TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

klonxxx

Banned
Nigdzie nie pisałem, że w Polsce.
TCL jest NR 3 na świecie !!!
Android ma się bardzo dobrze i już kilkanaście firm ma system i ten system rośnie i będzie rósł.
Naprawdę możecie spać spokojnie.

Dokładnie to samo pisali o Philipsie.
Jeszcze niedawno Philips miał 3% udziału w Polsce.
A hejt taki że każdy opluwał mimo ze ni wiedział na oczy telewizorów.
Dziś ma 16% rynku w Polsce.
To samo będzie z firmą TCL.

Trzecie miejsce TCL ma dzięki sprzedaży w najtańszym segmencie i dla najmniej wymagających klientów.
To czy android będzie rósł nie jest wcale powiedziane bo najbardziej liczący się producenci jak na razie go nie wprowadzają .
Philips ma wzrost w Polsce ,tylko dzięki sprzedaży najtańszych modeli.
Obecnie w klasie średniej Philips, nie ma nic co byłoby warte uwagi i było w stanie konkurować z modelami Samsunga czy Sony .
A TCL raczej w Polsce i europie za dużo nie zwojuje ,dopóki nie zainwestuje w marketing i promocję(wszystkie liczące firmy to robią bez tego to wyników sprzedaży nie będzie).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widzę, że wiesz wszystko najlepiej na świecie.
Jesteś lepszy od pracodawcy, który zatrudnia ponad 80.000 pracowników.
Może być nawet na segmencie guzików to pewnie nie załapałbyś się nawet do...
O Philipsa się martw bo od 5 lat w Polsce notuje każdego roku prawie 100% przyrostu udziałów.
No przecież kto jak kto ale Ty wiesz najlepiej, że TCL nic nie zwojuje w Europie. Człowieku więcej pokory !!!
Opowiadasz takie głupoty , że szkoda czasu na pisanie z Tobą.
Firmy robią badania, pokazują od 20 lat trendy, prezentują wyniki.
Ale co tam .... nieomylny wieszcz, wizjoner plecie głupoty że wstyd czytać.
Philips wzrósł w ostatnim roku z 11% do 15,8% - więc swoje bzdury pisz na Berdyczów.
TCL da sobie radę bez Twoich "cennych" uwag.
Na razie sprzedaż rośnie w podobnym tempie jak u Philipsa.
A kto traci ...
Mocno traci Panasonic, dokładnie o te ilości. Traci Sony a nawet Samsung.
I to przy spadającym rynku.
Odpocznij sobie bo potrzebujesz siły na opowiadanie głupot.
 

tgrzebien

New member
Od paru godzin testuje 65x2 na 4k z podłączonym dyskiem USB 3.0 na filmie transformers last knight oraz kong skul island. Tak jak ktoś wcześniej napisał na programach z Google play typu mx Player, spmc, kodi obraz niestety przycina. Przycinanie napisałem od najmniejszego do największego. Na mx Player jest prawie ok, ale czuć różnice względu wbudowanego odtwarzacza o nazwie "media center" ,a w spmc a zwłaszcza kodi w ogóle nie dają rady - tnie jak na słabym buforowaniu.
Co do dźwięku, to do tej pory miałem jakiegoś Sony bravia i tam było czuć basy, tutaj może dźwięk jest czysty, ale basu to nie ma prawie żadnego, a nie jestem jakimś melomaniakiem. Krótko, na Sony kieliszki się ruszały, a tcl ledwo daje sygnał że coś trzęsie.

Podsumowując, obraz w 4k jest jak żyleta, ale zewnętrzne programy z Android tv nie dają rady tego obsłużyć bo przycinają. Ideał jest na wbudowanej aplikacji do filmów "media center" , ale tam niestety nie ma żadnych opcji konfiguracji odtwarzania, napisów itp. Poprostu klikasz play i gra. Nic więcej. Dodatkowo napisy muszą być zapisane w formacie zgodnym z polską czcionką, bo inaczej są krzaczki (w pozostałych programach tego nie ma).
Dla mnie ważne są opcje ustawienia wielkości czcionki, obramowania itp.
Są dwa rozwiązania. Albo ulepszyć media center który pięknie obsługuje 4k, albo zwiększyć kompatybilność z zewnętrznymi programami.
Zaraz będę pisał do Pana od oprogramowania, żeby wgrać sobie nowy nieoficjalny system i zobaczę jak to wszystko na nim działa.
Kupowałem ten tv ze względu na 4k więc i pod tym względem go oceniam. Mam nadzieję że media center się usprawni, a może znajdę jakiś inny program na Google play, który da radę z 4k i będzie przyjazny dla użytkownika.

Na koniec dodam że żona oglądając serial Punishera z netflixa w 1080p w scenie z gościem z wykopanym okopem przy domu gdzie rozmawia z tym murzynem bez nogi, stwierdziła, że poczuła się jakby sama siedziała z nim w tym dole. Że ziemia była jak żywa.

Telewizora nie przekreślam, ale coś czuję że będę musiał nad nim popracować.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

witia24

New member
Witam,

dalej sie zastanawiam powiem

albo

sony 8505 100hz antek 4500 ile ram i procek ?
sony 9000 100hz antek 5500 ile ram i procek ?
tcl x2 50 hz antek 5000 ile ram i procek ? + jbl nagłośnienia

myślę że nagłośnienie zewnęwtrzne 1000zł i tak przebije jbl tcl x2 a na razie można bez nagłośnienia zewnęwtrznego oglądać.

Chodzi tylko i wyłącznie o obraz i płynność co byście wybrali.
No i jakie są różnice w prockach ramach i oprogramowaniu android hdr itp.

Pozdrawiam

Pozdrawiam
 

witia24

New member
A co sądzicie o tych modelach mam dostęp w atrakcyjnych cenach poza sklepowych

samsung 75mu6179uxzg
samsung 55mu8009txzg
samsung 65ku6079uxzg
philips 55pus7101/12
philips 65pus6121/12
lg 55uh950v
lg 60uh615v
panas tx-58dxw704

Kolejność od najdroższego do najtańszego, mogę je dostać za 2/3 ceny. Proszę określić który z tych tańszych najlepszy no i dla mnie wypas czy ten 75 warto brać.( bo kupie od gościa 2 jeden tańszy dla rodziców i droższy dla siebie)
Jak by ktoś wiedział jakie siedzą tam matryce.

Wcześniej zastanawiałem się nad 55 tclX2/ tclc70 / sony seria 8 i 9 z 120 matryca.
 
Ostatnia edycja:

tgrzebien

New member
Mi przez opcję aktualizacji nic nie pokazuje żeby była dostępna jakaś aktualizacja. Cały czas Android 6

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

grande

New member
Dziś znalazłem taką promocję na TCL U65X9006 + F22B3904R = 6499 zł :)
Czy warto ?
Witam. Mam ten telewizor i jestem z niego zadowolony. HDR daje radę a kolory bardzo dobre dzięki kwantowym kropkom. Wygląd rzecz gustu , mnie się bardzo podoba. Wysoka jakość użytych materiałów i jakość wykonania.
 
Do góry