TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

firefl

Active member
Bez reklam
Googlaj forum! Czego nie rozumiesz? Czy sprawdziłeś wszystkie wypowiedzi Kiki? :/

Pamiętam post gdzie opisywał zakres bezpłatnej i płatnych kalibracji.
Nie poszukam za Ciebie

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Aleś zamieszał. Jak znasz odpowiedź to pisz. Mam teraz przejrzeć ponad 110 tysięcy (dokładnie: 110 865) wypowiedzi Kikiego? Wyszukiwarka na forum działa tak, że lepiej sobie odpuścić.
 

wala1

Klub HDTV.com.pl
VIP
u mnie to samo na trybie FILM...ale poza tym naprawde telewizor jest ekstra...a kiki i tak ma ceny których nigdzie sie nie znajdzie w necie


U mnie parametry kalibracji były takie same jak na zdjęciach poniżej. Musiałem jednak wyłączyć ustawienia balansu bieli 20p, bo robił się efekt jak na zdjęciu (ostre przejścia pomiędzy kolorami).
Ale ogólnie z tv jestem bardzo zadowolony. Kilka poprawek softu się przyda, ale jakość obrazu i dźwięku te minimalne niedociągnięcia rekompensują.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
1- Kalibrację robi zewnętrzna firma, więc KiKi ani nie ponosi odpowiedzialności za to co zrobią ani nie musi znać konkretów tego procesu. Zwłaszcza że nie bierze za to kasy. Może tylko pewne podejrzenia budzić fakt, że ta zewnętrzna firma robi to dla niego również gratis, więc w razie problemu z TV nie ma na kogo zwalić winy (również co do jakości i sposobu wykonywania przysługi , bo nie jest to usługa).

2- A w filharmoniach nadal stroją instrumenty po staremu. Dziwne, skoro tylko komputerowa kalibracja to gwarancja sukcesu.

Wniosek ?
KiKi sprzedał już wielu klientom różne TV bez wypaleń czy innych uszkodzeń i do niedawna robił to po najniższych cenach na rynku (i to dużo niższych). Pod tym względem sytuacja uległa niewielkiej zmianie. W porównaniu do innych wiarygodnych sprzedawców ceny u niego nadal są niskie, jednak już nie aż tak jak były choćby wiosną.
Z pewnością ma świadomość, że w dużych sklepach ceny TV muszą w końcu drastycznie wzrosnąć mimo że jak do tej pory nic tego nie zapowiada (wręcz można chyba zakładać że zobaczymy jeszcze ze dwie duże akcje promocyjne).

A jak przebiega u niego kalibracja ?
Nieistotne.
Choć moim zdaniem lepiej by wyglądało gdyby to określenie zastąpił jakimś innym.
Normalnie słowo kalibracja chyba każdemu kojarzy się z czymś absolutnie precyzyjnym. Zegarmistrzowskim. Tylko że w przypadku TV moim zdaniem jest podobnie jak z drewnianymi instrumentami. Raz nastrojone nie będą dawać identycznych dźwięków w różnych warunkach. Dlatego trzeba je stroić w konkretnych warunkach. Słowo Kalibracja jest więc ze swej natury zarezerwowane do usługi wykonanej u klienta.
Tu najwyżej można mówić o wstępnej kalibracji. Co moim zdaniem niczego nie ujmuje tej przysłudze. Z pewnością zdecydowanie skraca potrzebny czas na dopieszczenie obrazu w warunkach domowych. Tak to widzę.
KiKi dobrze to ująłem ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja jest i zawsze będzie gratis dla chętnych.
Kto nie chce nie nie korzysta.
Proszę trzymać się tematu.
Od tej chwili wszystkie wpisy nie na temat będą usuwane !!!
To nie jest wątek o kalibracji !!!
 

cahar

New member
Pytanie, co będzie lepsze do oglądnia tv typu Netflix i do sportu, A1 czy C825? Tyle że A1 można mieć już za 3500,- 55".

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

cahar

New member
A jaki masz preferencje ?
Jaki masz teraz telewizor ?
W tym momencie posiadam philipsa 6008.
Głównie korzystam z przystawki mi box i dlatego też mocno zastanawiam się nad czymś co posiada chromecasta co dużo ułatwia. Głównie leci Netflix,HBO, YouTube. Czasami jakieś bajki dla dzieciaków z UPC, no i sport, głównie F1.
Miejsce w jakim stoi tv to salon gdzie mam 3,5 metra okna i za każdym razem popołudniu musi lecieć zasłona bo inaczej nic nie widać. Zależy mi także na dobrych kątach. Ogólnie nie chciałbym wyjść z kwotą powyzej 4,5 ,- , i więcej niż 55" nie wejdzie z uwagi na układ.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
cahar - do Twoich potrzeb i przy ograniczeniach które podałeś - czyli 55" do 4,5 tyś to sięgałbym w takiej kolejności :
- Philips 55Oled 706 za 4599 zł
- LG 55C1 za 4399 zł
- TCL mini led 55C825 za 4249 zł
Plus dodatkowo pakiet gratisów dla niebieskich.
 

Tomasz76

New member
Dzięki za te wszystkie odp. Próbowałem odpalić dooma w 120hz i szczerze to ja chyba nie widzę czy to gra w 2k czy w 4k. Wychodzi na to że jestem wygrany hehe.

Co do gier na konsoli w 120 klatkach, to również tego nie zauważyłem ( PS5 podpięte do HDMI 1). Być może nie zwróciłem uwagi, mało grałem i w bardzo zaciemnionym ustawieniu, z prawie 4m od TV. Wciąż liczę że jeśli to zmniejszanie rozdzielczości występuje to że da się naprawić to upgradem softu. Inaczej byłbym zawiedziony bo pełne i rzeczywiście dobrze działające HDMI 2.1 było jednym z moich priorytetów przy wyborze TV.

U mnie parametry kalibracji były takie same jak na zdjęciach poniżej. Musiałem jednak wyłączyć ustawienia balansu bieli 20p, bo robił się efekt jak na zdjęciu (ostre przejścia pomiędzy kolorami).
Ale ogólnie z tv jestem bardzo zadowolony. Kilka poprawek softu się przyda, ale jakość obrazu i dźwięku te minimalne niedociągnięcia rekompensują.

To właśnie miałem na myśli pisząc wcześniej o efekcie jaki nazwałem "color grading/banding"… Tworzyły się wyraźne linie graniczne między bliskimi kolorami na tym samym obiekcie, co uwidoczniało kompresję, tworząc maskarycznie sztuczne przejścia rodem z ekranów 8 bitowych komputerów gdzie zwyczajnie brakowało kolorów by przejście było płynne.

Co ciekawe, przy bardzo dobrym źródle efekt praktycznie nie występuje. Usunięcie ustawień bieli 20p to niemal jak byś wrócił do ustawień fabrycznych tego TV, jak dla mnie to mało satysfakcjonujące rozwiązanie problemu ale dziękuję za info ;)
 

starkdam

New member
Odnośnie tego że vrr w tym modelu wyłącza lokalne przyciemnianie. Nie do końca miałem rację. Ten tryb robi coś dużo gorszego nawet nie wiem jak to nazwać. Specjalnie wyłączyłem lokalne przyciemnianie. I bez tego czerń jest super. Ale po włączeniu vrr. Cały tv wygląda jakby był wypalony jest poprostu szary. Jedyna różnice odnośnie 4k 120 zauważyłem w diablo. Ale to też dziwne bo w ustawieniach 4k 120hz gra wygląda super. Zmieniłem na 60hz i faktycznie jakby rozdzielczość spadła
 

stasiof

Member
MT9615 Platform (C728 & C825).......V8-T615T01-LF1V078

V078 IMG file.....

http://celesw.tcl.com/Test/software/V8-T615T01-LF1V078.zip

build date= Sep 18 2021
build= 1631942358
security_patch= 2021-01-05
gmsversion= Android_11_R
product.build.fingerprint= TCL/C05_4K_GB/C05:11/AR2101/AR20:user/release-keys
IMG size= 1.731GB

=======================

Nowe oprogramowanie testowe V999 OTA....

MT9615 Platform (C728 & C825).......V8-T615T01-LF1V999

http://as-update.cedock.com/apps/re...15T01-LF1V999/FOTA-OTA/V8-T615T01-LF1V999.zip

build date= Oct 13 12021
build= 1634057848
security_patch= 2021-09-05
gmsversion= Android_11_R
product build= TCL/C05_4K_GB/C05:11/AR2101/AR21:user/release-keys
OTA size= 1.465GB
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiki a jak jest z kątami w C825? w porównaniu do IPS czy OLEDA?w koncu to VA
I LGC1 w stosunku do Philips706 czy obrazek się jakoś różni? Jak z odbiciami w tych OLEDAch vs C825.
 
Ostatnia edycja:

stasiof

Member
Wydaje się, że V078 IMG naprawił problem 4k@120fps i naprawił problem HDR.....



photo-2021-10-14-00-39-56.jpg



V999

photo-2021-10-14-01-13-31.jpg



Źródło:
https://t.me/tclupdates_discussion
 
Ostatnia edycja:

Adresik84

Member
Opiszę ktoś jak się aktualizuje ten soft w tym tv ? Pendrive'a ma być jakoś sformatowany specjalnie ?
Zipa mam rozpakować czy tak wrzucić na pendrive ?
Opcje jakaś trzeba wybrać w tv aby się zaktualizowało ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kąty są naprawdę dobre.
Nie jest to jak w Oled TV.
Jeśli masz wątpliwości , to po Twojej plazmie Pioneera - powinieneś jako kontynuację brać wg mnie Oleda !
Tu nie musisz się obawiać tego czego nie lubisz.
Najlepszy będzie Philips 55Oled 855 za 4899 zł z pakietem.
 

starkdam

New member
MT9615 Platform (C728 & C825).......V8-T615T01-LF1V078

V078 IMG file.....

http://celesw.tcl.com/Test/software/V8-T615T01-LF1V078.zip

build date= Sep 18 2021
build= 1631942358
security_patch= 2021-01-05
gmsversion= Android_11_R
product.build.fingerprint= TCL/C05_4K_GB/C05:11/AR2101/AR20:user/release-keys
IMG size= 1.731GB

=======================

Nowe oprogramowanie testowe V999 OTA....

MT9615 Platform (C728 & C825).......V8-T615T01-LF1V999

http://as-update.cedock.com/apps/re...15T01-LF1V999/FOTA-OTA/V8-T615T01-LF1V999.zip

build date= Oct 13 12021
build= 1634057848
security_patch= 2021-09-05
gmsversion= Android_11_R
product build= TCL/C05_4K_GB/C05:11/AR2101/AR21:user/release-keys
OTA size= 1.465GB

Masz może jakaś instrukcje jak to zaktualizować? Żaden sposob u mnie nie działa
 
Do góry