TCL Seria C70

DLUGI321

New member
Ha Ha ale śmieszne pokażą nową serie której nigdzie w Polsce nie będzie można kupić ani zobaczyć dobre sobie niech se taki marketing w cztery litery wsadzą. A ryzykować i drżeć ze strachu czy wszystko będzie zgodne z zdjęciami i recenzjami w internecie bo podejrzewam że tylko na tym będzie można bazować i dość pokaznej cenie to ja dziękuje. Jak tak bardzo chcą być w czołówce to niech w pierwszej kolejności ten sprzęt będzie dostępny dla normalnego zjadacza chleba w sklepie stacjonarnym a nie tylko w jednym miejscu i w tedy będzie można oceniać czy faktycznie TV jest wart swojej ceny.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ha Ha ale śmieszne pokażą nową serie której nigdzie w Polsce nie będzie można kupić ani zobaczyć dobre sobie niech se taki marketing w cztery litery wsadzą. A ryzykować i drżeć ze strachu czy wszystko będzie zgodne z zdjęciami i recenzjami w internecie bo podejrzewam że tylko na tym będzie można bazować i dość pokaznej cenie to ja dziękuje. Jak tak bardzo chcą być w czołówce to niech w pierwszej kolejności ten sprzęt będzie dostępny dla normalnego zjadacza chleba w sklepie stacjonarnym a nie tylko w jednym miejscu i w tedy będzie można oceniać czy faktycznie TV jest wart swojej ceny.

A to nie jest funkcja targów elektroniki by pokazać nowości jeszcze przed premierą na rynku?
Wydawało mi się, że wszystkie firmy tak robią.
Standardowa oferta (czyli dostępna już na rynku też jest ważna, ale nowości zawsze były najważniejsze.
 

bluejeans71

New member
Very słabo w tym teście. Dla poszczególnych punktów testu mamy słowa: average, disappointing, below average a nawet terrible :-( Jest i outstanding ale chodzi tu o obraz po kalibracji ale pamiętajmy, że prawdziwie profesjonalna kalibracja czyli u Ciebie w domu to koszt 400-500 zł czyli faktyczny koszt tego Tv jeżeli chcesz poprawić obraz będzie powiększony o tą kwotę. A jest to raczej konieczne bo obraz out of the box jest disappointing. Należy też pamiętać, że oceniany jest Roku C807 czyli 120 Hz a przy ocenie ruchu mamy zdanie: The C807 has a below average handling of motion :-0 to... strach pytać o obraz przy 60Hz modelach. By the way pytanie do forumowicza bluejeans71 - dalej masz kłopoty podczas oglądania meczu czy może machnąłeś już ną to ręką?
Wcale nie jest tak źle. Chodzi po prostu o jakość sygnału. Dekoder nc+ niestety nie radzi sobie na tym polu. Mecze w niemieckich stacjach satelitarnych wyglądają nieźle. Szukam głównie źródeł dobrej jakości. Netflix gra super.
A propos tv to mamy oczywiście clouding ale po odpowiednim ustawieniu można to zminimalizować. Na PS4 jedynym minusem jest lekkie opóźnienie dźwięku. Poza tym jestem z mojego egzemplarza zadowolony. Poza tym jakość dźwięku jest rewelacyjna. Nie mam już ochoty go oddawać. Żona i dzieci są zachwyceni więc w ogólnym rozrachunku więcej plusów niż minusów. Nie żałuję wydanej kasy. A krytykują pewnie Ci, którzy o tv tylko czytali. Pozdrawiam wszystkich.

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
 

Desverger

New member
A jak wypadł wizualnie dzisiejszy kiepski mecz z Danią. Też mam nc+ i u mnie na 100Hz kilkuletnim Samsungu obraz ostry jak żyletka aż chce się oglądać (tylko mecz akurat kiepski). Aż żal mi będzie go zmieniać ale przydałoby się mieć 65" i jakieś tam "smarty" choćby Netflix.
 

stecko21

New member
TCL przedstawi nowe seria na IFA i ... Drżyjcie narody!
Szczegóły wkrótce .


Niech lepiej sie skupia na dopracowaniu obecnych modeli a nie mydlenie oczu kolejnymi nowszymi odslonami tv...

Pierwsza rzetelna zagraniczna recenzja niestety pokazala slabosci tego tv. Niestety ponad swoja polke cenowa nie ma co startowac z jakoscia obrazu/plynnoscia. W sowjej cenie ok ale nic wiecej, A szkoda bo byl promowany na co lepszego - narody nie beda drzaly:)

Myslalem ze to bedzie cos jak oneplus one w czasach swojej premiery - wtedy drzaly samsungi czy sony.
 

Desverger

New member
Dokładnie tak. Przy 60Hz przed X9 nikt nie będzie drżał a i cena pewnie też nie zwali nikogo z nóg. No szkoda bo flagowego modelu mogli dać 100Hz. Ale cena wtedy nie byłaby już asem w rękawie TCL. Chyba celowo to robią nie wyposażając modeli 49, 55 i 65 w 100hz bo dzięki temu cena jest atrakcyjna. A co do prezentacji w domu... przewieziesz, popatrzę i zapłacę za pokaz i jeżeli mi nie podpasuje zostanę lżejszy o tę kwotę. Poczekam do 5 września.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W domu zawsze najlepiej sprawdzisz i w spokoju.
X9 ma być na 100 Hz chociaż decyzja jeszcze nie zapadła.
X2 bo chyba tego masz na myśli działa z tego co na pokazach nawet na zwolnionych obrazach - płynnie.
Test będzie wkrótce i to z nowym wyposażeniem .
Oj będzie sie działo .
 

Pneumat2

New member
Wie ktoś może czemu na liście kanałów i opisie nie ma polskich znaków ??
234ef31315c0e9e3a4d88ceb999076ce.jpg

03703944b14bf8ac48867743c6eba548.jpg
 
Ostatnia edycja:

bluejeans71

New member
bluejeans71
Jak poradziłeś sobie z problemem -

Napisał bluejeans71
Szanowni. Jestem właścicielem TCL 55c7006 od piątku. Ogólnie jestem zadowolony ale nijak nie mogę ustawić obrazu do sportu. Oglądam mecze na canalplus sport czy Eleven i wyraźnie widać wszystko jedynie na zbliżeniach. Podczas transmisji obraz jest niewyraźny, nieostry a murawa to zielona plama. Próbowałem typu obrazu SPORT i innych. I nic. Poza tym przy każdej zmianie kanału na dekodera nc+ z głośnika wydobywa się pisk. Może ktoś miał podobne przygody i zna lekarstwo na tę przypadłość? Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam.


Chodzi mi o transmisje sportowe. Kwestia ustawień, czy przyzwyczaiłeś się? Jeśli ustawień to co zmieniłeś i czy wygląda to satysfakcjonująco.
Jakość obrazu w sporcie zależy od jakości sygnału. Na niemieckich kanałach futbol wygląda dobrze. Po dostosowaniu obrazu pod siebie czyt. wyłączeniu kilku opcji i włączeniu SPORT wygląda to nieźle. Nie ma smug, piłka nie wygląda na kometę z ogonem a i trawa teraz rośnie jak należy. Kto będzie chciał to pewnie znajdzie coś do czego można się przyczepić. Mnie pasuje. Zwłaszcza w 4k. Pozdrawiam

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są dostępne o ręki w specjalnej cenie dla niebieskich członków forum
I to ze specjalnym jeszcze pakietem.
Napisz na PW - dostaniesz info.
 

bagieta

New member
jedno pytanko:
Czy ten telewizorek będzie lepszy...miał lepszy obraz itd...od mojej 7 letniej plazmy Panasa,która chodzi bardzo dobrze..tak mi się wydaje( tylko trochę już mała-37 cali)
 

emde_

New member
Jakie video meczu będzie najlepsze do sprawdzenia sportu jak pójdę z pendrivem do sklepu? Tak aby odpowiadało jakości meczu z np. NC+. Bo domyślam się, że w 4K nie ma sensu? Wystarczy pobrać w HD jakiś urywek meczu np. z youtube?
 
Do góry