TCL Seria C70

xRAFx

New member
Może głupie pytanie ale nie znalazłem w instrukcji czy można z c7006 połączyć telefon na androidzie (Udostępnianie ekranu, Screen Mirroring...) żeby przesyłać obraz, np. zdjęcia czy filmy nagrane telefonem ?
 

pioterek9

New member
Tcl 49c7026

bardzo proszę o pomoc, mam w swoim TCL model 49C7026 problem z dźwiękiem podpiętym przez kabel optycznym (trzaski przy niskch tonach) kilkoro użytkowników zwróciło uwagę na prolem twierdząc że potrzebna jest aktualizacja oprogramowania i tu mam pytanie skąd pobrać można nowsze oprogramowanie niż v143 które znajduje się na polskiej stronie producenta
 

sulko

Member
bardzo proszę o pomoc, mam w swoim TCL model 49C7026 problem z dźwiękiem podpiętym przez kabel optycznym (trzaski przy niskch tonach) kilkoro użytkowników zwróciło uwagę na prolem twierdząc że potrzebna jest aktualizacja oprogramowania i tu mam pytanie skąd pobrać można nowsze oprogramowanie niż v143 które znajduje się na polskiej stronie producenta

https://ufile.io/c4fbv , był też link do android 7 musisz poszukać na forum.
 

loyd11

New member
bardzo proszę o pomoc, mam w swoim TCL model 49C7026 problem z dźwiękiem podpiętym przez kabel optycznym (trzaski przy niskch tonach) kilkoro użytkowników zwróciło uwagę na prolem twierdząc że potrzebna jest aktualizacja oprogramowania i tu mam pytanie skąd pobrać można nowsze oprogramowanie niż v143 które znajduje się na polskiej stronie producenta
Dał byś rade sprawdzić w menu serwisowym jaką dali matryce? Wchodzi się tak Wybierasz w menu Obraz, w obrazie na kontrast i wpisujesz 9735. W niebieskim polu będzie panel name.
 

pioterek9

New member
Dał byś rade sprawdzić w menu serwisowym jaką dali matryce? Wchodzi się tak Wybierasz w menu Obraz, w obrazie na kontrast i wpisujesz 9735. W niebieskim polu będzie panel name.

Hej żaden problem - model który mam u siebie to LCS490FN02-7 gdybyś miał jeszcze jakieś pytania - służę pomocą
 

pioterek9

New member
sulko;1435820https://ufile.io/c4fbv napisał:
dzięki bardzo za odpowiedź - niestety link który podesłałeś jest trochę kłopotliwy mimo rejestracji nie mogę pobrać obrazu jeśli go posiadasz to może byłaby opcja udostępnienia go w inny sposób np google drive ? będę wdzięczny. wiesz jaka to wersja systemu ? i najważniejsze czy naprawia problem z dźwiękiem ?
 

krzysboj

New member
Napisał loyd11 Zobacz post
Dał byś rade sprawdzić w menu serwisowym jaką dali matryce? Wchodzi się tak Wybierasz w menu Obraz, w obrazie na kontrast i wpisujesz 9735. W niebieskim polu będzie panel name


Hej żaden problem - model który mam u siebie to LCS490FN02-7 gdybyś miał jeszcze jakieś pytania - służę pomocą

Dzięki
To pozostaje teraz sprawdzić to samo w TCL 49C7006, jest ktoś kto ma ten model.
 

uysy

New member
Skoro to ja drążyłem temat, to dorzucę od siebie na potwierdzenie

Informację z Menu serwisowego
Ustawienia > Obraz > Kontrast i na pilocie 9735
Settings > Picture > Advanced > Contrast i na pilocie 9735

55C7006 - ST5461D07-2
55C7026 - ST5461D07-2

Producent to CSOT
oled-info.com/china-star-optoelectronics-technology

Edit:
Mój TV to 55C7026, co ciekawe firmware V162
Telewizor "raportuje" się jako TCL 55c7006 w AIDA / Menu
V8-T658T01-LF1v162
Android 6
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
TCL C7006 wykorzystuje 60Hz panel typu VA, którego struktura jest niespotykana w innych telewizorach. Najciekawszym faktem jest pionowy kierunek ułożenia subpikseli. Nie rozmontowywałem tym razem telewizora, by zaspokoić swoją ciekawość odnośnie producenta, ponieważ w menu serwisowym znalazłem oznaczenie – LSC550FN18-W. Według strony panelook.cn jest to wyrób Samsunga z test ****************************** , może TCL miesza matryce?
 

uysy

New member
Adam85Rbk, jak dla mnie OK czy miksuje czy nie. Podrzuć fotkę z menu serwisowego proszę.

Ja nie piszę niczego złośliwie, po prostu nie lubie niedomówień :).
 
Do góry