wg. TCL Polska nie ma żadnej.

Taką odpowiedz uzyskał użytkownik uysy :



Panie Łukaszu, owszem portal displayspecification podaje informację iż matryca się różni (brak danych), natomiast ów portal zamieszcza dane bez uzgodnienia z producentem i często nie są to wiarygodne dane lub ich brak, gdzie my zapewniamy że matryce są takie same, co do oznaczeń 26 i 06 są to kanały dystrybucyjne

Nie ma różnicy a stary tv jest 3 stówki droższy... A jak jest według użytkowników chce kupić których z tych tv ale skoro nie ma różnicy to po co przepłacać?
 

uysy

New member
Jeszcze dorzucę o czym tutaj też juz pisałem.
Kilku użytkowników forum potwierdziło że matryca w ich modelu 55c7006 jest taka sama jak u mnie w 55c7026
55C7006 - Panel Name ST5461D07-2
55C7026 - Panel Name ST5461D07-2
 

axelmateuss

New member
Albo użyj Sideload Launchera i wszystkie apki, także te spoza sklepu, będą w jednym miejscu.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Szpura

New member
Panowie może ktoś poradzić jak ustawić kino domowe Z telewizorem, aby wyeliminować jeden pilot z obiegu ? Nie mogę sterować siła głosu pilotem od tv.
 

jakub_a

New member
Podpinam się :) Już myślałem że tylko ja widzę wszystko na żółto :D

A jakiego trybu używacie jak oglądacie w HDR? Tam są inne tryby :p
Żeby usunąć żółte przebarwienie zmień Color Space na Auto i zostaw wszystkie inne ustawienia wg kalibracji od kiki. Gradacja kolorów się także poprawi.
 
Do góry