TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

hkz

New member
Cześć panowie,
Cały czas zastanawiam się nad zakupem tego tv.
W związku z tym mam pytanie czy problem wyświetlania tylko połowy rozdzielczości w pionie przy wyświetlaniu obrazu 4k 120hz cały czas występuje ?
W paru miejscach czytałem o tym, że przy zmianie źródła z 4k 60hz na 4k 120hz obraz staje się widocznie nieostry - co jest skutkiem powyzszego. Podobno ma to związek z użytym procesorem mediateka, którego używali też inni producenci (nie tylko TCL miał z tym problem).
Tak samo w jednej recenzji spotkałem się z info o niepełnym taktowaniu wyjścia HDMI 2.1.

Czy ktoś z posiadaczy słyszał aby aktualizacje załatwiły któryś z tych problemów, albo mając odpowiednie warunki jest w stanie to sprawdzić osobiście?
Wolał bym nie kupować telewizora za ponad 5k, który po wymianie karty graficznej / zakupie nowej konsoli niemiło mnie zaskoczy i nie będzie w stanie wyświetlić obrazu w sposób jaki widnieje na broszurce reklamowej. Jak wiadomo kupno nowego tv jest zazwyczaj zakupem na lata.
Z góry dzięki za odp.
 

starkdam

New member
Cześć panowie,
Cały czas zastanawiam się nad zakupem tego tv.
W związku z tym mam pytanie czy problem wyświetlania tylko połowy rozdzielczości w pionie przy wyświetlaniu obrazu 4k 120hz cały czas występuje ?
W paru miejscach czytałem o tym, że przy zmianie źródła z 4k 60hz na 4k 120hz obraz staje się widocznie nieostry - co jest skutkiem powyzszego. Podobno ma to związek z użytym procesorem mediateka, którego używali też inni producenci (nie tylko TCL miał z tym problem).
Tak samo w jednej recenzji spotkałem się z info o niepełnym taktowaniu wyjścia HDMI 2.1.

Czy ktoś z posiadaczy słyszał aby aktualizacje załatwiły któryś z tych problemów, albo mając odpowiednie warunki jest w stanie to sprawdzić osobiście?
Wolał bym nie kupować telewizora za ponad 5k, który po wymianie karty graficznej / zakupie nowej konsoli niemiło mnie zaskoczy i nie będzie w stanie wyświetlić obrazu w sposób jaki widnieje na broszurce reklamowej. Jak wiadomo kupno nowego tv jest zazwyczaj zakupem na lata.
Z góry dzięki za odp.

Nie mam pojęcia jak to spr. Niby na series x pokazuje info że chodzi wszystko w 4k. Po przełączeniu na 1440 na konsoli,gry i tak odpala w 4k. Komputera mocnego do spr nie mam. Tylko series x, ale tak jak mówię nie wiem jak to przetestować. Jeśli tylko przełączyć z 4k 60hz na 120hz to nie widzę różnicy. Aha i po włączeniu 120hz konsola ustawia się w 1440 i trzeba ręcznie przestawić na 4k
 

hkz

New member
Nie mam pojęcia jak to spr. Niby na series x pokazuje info że chodzi wszystko w 4k. Po przełączeniu na 1440 na konsoli,gry i tak odpala w 4k. Komputera mocnego do spr nie mam. Tylko series x, ale tak jak mówię nie wiem jak to przetestować. Jeśli tylko przełączyć z 4k 60hz na 120hz to nie widzę różnicy. Aha i po włączeniu 120hz konsola ustawia się w 1440 i trzeba ręcznie przestawić na 4k

Dzięki bardzo za odpowiedź.
Jeśli wierzyć w info jakie można znaleźć to wystarczy zwykła zmiana częstotliwości z 4k: 60hz na 120hz. Różnica była widoczna podobno nawet w menu gry (już tam było widać pogorszenie ostrości). Czyli u Ciebie nic takiego nie występuje?

"Aha i po włączeniu 120hz konsola ustawia się w 1440 i trzeba ręcznie przestawić na 4k"
Ciekawe czy rzeczywiście wtedy gra śmiga w 4k 120hz - może tego tytułu konsola nie byla w stanie wyświetlić z takim odświeżaniem i dlatego przełączyła się na 1440p aby zachować zadaną płynność(tylko głośno myślę).
Z tego co czytałem to nie wszystkie gry obecnie śmigają w 4k 120hz na konsolach dlatego to też pewnie nie jest łatwe do spełnienia aby odpalić/posiadać właśnie tą wspieraną :)
Niestety w najbliższym czasie po ewentualnym zakupie nie będę miał na czym odpalić materiału z urządzenia dającego taką jakość - stąd moje wątpliwości i obawy aby nie skończyć z tv, który będzie wąskim gardłem dla przyszłego PC lub konsoli nowej generacji.
Jakbyś mógł to będę wdzięczny za jakąś fotkę np czcionek z odpalonej gry z tymi 2 ustawieniami na PW . O ile będzie na nich jakaś różnica - jak nie to nie ma tematu :)

Czy w tym tv jest jakieś bardziej zaawansowane info odnośnie materiału jaki jest obecnie przyjmowany(wyświetlany) ze źródła HDMI?
 

mario1989

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proszę o pomoc. Jak posortować i pousuwać niepotrzebne kanały tv na oprogramowaniu 414, bo nie działa przycisk, którym to robiłem na v83?
 
Ostatnia edycja:

lukastob

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witajcie, zastanawiam się nad tym modelem w wersji 55" ale spotkałem się z taką opinią :

C825 pozbawiony jest też mechanizmów rekonstrukcji obrazu. Nowoczesne telewizory od wiodących producentów – w szczególności od Samsunga i Sony – przyzwyczaiły mnie do rewelacyjnie działających i opartych o SI algorytmów, które są odpowiedzialne za retusz poddanego kompresji obrazu. Czyli takiego, jaki jest strumieniowany z YouTube’a czy nawet Netflixa. C825 jest tu wierny oryginałowi aż do bólu – choć tu akurat przez to jest w tyle za konkurencją. Konkurencja potrafi bezbłędnie dorysowywać część brakujących pikseli bez artefaktów obrazu. TCL C825 nawet nie próbuje.

czy to oznacza że np materiał z YT w 720p będzie wyglądał słabo ?
 

sulko

Member
I jak koledzy telewiozr sie sprawuje, bo chce kupić, ale mam dylemat bo LG OLED 65B1 podobna cena?
To zależy jak ma być telewizor używany. Jeśli ma być oglądany w jasnym pomieszczeniu w dzień to ok, ale do oglądanie filmów czy seriali wieczorem/nocą czy w zaciemnionym pomieszczeniu to oled zdecydowanie lepszy.
 

Uti89

New member
To zależy jak ma być telewizor używany. Jeśli ma być oglądany w jasnym pomieszczeniu w dzień to ok, ale do oglądanie filmów czy seriali wieczorem/nocą czy w zaciemnionym pomieszczeniu to oled zdecydowanie lepszy.

Ja gram na ps5 oglądam netflixa i obraz jest bardzo ładny. Oglądam w dzień i wieczorem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak , mam oleda w bardzo jasnym pomieszczeniu i jestem zawsze zadowolony ! Tak, światło nie jest horrorem - jak mu się próbuje wmówić.
Wystarczy prawidłowo skalibrować obraz.
Tak, Oled jest lepszy od każdego lcd.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak , mam oleda w bardzo jasnym pomieszczeniu i jestem zawsze zadowolony ! Tak, światło nie jest horrorem - jak mu się próbuje wmówić.
Wystarczy prawidłowo skalibrować obraz.
Tak, Oled jest lepszy od każdego lcd.


a już myślałem, ze po długim weekendzie nic mnie dziś nie rozbawi, a jednak.
 

Regzpl

New member
Cześć, czy w tym tv możliwe jest klonowanie ekranu Iphona ? Mój tv C825 telefony na Androidzie klonuje idealnie w ułamku sekundy natomiast Iphone w ogóle nie widzi tego tv. Oczywiście wszystko w tej samej sieci WIFI. Firmware Google TV 413
 

Dilo81

Member
Tak , mam oleda w bardzo jasnym pomieszczeniu i jestem zawsze zadowolony ! Tak, światło nie jest horrorem - jak mu się próbuje wmówić.
Wystarczy prawidłowo skalibrować obraz.
Tak, Oled jest lepszy od każdego lcd.
Nim, rozumiem że dzięki kalibracji zniwelujesz różnicę między jasnością 1000 nitów, a 500? Jestem ciekaw jak to osiągasz, bo jak ja u znajomego w jasnym pomieszczeniu obejrzałem LG C1, to właśnie dlatego zrezygnowałem z jego zakupu.
Zresztą, po Twoim pełnym zachwytów teście tego TCL, nie bardzo wierzę w jakiekolwiek twoje zapewnienia. Ten telewizor pod względem software-owym to g...wno, obraz też wcale taki cudowny nie jest, jakim go reklamowałeś, a teraz jeszcze, jak dodali VRR do PS5, to okazuje się, że ten TV nawet tego nie ogarnia. Mój pierwszy i ostatni telewizor TCL i nauczka, żeby do Twoich testów podchodzić z dystansem.
 
Do góry