TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

tgrzebien

New member
Jest dostępna.
Proszę poczekać bo będą poprawki.

Nie jest dostępna. Przed chwilą sprawdzałem i jak kliknąłem aktualizację po sieci to wyświetliło informację, że nie s=jest potrzebna aktualizacja.

Mam też inny problem. Po podłączeniu TV przez hdmi arc z amplitunerem Yamaha 483, dźwięk z filmów odtwarzanych z dysku usb po kilku minutach gubi się na ułamek sekundy. Na wyświetlaczu yamahy znikają ikony informujące o podłączonych kolumnach. Występuje to różnie. Czasem przerywa co kilka sekund, a czasem co parę minut. Będzie to naprawione w kolejnej aktualizacji? Ewentualnie jest jakiś sposób, żeby tak się nie robiło?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Nie jest dostępna. Przed chwilą sprawdzałem i jak kliknąłem aktualizację po sieci to wyświetliło informację, że nie s=jest potrzebna aktualizacja.

Mam też inny problem. Po podłączeniu TV przez hdmi arc z amplitunerem Yamaha 483, dźwięk z filmów odtwarzanych z dysku usb po kilku minutach gubi się na ułamek sekundy. Na wyświetlaczu yamahy znikają ikony informujące o podłączonych kolumnach. Występuje to różnie. Czasem przerywa co kilka sekund, a czasem co parę minut. Będzie to naprawione w kolejnej aktualizacji? Ewentualnie jest jakiś sposób, żeby tak się nie robiło?

Napisałeś do Yamahy z pytaniem? Tu raczej nikt tego za Ciebie nie przekaże. Bo jak znika symbol ikon to raczej tuner.
 

rmb4

New member
Witam,mam TV TCL U55X9006 kupiony z pakietem ( kalibracja ) od kikiego i powiem że jestem mega zadowolony. Obraz super !! wykonanie mega, a dźwięk powala ;-)
 

dab9

New member
Jestem posiadaczem tego tv w wersji 65 cali i na prawdę obraz jest bdb,biały jest biały,czarny jest mega czarny.Dużo zalezy od sygnału,na sd różnie bywa ,ale z bluraya ,czy youtube hd,4k, jest super obraz,mam porównanie z plazmą Panasa i lcd sharpa z matrycą 120 hz.Nie wiem skąd się bierze ten problem że on nie ma matrycy 100,120 hz, ja nie widzę u niego jakichś braków tym spowodowanych.Aha,miałem c70 i moim zdaniem warto dołożyć do x2.Nie wspomne o dużej pomocy ze strony Kikiego i Pana Marka
 
Ostatnia edycja:

tgrzebien

New member
Ja właśnie czekam na box tv i zainstaluję na nim libreelec i kodi i przetestuję czy działa dźwięk True HD/dts-hd i obraz 4k bez rozjazdu synchronizacji. Bo niestety jak puszczam z tv przez usb to przy niektórych filmach z dźwiękiem DTS synchronizacja się rozjeżdża. Ale i tak miałem kupić ten box żeby móc skorzystać z dźwięku HD. Nie wiem czy będzie znaczącą różnica, ale na pewno dam znać co i jak. TV z ampli mam połączony kablem optycznym bo przy hdmi arc się tv często gubił i trzeba było kombinować i włączenie filmu zajmowało kilka minut. Przy optyku czasem tylko trzeba zmienić w ustawieniach dźwięku z pcm na auto i spowrotem i działa.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ci co kupili kalibrowane modele TCL X2 są bardzo zadowoleni.
 
Ostatnia edycja:
G

Grant2008

Guest
TV ok

Kur wysypał,

gdyby nie te 50Hz odświeżania , Krzysiek miał by na koncie 2-dwa sprzedane TV 65".
Ale jak *************** można zamontować w swoim flagowym TV matrycę 50Hz z Nano Kropkami....to tylko chińskie małe rączki mogą wyjaśnić....................KIKI za Twoją namową przez ostatnie 7 lat kupiłem dwa TV z których jestem bardzo zadowolony....ale ten TCL nie pasuje do tarcia chrzanu, nie obrażając chrzanu.............
Bandyta wrocławski
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź na własne oczki.
Nikt jeszcze nie oddał.

I jakość i cena i możliwości szczególnie po najnowszej aplikacji która bije wszystko co się rusza - to doskonała oferta. I jeszcze :

Uwaga ! Specjalna promocja "Podaj dalej - czyli szczęście wraca do Ciebie"
Jesteś zadowolony to - Zgarnij kasę 500+


Specjalna promocja na
TCL telewizor Qled 65X2 za 5999 zł
TCL telewizor 65c70 za 4999 zł

Kupując modele TCL 65" z serii Qled X2 i z serii C7006
Otrzymujesz specjalną cenę, kalibrację profesjonalną gratis i dostawę gratis.

I jeśli zechcesz - 500 zł tyle razy ile potrafisz.



I teraz....
Jeśli jesteś zadowolony z zakupionego modelu i polecisz następnemu użytkownikowi, a ten kupi jeden z powyższych modeli powołując się na Ciebie - otrzymujesz zwrot kasy 500 zł .

Jeśli polecisz go kilku osobom to otrzymujesz zwrot kasy 500 zł za każdego nowego kupującego.

Pieniądze możesz odbierać każdorazowo lub kumulować na zakup dowolnego sprzętu w naszym sklepie na swoim subkoncie.

Pieniądze otrzymujesz nie wcześniej niż 21 dni od terminu zakupu telewizora przez nowego kupującego i powołującego się na Twoje dane osobowe ( Imię i nazwisko, nr telefonu).
Każdy kolejny użytkownik, który kupi telewizor również może polecać model i również otrzymuje należną kwotę w wysokości 500 zł

Uwaga.
Osoby, które już kupiły modele TCLa i chcą brać udział w promocji - również od dzisiejszej daty również mogą polecać w/w modele i otrzymywać 500 zł za każdego nowego kupującego na powyższych zasadach.
Promocja trwa do wyczerpania zapasów.
TCL - audiovideo.com.pl

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-jestes-zadowolony-to-zgarnij-kase-500-a.html
 

masterpolo

New member
Witam.
Ja zakupiłem mojego TCL U55X9006 pod koniec marca. Przesiadłem się z ośmioletniej plazmy Samsunga, więc dla mnie przeskok ogromny.
Do ogromnych zalet tego tv wg mnie należy:
- obraz, który fakt trzeba trochę posiedzieć i po testować. Czasami kilka razy zresetować. Zauważyłem że jest problem z zapamiętywaniem ustawień. Było to już opisywane w kilku tematach. Wg mnie najlepiej po ustawieniu pod siebie tv wyłączyć i włączyć. Sama konfiguracja obrazu ma tyle opcji do wyboru że moich działań nie mogę nazwać kalibracją.. o nią poprosiłem już @kiki. Aktualnie ustawiłem sobie tryb film ustawionym wg Darko z YT z kolorami na zimno.
- audio, tutaj jestem wyczulony od zawsze i zdecydowałem się na ten tv w 70% dla samego dźwięku. W zasadzie nie mam się do czego przyczepić, od apek typu spotify, tidal, netflix po kanały z mniejszym bitrate audio jest super.
- android (u mnie 6.0) tutaj troszkę się pomęczyłem z instalacją HBO GO ale wszystko śmiga jak należy. Dodałem sobie apke FTP i pod nią swojego dropboxa a tam już każdy ma to co potrzebuje. Wszystkie aplikacje chodzą bez zarzutu, płynnie i szybko.

TV wisi u mnie na stojaku w rogu pomieszczenia tak że praktycznie z każdego miejsca obraz jest w porządku. Kąt widzenia max z boku potrafi już zabrać pełną paletę kolorów ale podświetlenie dla mnie zostaje ok.
Zobaczę jak całość będzie pracować po kalibracji.
Pozdrawiam serdecznie
 

masterpolo

New member
Witam.
Kiki dzięki za dane do kalibracji.
Sam telewizor po kalibracji testowałem w różnych trybach odtwarzania. Zauważyłem że na 1080p i 2160p podczas oglądania piłki nożnej na zielonej murawie potrafi na ułamek sekundy pojawić się ciemniejszy pas. Myślałem nawet że to wina matrycy, ale starałem się nie popaść w schizę. Tryb 1080i dla mnie osobiście najlepszy i na nim ustawienia pasują mi najbardziej. Objawy jak opisałem dla oglądania piłki nożnej niezauważalne. TV radzi sobie wtedy z obrazem.
Sam osobiście jestem zadowolony. Szkoda ze HBO GO zablokowało dostęp przed wczoraj dla Android TV. Ale miejmy nadzieję że to kwestia czasu i wszystko wróci do normy.

EDIT:
jak sprawdzić jaka jest aktualnie wersja oprogramowania i link do opisu jak robić ew update.
 
Ostatnia edycja:

masterpolo

New member
na trybie wideo u mnie jak daję wybór audio stół albo powieszenie na ścianie nic nie zmienia. Tryb gry i pc ok, ale na wideo jest babol. Jeśli to już ktoś stwierdził to sorrki za dubel, mogłem nie doczytać.
 
Do góry