TCL QLED 55C815 vs LG 55SM8600

pajeczy

New member
Witam, jestem w trakcie poszukiwań nowego tv. Wertując neta spodobały mi się 2 modele. TCL ze względu na QLED oraz android tv, a LG matrycę 100 hz. Chcę wydać max 3k. Tv używany do netflix, nc+ i konsoli. Na jaki model warto jeszcze zerknąć? pozdrawiam
 

sharezz

New member
Moim zdaniem problem TCLa, który go skreślił to brak żadnego upłynniacza. Przez to wszystkie filmy się wydają, jakby klatkowały. No i nie ogarnia 4K uhd w HDR i 60 klatkach, przycina. Ludzie się skarżą tez na smużenie. Ale obraz, kolory - bardzo ładne.
Lg na pewno mniej problemowy system, choć zamknięty.
Spójrz jeszcze na Panasonika gx810/830 jako alternatywę. Obraz i płynność zajebiste, matryca VA. Imput lat do konsoli bardzo niski. Problematyczny jest system, który jest najgorszy na rynku ale Netflixa akurat ma. Resztę jak rozumiem i tak odpalasz z dekodera czy konsoli.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
@pajeczy - z dwóch wskazanych żadnego. Choć dla wielu słabe kąty widzenia w matrycy VA mogą być problemem, jakość obrazu takiej matrycy jest nie do przecenienia. Natomiast dobre odwzorowanie dynamicznych obrazów to ulga dla oczu. Przy tej wielkości matrycy i cenie, Panasonic serii GX800 może być "złotym środkiem", pomimo 50 Hz. Nie pamiętam tylko, jaki ma input lag, bo tu akurat LG i TCL są ok.

Odwzorowanie ruchu Panasonica jest na poziomie 450 linii, także tyle co 120Hz Nano86 :wink:

Kąty jakoś bardzo złe nie są
https://drive.google.com/file/d/12HvwdWyNAlDnn3RTHs4mzreu0RHvx2IV/view?usp=drivesdk
 
Ostatnia edycja:

sharezz

New member
Moim zdaniem, porównując np do TCL c715 albo nawet Sony xf9005 to katy widzenia w tym Panasoniku są bardzo dobre. Bardziej przeszkadza błyszcząca matryca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

sharezz

New member
w pierwszym poście napisałeś tylko o netflixie + konsola + nc+ :) stad przyjęto, że tych multimediów wcale jakoś nie potrzebujesz, a netflixa to akurat Panasonic ogarnia.
z innych modeli masz jeszcze 58PuS8535, którego cena zmalała ostatnio i jest poniżej 3 tys. Ponoć po kalibracji gra bardzo dobrze i jest na VA. Ja bym się tylko obawiał softu i ogólnej jakości Philipsa. No i jest brzydki z tą swoją grubą srebrna ramka. Ciut powyżej 3 tys jest Nano 863. Albo Sony z serii XH.
 
Do góry