TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

macko1916

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wygaszanie jest tragiczne. Jeśli skorzystasz z tego czym się tv szczyci czyli lokalnego wygaszania. Katy wg mnie są całkiem ok. Dźwięk super. I wszechobecne problemy z softem. A tcl aktualizację ma gdzieś. Chyba że sobie ściągniesz z netu. Ale wtedy zapomnij o gwarancji. Pytałem na infolinii. Ja mam problem z vrr. Pojechał tv do serwisu. Dostałem tel czy wiem że ta funkcja jest tylko do gier:) akurat właśnie po to kupiłem ten tv. Prosili o filmik z nagranym problemem bo nie posiadają konsoli żeby to spr. Także już wiem jak problem zostanie rozwiązany.
MediaExpert sprzedaje już z zainstalowanym GTV - przyjeżdżają w innych kartonach koloru brązowego. Info ze sklepu (byłem osobiście) ze środy 23 marca. Także nie bardzo rozumiem, dlaczego miałbyś tracić gwarancję.
A z tego co czytam, kwestie wygaszania i vrr ta aktualizacja rozwiązuje.
 

Gorbi

Member
Aktualizacja jest ale nie jest dostępna przez OTA tylko trzeba to ręcznie zrobić a nie do końca o to chodzi w aktualizacjach.
Ciekawe czy to w ogóle zostanie udostępnione do tego aby można to było przez TV pobrać?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

macko1916

Klub HDTV.com.pl
VIP
Info dla wszystkich którzy dopiero odwiedzili temat.Po aktualizacji do Google TV ZERO problemów z local dimmingiem.
I o to Polska Ludowa 45 lat walczyła ;)
A o czymś "zapomnieli"? Bo wciąż jeszcze nie zamówiłem @!@ A chciałbym mieć spokój większy, niż mniejszy :) Bo chodzą mi jeszcze po głowie resztki pomysłu na QN91A, ale wolałbym tego nie robić...
 

Gorbi

Member
Tylko z drugiej strony nie pojawiła się oficjalna aktualizacja, którą można by pobrać przez sieć.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

starkdam

New member
Tv wrocil z serwisu. Wszystko do przewidzenia Pomimo braku konsoli w serwisie nie stwierdzono zadnych nieprawidlowosci. Totalna bzdura. Nawet nie wgrali tej aktualizacji google tv. Zostawili v083. Skonsultowali sie z producentem ktory stwierdzil ze mam sobie sprawdzic aktualizacje konsoli i kabel hdmi. Oczywiscie najlepiej zrzucic na klienta. Konsola z najnowyszym softem kabel od konsoli wiec hdmi 2.1.Poza tym na sony vrr działa. Na infolini nic nie wiedza kiedy bedzie aktualizacja tv. Wysla pisa do przelozonych i sie odezwa juz to widze. A pobieranie jakiegokolwiek softu z internetu konczy sie utrata gwarancji. Wiec nie wiem co kiki wypisuje. TCL to poprostu tragedia jesli chodzi o soft serwis i obsluge klienta
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jak się czyta co wyprawiają te serwisy to.... Jedna wielka masakra....

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

kamil.soul

New member
Potwierdzam info kolegi wcześniej, że w Media Expert TV są od razu z Google TV. Sam wczoraj kupiłem, brązowe pudło, napis Google TV. Pilot który przewijał się też wyżej w poście, z klawiszem YouTube, jest w zestawie. Jest promka, wychodzi nie całe 5200.
Jak na razie z problemów, które ja zauważyłem i nie widzę rozwiązania to:
- TV nie widzi sieci WIFI 5G, tylko 2,4G
- nie działa pogłaszanie soundbara JBL 9.1 poprzez pilot od TV, jedynie soundbar włącza się razem z TV, ale nic poza tym (w poprzednim TV Sony włączał się/wyłączał, przyciszał/pogłaszał, mimo, że poprzednio przez Arc a teraz eArc)
Dolby Atmos - soundbar poprawnie rozpoznaje.
Dolby Vision działa.
Aplikacja Player to porażka, bynajmniej u mnie max rozdziałka to 720p.
Klawiatura bezprzewodowa BT działa, słuchawki BT też.
Opóźnienia dźwięku zauważyłem na HBO Max.
Wbudowany soundbar Onkyo, to po prostu sporo lepszy dźwięk jak na inne TV, ale porównywanie go do soundbarów za 1000 zł to gruba przesada.
Filmy z dysku zewnętrznego odtwarzają się bez problemów, łącznie z napisami.
Obydwa piloty, wydaje mi się, że gorszej jakości niż od poprzedniego średniaka TV od Sony, wystarczyłby jeden moim zdaniem po BT ale aluminiowy (skoro ramki aluminiowe, to fajnie jakby pilot też :))
HDR robi wrażenie, czerń również.
Nie pamiętam już, czy to nazywa sie blooming czy halo ten efekt, ale lekka poświata bieli, na czarnym tle występuje, ale nie zawsze, nie wszędzie, nie jest to rażące.

Coś więcej będę mógł powiedzieć za kilka dni. Konsol nie używam.
Będzie też prawdziwa kalibracja.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przypomnij się proszę w poniedziałek.
Jestem teraz na urlopie.

Postaram się pomóc.
Masz już numer zlecenia ?
 

Gorbi

Member
Masz osobno sieć 5Ghz i 2,4 Ghz ?
U mnie też był problem ale ja mam smart wifi i mam połączone obie częstotliwości.
Musiałem je rozdzielić podpiąć do 5Ghz i później już nie było problemów.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

starkdam

New member
Wytłumaczcie mi to. Dlaczego ten sam model tv sprzedawany od lutego jest z Google tv? A kupiony pod koniec tamtego roku aktualizacji nie otrzymał ? Co oni jakiś procesor wcześniej za słaby wkładali czy coś? Tcl siedzi cicho oczywiście.
 

macko1916

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wytłumaczcie mi to. Dlaczego ten sam model tv sprzedawany od lutego jest z Google tv? A kupiony pod koniec tamtego roku aktualizacji nie otrzymał ? Co oni jakiś procesor wcześniej za słaby wkładali czy coś? Tcl siedzi cicho oczywiście.
Przekręć do fabryki w Żyrardowie, w której to (jeśli się nie mylę) są produkowane :) Może odpowiedzą - bez tłumaczenia z chińskiego :D :D :D
 

kamil.soul

New member
Masz osobno sieć 5Ghz i 2,4 Ghz ?
U mnie też był problem ale ja mam smart wifi i mam połączone obie częstotliwości.
Musiałem je rozdzielić podpiąć do 5Ghz i później już nie było problemów.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
Mam osobno sieci :) w ogóle nie ma sieci 5G na liście wyboru, raz tylko na chwilę była widoczna i zniknęła... :D
 
Do góry