TCL Seria C70

krzysboj

New member
Dał byś rade sprawdzić w menu serwisowym jaką dali matryce? Wchodzi się tak Wybierasz w menu Obraz, w obrazie na kontrast i wpisujesz 9735. W niebieskim polu będzie panel name.

Ciekawe sprawdzi ktoś jeszcze ,jutro sprawdzę w markecie TCL C7026.
Niestety nie mam możliwości sprawdzenia TCL C7006.
 
Ostatnia edycja:

uysy

New member
Ciekawe sprawdzi ktoś jeszcze ,jutro sprawdzę w markecie TCL C7026.
Niestety nie mam możliwości sprawdzenia TCL C7006.

Ja sprawdziłem:
Informację z Menu serwisowego
Ustawienia > Obraz > Kontrast i na pilocie 9735
Settings > Picture > Advanced > Contrast i na pilocie 9735

55C7006 - ST5461D07-2
55C7026 - ST5461D07-2

Ale chętnie zobaczę Panel Name od innych którzy posiadają 55C706 - najlepiej zdjęcie z menu serwisowego.

Adam85Rbk, szkoda że URL nie działają :D.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
no to wejdź sobie na panelook cn i wpisz numer matrycy który wpisałem , wyskoczy pełna specyfikacja panelu Samsung który posiada ten testowany TCL
 

uysy

New member
Adam, może jest tak jak wspomniałeś o mieszaniu matryc. Ale w takim razie, nie wszystkie 55c7006 mają matryce Samsunga (jak narazie 3 sztuki 006 mają tą co podawałem wyżej).
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
no to faktycznie dziwne...może do testów wysyłają matrycę Samsunga a sprzedają China Star no ale podczas premiery C70 w Polsce przedstawiciel mówił że to ich fabryki robią matryce więc jakim cudem znalazła się tam matryca Samsunga?to wie tylko TCL ;)
 
Ostatnia edycja:

ligeza

Member
Zakupiony u Kiki
55C7006 - ST5461D07-2
Która matryca jest lepsza? Samsunga czy ta ich produkcji?
 

Attachments

  • IMG_20180102_071859164.jpg
    IMG_20180102_071859164.jpg
    98,5 KB · Wyś: 102
D

Deleted member 121090

Guest
no to faktycznie dziwne...może do testów wysyłają matrycę Samsunga a sprzedają China Star no ale podczas premiery C70 w Polsce mówiła że to ich fabryki robią matryce więc jakim cudem znalazła się tam matryca Samsunga?to wie tylko TCL ;)

A wiecie o tym, że nawet nieprawdziwe informacje podawane przez producenta, handlowców w materiałach reklamowych mogą być podstawą zwrotu towaru, jako niezgodnego z umową?
Dziwię się, że coś takiego robią. Otwierają łatwą drogę do odstąpienia od umowy swoim klientom.
 

uysy

New member
Że ich fabryki to by się zgadzało :)
"China Star Optoelectronics Technology (CSOT, also called Shenzhen Huaxing Photoelectric Technology) is a China based display producer (owned by TCL, Century Science & Technology Investment and Samsung Display). The company is producing small and large LCD panels and is developing OLED technologies."

Szkoda tylko że kiki szedł w zaparte że 006 są lepsze od 026.
Sample do testów to sample...
 

grande

New member
Zakupiony u Kiki
55C7006 - ST5461D07-2
Która matryca jest lepsza? Samsunga czy ta ich produkcji?
China Star Optoelectronics (CSOT). Podejrzewam, że TCL w modelu C70 stosuje wyłącznie swoje matryce a nie Samsunga i nawet test na sąsiednim forum nie rozwiał moich wątpliwości. Matryce samsungowskie nie miały nigdy takiego ułożenia diod led.
 

Mangus112

New member
A wiecie o tym, że nawet nieprawdziwe informacje podawane przez producenta, handlowców w materiałach reklamowych mogą być podstawą zwrotu towaru, jako niezgodnego z umową?
Dziwię się, że coś takiego robią. Otwierają łatwą drogę do odstąpienia od umowy swoim klientom.
Tylko, że producent podaje, że to matryca VA, nie podaje producenta matryc. To, że na jakimś teście podali takie info itd to nie ma znaczenia. W oficjalnej specyfikacji sklepu/stronie producenta nie ma takiej informacji.
Była przecież afera z Nvidia i 970 z 3,5GB (obniżona wartość ROPS itd.) Nie wiem jak na zachodzie, ale w Polsce nikt nie przyjmował zwrotów. Ponadto, przepis ustawy mówi dość dostanie, że sprzedawca musiałby mieć świadomość wady/braku funkcji. Ale no cóż, ciekawe cyrki, że nikt nie sprawdził różnica 006/026 tylko ufał to co pisze displayspec.
 
Ostatnia edycja:

uysy

New member
Dlatego ja byłem dociekliwy i to sprawdziłem. Ale też jestem w szoku, że żaden z testujących nie pokwapił się żeby klepnąć 4 cyferki na pilocie do Menu Serwisowego...
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tylko, że producent podaje, że to matryca VA, nie podaje producenta matryc. To, że na jakimś teście podali takie info itd to nie ma znaczenia. W oficjalnej specyfikacji sklepu/stronie producenta nie ma takiej informacji.
Była przecież afera z Nvidia i 970 z 3,5GB (obniżona wartość ROPS itd.) Nie wiem jak na zachodzie, ale w Polsce nikt nie przyjmował zwrotów. Ponadto, przepis ustawy mówi dość dostanie, że sprzedawca musiałby mieć świadomość wady/braku funkcji. Ale no cóż, ciekawe cyrki, że nikt nie sprawdził różnica 006/026 tylko ufał to co pisze displayspec.
Nie tylko specyfikacja podawana w instrukcji obsługi jest istotna. Wszelkie inne informacje podawane przez producenta, które mogły mieć wpływ na decyzję o zakupie też.
Jeśli więc klient sugerował się informacjami przekazywanymi na konferencji firmy TCL, to jak najbardziej można się na to powołać.
Tak samo można się powołać na wprowadzającą w błąd reklamę, więc takie informacje podawane na konferencji są chyba bardziej istotne.
 

uysy

New member
No właśnie.TCL C7006 i TCL C7026 to ten sam telewizor z takim samym panelem od CSOT.

Powtarzałem to z 5 albo i 6 razy, niestety kiki twierdził inaczej.
To jest po prostu przykre.
Na dodatek, osoby które kupiły TV u Kikiego wrzuciły tutaj screeny z potwierdzeniem tego, że w TCL C7026 jest taka sama matryca.
 

suriw

New member
Witam, mam pytanie z innej beczki. Czy może ktoś wie jak uruchomić Oscam-a w TCL. Ewentualnie jakie oprogramowanie odpowiada za CI+. Z góry dzięki za pomoc.
 

darkseeder

New member
Tylko, że producent podaje, że to matryca VA, nie podaje producenta matryc. To, że na jakimś teście podali takie info itd to nie ma znaczenia. W oficjalnej specyfikacji sklepu/stronie producenta nie ma takiej informacji.
Była przecież afera z Nvidia i 970 z 3,5GB (obniżona wartość ROPS itd.) Nie wiem jak na zachodzie, ale w Polsce nikt nie przyjmował zwrotów. Ponadto, przepis ustawy mówi dość dostanie, że sprzedawca musiałby mieć świadomość wady/braku funkcji. Ale no cóż, ciekawe cyrki, że nikt nie sprawdził różnica 006/026 tylko ufał to co pisze displayspec.

Sam oddałem związku z tą pamięcią taką 970 asusa i przyjęli zwrot

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry