TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

starkdam

New member
Ale ten system głośników. Piękna sprawa. Melomanem nie jestem. Ale kuzyn dokupił ostatnio soundbar plus sub. Koszt o ile dobrze pamiętam 1000zl. To nie ma podjazdu do tego co jest w tcl.
 

starkdam

New member
Jeśli ktoś będzie się denerwował tak jak ja na asystentq google że nie działa. Mam rozwiązanie. Na infolini tcl pomoc zerowa. Trzeba ustawić język tv na angielski. I ok google mówimy " w dialekcie ang" reszta zdania działa już po pl
 

stasiof

Member
Platforma MT9615 (C728 i C825) .......V8-T615T01-LF1V999...testuj oprogramowanie układowe:

http://as-update.cedock.com/apps/re...15T01-LF1V999/FOTA-OTA/V8-T615T01-LF1V999.zip

build date=Sep 18 2021
build= 1631942358
security_patch= 2021-01-05
gmsversion= Android_11_R
product build= TCL/C05_4K_GB/C05:11/AR2101/AR20:user/release-keys
OTA size= 1.419GB

Notatka:
Z V999 do V072 z powrotem, należy sflashować plik IMG V072, ponieważ obniżenie wersji przez OTA jest wyłączone.

http://celesw.tcl.com/Test/software/V8-T615T01-LF1V072.zip
 
Ostatnia edycja:

michal1970

New member
Dzień dobry. Mam pytanie do właścicieli TCL 65C825. Czy w waszych pilotach bluetooth (model RC802V FUR4) jest działający mikrofon? Pilot ma dziurkę powyżej strzałki w górę, ale kiedy próbowałem go użyć (wcześniej wyłączyłem mikrofon telewizora) to nie ma żadnej reakcji. Oczywiście język na angielski przed użyciem asystenta :). Oczywiście pilot jest poprawnie sparowany. Serwis nic oczywiście nie umie mądrego powiedzieć w tym temacie. Pozdrawiam. P.S.: Wyczytałem gdzieś, że te piloty są robione w wersji z i bez mikrofonu.
 

BlackJack85

New member
Hej, sam zastanawiam się nad zakupem tego tv w wersji 65cali jednak mam pytanie czy waszym zdaniem będzie on lepszy do PS5 porównując go z modelem Sonego 65X94j? (który jest obecnie w podobnej cenie). Telewizor byłby użytkowany głównie do grania. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są bardzo dobre.
Ale TCL ma niższy Input Lag, Ma kropki kwantowe, ma znacznie lepszy dźwięk . Tcl jest wyraźnie tańszy ( o 10% ), więc w klasie cenowej - ja bym wybierał TCla.
Ale ten Sony też jest OK.
 

starkdam

New member
Ja ze swoim egzemplarzem ostro walczę. Np ten asystent. Wyłączyłem tv przestał odpowiadać. Zrobiłem reset (30sec bez zasilania) asystent dziala w języku tv na Polski. Po kilku godzinach włączyłem test na clouding. Chciałem już pakować ten tv do pudła. Wyłączyłem go i włączyłem spowrotem (bez odcinania zasilania) test wyszedł idealnie czerń fantastyczna. Ale przestał reagować asystent. Zaczynam się martwić że procesor mam wadliwy
 

starkdam

New member
Doszedłem do tego narazie, że przy włączeniu vrr wyłącza się lokalne przyciemnianie na wszystkich źródłach. Po wyłączeniu vrr dalej nie działa trzeba wyłączyć tv. Dopiero jest poprawa. Asystent odpalił się dopiero po 3 wyłączeniach tv. Nie wydaje mi się że to normalne. Po pracy zobaczę co pokazuje Xbox po wyłączeniu vrr. Czy konsola widzi że obsługuje vrr
 

witek666

Member
U mnie po włączeniu vrr brak dźwięku, reset do ustawień fabrycznych pomaga dopiero. Teraz nie ruszam vrr bo coś nie tak! sam serwis powiedział i czekamy aż firmware naprawia.

Wysłane z mojego Redmi K30 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli w tej cenie można wybierać między TCL 65C825 i Sony Bravia XR65X94J ?
Z jednej strony ponoć rewelacyjny obraz, ale ułomny soft.
Z drugiej strony może ciut gorszy obraz, ale za to pełnowartościowy soft z bonusem Bravia Core.
Oba dość grube.

Za komuny było lepiej.
Każdy brał co akurat rzucili i był szczęśliwy.
 

witek666

Member
Ja mam Tcl brat ma sony i piwem Ci ze oba fajne. Tylko czern mi się wydaje w Tcl lepsza a w sony soft jest kozak w porównaniu TCl. Jeśli Tcl naprawi software i problemy z vrr będzie gites. A i w Tcl ten soundbar robi też różnice.

Wysłane z mojego Redmi K30 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli Tcl naprawi software i problemy z vrr będzie gites.

Jeśli.
Pytanie czy te problemy z softem to kwestie regionalne czy jest tak u wszystkich.
Jeśli regionalne, to wątpliwe by kiedykolwiek cokolwiek poprawiali.
Nawet im nie zależy na marketingu u nas.
W sklepach niby są na wystawce jakieś TCL, ale tylko te najsłabsze (choć w magazynach mają pełną ofertę).
Pomijając typowe praktyki sprzedawców w takich sklepach, że w TV z których mają najmniejszy bonus robią takie ustawienia by obraz był do bani, to w tym przypadku nawet nie ma szans by choć rzucić okiem na flagowca.
Widać im nie zależy, bo co dla nich znaczy tak mały rynek ?
Pod tym kątem Sony to zupełnie inna bajka.
Pewnie nawet Xiaomi jest tu lepsze.
Ciekawe więc jak u nich z obsługą gwarancji.
Pewnie jak u Samsunga.
 

Tomasz76

New member
No tu się trochę nie zgodzę. LG 65B1 i 65C1 mają zbliżoną cenę. Momentami B1 był wręcz tańszy od 65C825.

Gdy ja kupowałem TV robiłem ostry reserch i z tego co pamiętam LG B1 był wtedy za 6399 zł, a C1 jeszcze dużo droższy. Na tą chwilę oba są taniej w elektomarketach ale to i tak sporo drożej od C825, że nie wspomnę już o różnicy w cenie dla niebieskich u Kiki'ego. Zauważyłem że ludzie podają widełki średnio co 500 zł więc w 90% przypadków będzie to już poza ich budżetem.
 
Do góry