TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

sulko

Member
Odebrałem dziś tv, jestem po krótkich testach ok 2h. Dla mnie jest super, zwłaszcza poziom czerni, w porównaniu do mojego poprzedniego tcl p60 to jest przepaść, tak samo jasność, kontrast i jakość dźwięku. Zaznaczam, że nie jestem purysta jeśli chodzi o obraz i nie mam porównania do oled. Widać, że system jeszcze jakieś błędy ma, przy intensywnym korzystaniu, szybkim wciskaniu przycisków potrafi dostać zadyszki, raz się zresetował.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Też mam tcl p60 i myślę o wymianie na C825. Najczęściej oglądam filmy w zaciemnionym pomieszczeniu i p60 się do tego kompletnie nie nadaje. Obraz jest fatalny, czerni brak, kolory przekłamane i nie można tego w żaden sposób skalibrować. Pytanie mam następujące, jak ogląda się filmy na c825 szczególnie gdy jest dużo ciemnych scen w zaciemnionym pomieszczeniu (w nocy) w porównaniu z P60? Pytam bo interesują mnie wrażenia byłego użytkownika p60 :)
 

kristo1982

New member
Też mam tcl p60 i myślę o wymianie na C825. Najczęściej oglądam filmy w zaciemnionym pomieszczeniu i p60 się do tego kompletnie nie nadaje. Obraz jest fatalny, czerni brak, kolory przekłamane i nie można tego w żaden sposób skalibrować. Pytanie mam następujące, jak ogląda się filmy na c825 szczególnie gdy jest dużo ciemnych scen w zaciemnionym pomieszczeniu (w nocy) w porównaniu z P60? Pytam bo interesują mnie wrażenia byłego użytkownika p60 :)
Dziś odebrałem, czekam na noc to coś później może napiszę [emoji6] Ja generalnie nie lubię w zaciemnieniu oglądać więc nie wiem czy będę dobrym doradcą, p60 mało w zaciemnieniu oglądałem. Na tą chwilę mogę powiedzieć tyle co włączałem jakieś demówki 4k HDR w kosmosie to jest czarno, tam gdzie powinno, może na oledzie jest jeszcze lepiej, nie wiem, dla mnie super, do p60 w ogóle bez porównania tam nie było czerni tylko odcienie szarości i to raczej jasne. No i na pewno zobaczysz różnice w treściach HDR, jak masz p60 to wiesz, że niby rozpoznaje hdr10 na Netflix, ale obraz się ściemnia i nie nadaje się do oglądania. [emoji23]

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kristo1982

New member
Czy ktoś może mi powiedzieć jak spowodować, żeby obsługa głosowa działała? Mam włączony fizycznie mikrofon, asystent google aktywowany, wszystkie zgody przyznane i nie działa komenda "ok google", asystent google działa jedynie po przyciśnięciu przycisku na pilocie. Chyba, że tak ma być, ale wyobrażałem sobie obsługę bez użycia rąk, że nie muszę szukać pilota i asystent aktywuje się na komendę, jak w telefonach z androidem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

AG100

New member
Czy ktoś może mi powiedzieć jak spowodować, żeby obsługa głosowa działała? Mam włączony fizycznie mikrofon, asystent google aktywowany, wszystkie zgody przyznane i nie działa komenda "ok google", asystent google działa jedynie po przyciśnięciu przycisku na pilocie. Chyba, że tak ma być, ale wyobrażałem sobie obsługę bez użycia rąk, że nie muszę szukać pilota i asystent aktywuje się na komendę, jak w telefonach z androidem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Co prawda nie korzystam z obsługi głosowej , ale przy testach zauważyłem, że może to wina ustawień na koncie google, jak zalogowałem się na konto to samo co w telefonie to mikrofon nie działał na TV - chyba telefon też był połączony z TV, dopiero jak zalogowałem się na nowym koncie dla TV -google assist działał na TV
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Android TV to inny system niż zwykły Android w komórce. Tu hasło "google TV" nie działa. Mikrofon trzeba aktywować wcześniejszym naciśnięcie przycisku na małym pilocie.
Pilot oczywiście musi być sparowany przez Bluetooth z TV (na podczerwień nie działają wszystkie funkcje)
 

pm199

New member
To jest blokada regionalna. Można powiedzieć, że mamy obecnie uproszczoną wersję asystenta aktywowaną przez przycisk na tv. Jak zmieni się język w ustawieniach np. na angielski, to pojawia się dodatkowa opcja u góry w zakładce Więcej ustawień, związana z wykrywaniem polecenia Ok Google.
 

kristo1982

New member
Jedną wkurzająca rzecz zauważyłem przynajmniej dla mnie, może ktoś wie jak sobie z tym poradzić. Mam ustawienia obrazu na wzmocnione HDR, tak mi się najbardziej podoba, za każdym razem jak odpalę film na Netflix w dolby vision, to po filmie obraz wraca na ustawienie standard, tak samo jest po restarcie telewizora.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kristo1982

New member
Ustawienia HDR działają tylko na materiale HDR
U mnie tryb ustawień obrazu: wzmocniony efekt HDR, działa na wszystkich materiałach, nawet na naziemnej TV, jedynie gdzie nie działa to jak Netflix przejdzie na dolby vision i po tym jak przejdzie to tv wraca zawsze do ustawień obrazu standard. Zdaje sobie sprawę, że w materiałach nie HDR, pewnie po prostu są podbite kolory i jasność, ale ten tryb najbardziej mi się podoba i wkurza mnie, że wraca do standardu po takim materiale z netflixa. Btw wkurzające jest też, że w netfliksie nie można wybrać wyłączenia dolby vision, sprawdziłem przez kodi netflixa gdzie można dolby wyłączyć i wtedy idzie jako hdr10 i mi taki obraz bardziej odpowiada.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

witek666

Member
Resetuje się lub zmienia tryb dla tego samego źródła?
Ustawienia obrazu są zapamiętywane dla każdego źródła osobno. Na swoim TV (SONY) Musiałem osobno wklepać ustawienia dla ekranu głównego, YT, Netflixa SDR, Netflixa HDR, dekodera, itp. Jak podpiąłem nowe urządzenie pod HDMI to znów miałem fabryczne ustawienia przypisane dla niego. Oczywiście wprowadzone zmiany powinny zostać.
Po testach już chyba mam. Gdy oglądam coś z Dolby Vision tv przechodzi z Film na Standard. I zawsze po Dolby Vision trzeba zmieniać na Film. Z HDR nie zauważyłem tego problemu zawsze zostaje Film i nie przełącza obrazu. Testuje dalej.

Wysłane z mojego Redmi K30 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Adresik84

Member
Mam mały problem z tv nie mam głosu na programach telewizyjnych. Na YouTube głos jest słuchać pykanie po menu ale w programach telewizyjnych nie mam głosu. Mam moduł cl z UPC przekładają do starego telewizora głos jest w programach więc jest to wina tcla ktoś pomoże co to może być ?

Telewizor zostal zresetowany do ustawień fabrycznych i głos działa ale co mogło się stać to kij wie.
 
Ostatnia edycja:

Tomasz76

New member
TV do 6000 z HDMI 2.1 i Androidem

Witam,

Prośba do znawców tematu, który TV powinienem wybrać kierując się kryteriami typu: LCD full array lub mini LED, system Android, Hdmi 2.1 ( pełna obsługa ) wielkość matrycy 65", przy możliwie jak najlepszej jakości obrazu ( kolory/czerń, efekt HDR ),maksymalny budżet 6 tys?

Wstępnie zainteresowały mnie 2 TV

Sony XR-65X94J
+ Soundbar SONY HT-G700 - 6089 zl

TCL 658C825 - 5799 zl

Siedzę na wprost, głównie wieczorami lub nocą choć za dnia kto inny użytkuje TV ( stąd bez OLD'a ), do tego PS5, Netflix, Prime, YT i UPC Go.

Co lepsze ? Czy może powinienem zwrócić uwagę na inne modele ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mini Led jest znacznie lepszym rozwiązaniem.
Masz go już w komplecie z głośnikami Onkyo.
I gra bardzo dobrze dźwiękowo.
Nie będzie Ci potrzebny Soundbar.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z pakietem dodatkowo.
 

AG100

New member
To zależy na czym bardziej zależy na marce SONY i ten TV jest bardzo dobry, ale TCL czerń będzie miał lepszą i zobaczysz efekt HDR w filmach, jest znacznie jaśniejszy+ ma jeden z najlepszych systemów nagłośnienia, minus to brak jak na razie polskich znaków w niektórych zakładkach.
 

Tomasz76

New member
Dziękuję wszystkim za wskazówki
Skłaniam się ku TCL ale wciąż nie mam pewności.

Nie jestem przywiązany do żadnej marki, Sony miałem wieki temu i był konkretny ale to były trochę inne czasy, a TCL QLed U55X90 miałem przez prawie 2 lata i powiem szczerze, mimo kilku niedoróbek programowych ten TV dawał radę.

Czas na przesiadkę na większy rozmiar i trochę nowsze rozwiązania stąd chęć przejścia z podświetlenia krawędziowego na full array.

@Kiki
Co trzeba zrobić by stać się niebieskim ?

Sony oglądałem w salonie we Wrocławiu, podobało mi się jak płynie działał na nim system, obróbka obrazu i jego uniwersalność ale mimo super CPU wyraźnie odstawał obrazem od TV z większą ilością stref wygaszania np obok stał taki Hisense ze 180 strefami i w relacji subiektywnej 1:1 obrazem wygrywał z Sony ( na życzenie z pendrive puścili ten sam materiał ) Liczę że mini LED zrobi właśnie taką różnice.

TCL aż tak dobrze gra ? Niestety nie mieli go w żadnym z odwiedzonych salonów. Trudno mi uwierzyć że może zastąpić dedykowany soundbar.
 
Do góry