TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

Tomasz76

New member
Faktycznie dziwne rozjaśnienia obrazu przy obrotach podczas aktywnej opcji VRR. Ktoś sugeruje by zrobić ręcznie upgrade do wersji 6.2 ale jak widać nie każdy chce to robić manualnie.

Ostatni wpis jest 52 dni temu więc można założyć że problem załatała aktualizacja. Myślę że gdyby było inaczej, a problem byłby często występujący, nie tylko jedna osoba by o tym pisała.

Poza tym nie jestem pewien czy aby poprawna implementacja obsługi takich funkcji jak choćby VRR zależy tylko od sterownika w sofcie TV czy może w pewnym stopniu nie zależy też od twórców danej gry i być może wymaga również latki z ich strony ?
 

stasiof

Member
Tam wkradła się kropka, powinno być 62 i jest to zapewne końcowa liczba w wersji softu jaki sugeruje wgrać zgłaszającemu problem ( wg autora tego postu wtedy najnowsza ). Trudno mi się odnieść do tego czy to ma sens z racji że jeszcze tego TV nie mam.
Najnowsza wersja oprogramowania to V072.
 

Adresik84

Member
Po aktualizacji trzeba wszystkie ustawienia na nowo wprowadzać ? Np jak ma kanały posortowane w ulubionych to się pokasuje ? Czy tv zapamięta ?
 

Tomasz76

New member
Po aktualizacji trzeba wszystkie ustawienia na nowo wprowadzać ? Np jak ma kanały posortowane w ulubionych to się pokasuje ? Czy tv zapamięta ?

Powinien wszystko zapamiętać tak jak było ustawione przed aktualizacją, przynajmniej w TCL U55X90 tak było.
Nie sądzę żeby się coś w tej materii zmieniło.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są różne telewizory.
Masz kalibrację na wydruku więc zawsze możesz wrócić do ustawień kalibracyjnych.
 

firefl

Active member
Bez reklam
ustawienia kanałów są zapamiętywane przy aktualizacji OTA i local (z menu). Przy aktualizacji boot są kasowane.
W jednym z menu serwisowych można zrobic kopię kanałów na pendrive
 

Tomasz76

New member
Czy osoby które wybrały ten model zrobiły by to jeszcze raz czy jednak kupiliby co innego?

Uważam dokładnie jak @SDman, nie sugerował bym się zbytnio opinią innych wydrukowaną "na szybko", bo to bardzo indywidualna kwestia. Ludzie patrzą na te same cechy ( design, obraz, dźwięk, funkcje ), w odmienny sposób. Często to kwestia kryteriów jakie stawiamy przed TV i oczywiście tego czy w międzyczasie nie pojawi się na rynku jakiś game changer.

Jeśli za takie same pieniądze w krótkim czasie pojawi się coś dużo lepszego to więcej niż pewne że wiele osób może poczuć dyskomfort, no ale w taki sposób na nowy TV można czekać w nieskończoność.

Ja np gdzieś dopiero po około miesiącu intensywnego użytkowania mogę pokusić się o wypowiedź ale raczej nie w tonie że żałuję a raczej co mogło by być lepsze i czy cofając czas postawił bym znów na TCL a nie np na Sony 94j czy może zupełnie inna markę.

Pytanie czy zamierzasz tyle czekać żeby zebrać wystarczająco dużo opinii, bo jak rozumiem jest Ci to potrzebne by postawić przysłowiową kropkę nad "i", by dokonać wyboru.
 
Do góry