TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

starkdam

New member
Jak rękojmia po raz drugi, to mogłeś żądać zwrotu pieniędzy

Tak też zrobiłem. Za pierwszym razem nie wysłali nawet serwisu. Bo kiedy sam go zgłosiłem, nie przez sklep. Przyjechał niby naprawiony i w ekspertyzie napisali że brak wad. A teraz chcą mi wysłać serwis. Nie wiem czy mogę im napisać że nie chce już wysyłać tv tylko zwrot kasy
 

jedker1988

New member
Pytanie z innej beczki...czy w tym domyślnym playerze, da się ustawić napisy tak, żeby nie wyświetlały się na czarnym tle?Chodzi mi o materiały z zewnętrznego źródła, albo jak by ktoś powiedział jak włączyć w kodi obsługę polskich znakow...
 
Ostatnia edycja:

Tonyhaszu

New member
Cześć,
opiniami większości internetu skusiłem się zakupić tego TCL'a i... na początku użytkowania nie jestem zadowolony... :-( Może "źle" go użytkuje więc chciałbym forumowiczów zapytać o kilka rzeczy/poprosić o rady.
Pierwsza sprawa to oczywiście obraz. W sumie najważniejsza rzecz w telewizorze. Jakoś nie powala mnie na kolana... Zapewne to kwestia ustawień obrazu/kalibracji. Zatem czy macie może jakieś "sprawdzone" ustawienia, które pozwolą dostrzec różnice - narazie nie widzę różnicy pomiędzy moim stary ~6 letnim Samsungiem. Więc trochę słabo.
Druga rzecz to to legendarne odświeżanie. Zapewne tego nie rozumiem więc jak to wygląda tak naprawdę? Pod tv mam podpięty C+ 4k UltraBox. Podpinając kabel HDMI 2.1 TV informuje mnie o rozdzielczości 3840 x 2160 i odświeżaniu 50hz... Spodziewałem się tych napisanych co najmniej 100 klatek. Podpiąłem komputer (wyczytałem w tym temacie żeby spróbować..) i kolejne rozczarowanie bo podskoczyło tylko do 60 hz.
Nie wspominam o PS4 chociaż tutaj to moja niewiedza zadziałała bo również tylko 60 (ale z tego co rozumiem to max na tej konsoli).
Kolejna rzecz to te wszystkie wzmocnienia, wspomagacze obrazu - co tak naprawdę w takim razie oglądać żeby poczuć wizualny orgazm powodowany przez ten telewizor? Rozumiem, że z C+ tego nie doświadczę ? To co w takim razie? Netflix, Prime Video czy co?
Jedyne co (ciągle mam nadzieje póki co) mnie zaskoczyło to jakość dźwięku. System od Onkyo naprawdę daje radę, bassy eleganckie. Ale dźwięk jest mi akurat najmniej potrzebny w TV ze względu na podłączony system audio.

Jestem totalnym laikiem w kwesti telewizorów stąd moje pytania mogą się wydawać śmieszne, wręcz głupie. Ale mam nadzieje na wasze zrozumienie... :blagam: :D
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Z dekodera c+ masz mieć 50hz, tyle na być i tyle masz, a z PS4 60hz i też tyle masz więc wszystko jest ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie porównuj obrazu z dekodera ;) zapodaj konkretne zrodlo 4k z hdr10+ i wtedy zobacz roznice...
Ja go jeszcze nie mam..dojedzie w poniedzialek ale wiem jak przetestowac ;) 120hz mnie akurat nie interesuje bo do kompa mam monitor a konsoli nie posiadam. Kupilem go dla obrazu i wiem ze napewno mnie zaskoczy w porownaniu do mojego sammiego z 2014 roku ;)


Cześć,
opiniami większości internetu skusiłem się zakupić tego TCL'a i... na początku użytkowania nie jestem zadowolony... :-( Może "źle" go użytkuje więc chciałbym forumowiczów zapytać o kilka rzeczy/poprosić o rady.
Pierwsza sprawa to oczywiście obraz. W sumie najważniejsza rzecz w telewizorze. Jakoś nie powala mnie na kolana... Zapewne to kwestia ustawień obrazu/kalibracji. Zatem czy macie może jakieś "sprawdzone" ustawienia, które pozwolą dostrzec różnice - narazie nie widzę różnicy pomiędzy moim stary ~6 letnim Samsungiem. Więc trochę słabo.
Druga rzecz to to legendarne odświeżanie. Zapewne tego nie rozumiem więc jak to wygląda tak naprawdę? Pod tv mam podpięty C+ 4k UltraBox. Podpinając kabel HDMI 2.1 TV informuje mnie o rozdzielczości 3840 x 2160 i odświeżaniu 50hz... Spodziewałem się tych napisanych co najmniej 100 klatek. Podpiąłem komputer (wyczytałem w tym temacie żeby spróbować..) i kolejne rozczarowanie bo podskoczyło tylko do 60 hz.
Nie wspominam o PS4 chociaż tutaj to moja niewiedza zadziałała bo również tylko 60 (ale z tego co rozumiem to max na tej konsoli).
Kolejna rzecz to te wszystkie wzmocnienia, wspomagacze obrazu - co tak naprawdę w takim razie oglądać żeby poczuć wizualny orgazm powodowany przez ten telewizor? Rozumiem, że z C+ tego nie doświadczę ? To co w takim razie? Netflix, Prime Video czy co?
Jedyne co (ciągle mam nadzieje póki co) mnie zaskoczyło to jakość dźwięku. System od Onkyo naprawdę daje radę, bassy eleganckie. Ale dźwięk jest mi akurat najmniej potrzebny w TV ze względu na podłączony system audio.

Jestem totalnym laikiem w kwesti telewizorów stąd moje pytania mogą się wydawać śmieszne, wręcz głupie. Ale mam nadzieje na wasze zrozumienie... :blagam: :D
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
To że w DV czy HDR obraz jest lepszy to jasna sprawa tyle tylko że codzienne oglądanie tv to zazwyczaj zwykłe kanały HD. Tak więc należy tak ustawić tv aby i te kanały cieszyły oko a nie tylko HDR...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdzić sobie może logi jeśli nie zainstalujesz sofu z pena czyszcząc wszystko do zera. Wgraj ten ostatni img 440 i żadnych logów nie będzie. Jeśli update robiłeś OTA to faktycznie moze być folder z logami gdzieś w systemie ;)

Jest tutaj może ktoś kto nakreśli o co chodzi w stwierdzeniu. Producent będzie chciał sprawdzić rejestrów telewizora tzw logi ?
 

Gorbi

Member
Według mnie to są aktualizacje dla nowych serii TV i przy okazji dla naszych.
W dalszym ciągu strona startowa TV różni się od tej w innych krajach [emoji849]

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Według mnie to są aktualizacje dla nowych serii TV i przy okazji dla naszych.
W dalszym ciągu strona startowa TV różni się od tej w innych krajach [emoji849]

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Tyle dobrze ze soc jest ten sam co w nowej serii ;) jest szansa ze nie zapomna o serii c825 za szybko :D
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Zapomną , zapomną :(
Tak jak z aktualizacją do Google TV , Androida 11 w modelu C 815 , który posiadam

Nigdy więcej TCL !
 

Rowitt777

Member
To co najpierw obraz V440 bezpośrednio przez reset napięcia a potem lokalnie V091 ?
Te numerowanie też jakieś dziwne , czy to jakis stary OTA ?
 
Do góry