TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

SDman

Banned
Co do OLED - O.K., :eek:k:też mam podobnie. Samsunga zdecydowanie odradzam. Masakryczne odbicia, i to jeszcze z dodatkowymi efektami rozszczepienia światła na kolorowe paski (miałem, oddałem) - świetnie widać na ciemniejszych scenach nawet w sklepach - jarzeniówki

Potwierdzasz (niestety), że w 2021r powłoka jest dopiero od QN95A, model z 2020r Q90T to czarna tafla bez najmniejszych odbić. Tutaj widać to najlepiej od (7min 40s), zobacz co się dzieje i jak strasznie odbija na folii, a jak staje się "ciemny" po zdjęciu folii. Dokładnie tak samo jest u mnie w domu - ZERO odbić, a górnych świateł nie chwyta u mnie.:idea:
 

AG100

New member
A jak u Ciebie z odbiorem i skalowaniem SD i CI+ jeśli używasz ?

Mam CI+ od UPC działa bez problemu, programy informacyjne obraz super choć mam słaby sygnał kablówki, skalowanie SD - czy ktoś jeszcze ogląda filmy w tym formacie ? nie wiem jak jest bo przy takiej rozdzielczości żaden TV nie zrobi 4K, ale skalowanie filmów z Netflixa 720p np. ,,Szeregowiec Ryan,, rewelacyjne, obecny sygnał programów w kablówce i naziemnej jest 720p lub jak kto woli 1080i.
 
Ostatnia edycja:

AG100

New member
Nie wiem jak działa bo nie używam, w pierwszych dniach na szybko sprawdzałem czy działa i z tego co pamiętam to trzeba włączyć z tyłu mikrofon oraz w asystenta systemie i wyrazić zgody licencyjne dopiero wtedy działało i chyba ustawić w pilocie.
 

saturn5

New member
Witam wieczorową porą. Mam problem związany z TCL 55C825. Być może ktoś z forumowiczów miał podobne problemy, albo będzie miał. Próbowałem się kontaktować z supportem, ale na razie idzie ciężko. Jutro może uda mi się dodzwonić. Tymczasem pomyślałem, że napisze tutaj.
Kupiłem go jakiś czas temu i mam dwa problemy.
Problem nr 1 dotyczy filmów na Netflixie korzystających z technologii Dolby Vison. Telewizor spontanicznie sam załącza tryb Dolby Vison i powstają przy tym dziwne efekty graficzne jak na przykładowym filmie, gdzie również ktoś ma ten sam problem. W komentarzach piszą, że update firmware pomaga, ale nie mogę nic nowego pobrać. Dołączam link do filmu gdzie dokładnie widać ten problem. Link pocięty spacjami, bo dopiero od 5 postów można dodawać linki na forum: "youtube. com / watch?v =vrGEPRO3MWA"
Próbowałem wyłączać wspomagacze AI, ale bez powodzenia.

Oprócz powyższego problemu podczas rozmów Google Duo rozmówca słyszy siebie (pogłos). Testowałem na rożnych telefonach, z różnymi osobami. Po mojej stronie wszystko działa fajnie, ale po stronie rozmówcy trudno mu się rozmawia, gdy słyszy siebie z opóźnieniem dość głośno. Mikrofon jest bardzo czuły, ale nie mogę znaleźć opcji ani w Google Duo, ani w systemie, żeby jakoś zmniejszyć jego czułość.

Próbowałem zaktualizować telewizor do najnowszej wersji oprogramowania, ale otrzymuję informację, że posiadam już takową. Mam wersję produktu: V8-T615Y01-LF1V062. Wersja systemu: V5.20(V8-2105200-MF1V520).

Mogę jeszcze telewizor zwrócić i poważnie się nad tym zastanawiam, ale obraz taki fajny... Ech. :)

Będę wdzięczny za podpowiedzi co jeszcze mógłbym zrobić.

Jeżeli w złym miejscu napisałem to proszę o PW, przeniosę swoją wiadomość w inne miejsce.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Już miałem próbować go dla dzieci 65", a tu takie kwiatki no ciekawe, ale jak będzie próba to tylko z x-kom -darmowy zwrot TV na ich koszt !
 

saturn5

New member
Już miałem próbować go dla dzieci 65", a tu takie kwiatki no ciekawe, ale jak będzie próba to tylko z x-kom -darmowy zwrot TV na ich koszt !

Może to kwestia tego, że mam stary firmware, bo nie aktualizowałem. Nie wiem do końca jaki mogę dobrać ze strony xda. Może to rozwiąże problem.
 

kristo1982

New member
Witam wieczorową porą. Mam problem związany z TCL 55C825. Być może ktoś z forumowiczów miał podobne problemy, albo będzie miał. Próbowałem się kontaktować z supportem, ale na razie idzie ciężko. Jutro może uda mi się dodzwonić. Tymczasem pomyślałem, że napisze tutaj.
Kupiłem go jakiś czas temu i mam dwa problemy.
Problem nr 1 dotyczy filmów na Netflixie korzystających z technologii Dolby Vison. Telewizor spontanicznie sam załącza tryb Dolby Vison i powstają przy tym dziwne efekty graficzne jak na przykładowym filmie, gdzie również ktoś ma ten sam problem. W komentarzach piszą, że update firmware pomaga, ale nie mogę nic nowego pobrać. Dołączam link do filmu gdzie dokładnie widać ten problem. Link pocięty spacjami, bo dopiero od 5 postów można dodawać linki na forum: "youtube. com / watch?v =vrGEPRO3MWA"
Próbowałem wyłączać wspomagacze AI, ale bez powodzenia.

Oprócz powyższego problemu podczas rozmów Google Duo rozmówca słyszy siebie (pogłos). Testowałem na rożnych telefonach, z różnymi osobami. Po mojej stronie wszystko działa fajnie, ale po stronie rozmówcy trudno mu się rozmawia, gdy słyszy siebie z opóźnieniem dość głośno. Mikrofon jest bardzo czuły, ale nie mogę znaleźć opcji ani w Google Duo, ani w systemie, żeby jakoś zmniejszyć jego czułość.

Próbowałem zaktualizować telewizor do najnowszej wersji oprogramowania, ale otrzymuję informację, że posiadam już takową. Mam wersję produktu: V8-T615Y01-LF1V062. Wersja systemu: V5.20(V8-2105200-MF1V520).

Mogę jeszcze telewizor zwrócić i poważnie się nad tym zastanawiam, ale obraz taki fajny... Ech. :)

Będę wdzięczny za podpowiedzi co jeszcze mógłbym zrobić.

Jeżeli w złym miejscu napisałem to proszę o PW, przeniosę swoją wiadomość w inne miejsce.
A próbowałeś ściągnąć wersje softu 0.72 i zaktualizować przez USB? Jutro miałem zamawiać, teraz się zastanawiam.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

saturn5

New member
A próbowałeś ściągnąć wersje softu 0.72 i zaktualizować przez USB? Jutro miałem zamawiać, teraz się zastanawiam.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Zaraz będę próbował właśnie, chociaż jestem trochę zaskoczony, że aktualizacje nie działają normalnie przez OTA. Trochę strach jak to będzie z gwarancją. :D Dam znać.

Edit:
Zaktualizowałem i zrobiłem jeszcze reset do ustawień fabrycznych. Oględne dzisiaj coś i zobaczymy czy problem występuje.
 
Ostatnia edycja:

kristo1982

New member
Zaraz będę próbował właśnie, chociaż jestem trochę zaskoczony, że aktualizacje nie działają normalnie przez OTA. Trochę strach jak to będzie z gwarancją. :D Dam znać.
Mam innego Tcl, nigdy nie działała aktualizacja OTA, zawsze robiłem z usb, widać mają z tym problem jakiś. Zawsze aktualizował się bez problemów w ten sposób.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A skąd bierzesz pliki firmware? Strona TCL jest tak niedorobiona, że sporo mógłbym się rozpisać ale co najgorsze, nie znalazłem tam działu z aktualizacjami.
 

saturn5

New member
A skąd bierzesz pliki firmware? Strona TCL jest tak niedorobiona, że sporo mógłbym się rozpisać ale co najgorsze, nie znalazłem tam działu z aktualizacjami.
Tutaj:
Kod:
https://forum.xda-developers.com/t/tcl-2021-android-tvs-c05-beyondtv6-beyondtv4.4255729/page-3#post-85370569
Wersja EU.
Zrobiłem, działa i testuje.
 

AG100

New member
Zaraz będę próbował właśnie, chociaż jestem trochę zaskoczony, że aktualizacje nie działają normalnie przez OTA. Trochę strach jak to będzie z gwarancją. :D Dam znać.

Edit:
Zaktualizowałem i zrobiłem jeszcze reset do ustawień fabrycznych. Oględne dzisiaj coś i zobaczymy czy problem występuje.

Przecież w tym poście są podane linki do aktualizacji TV, też miałem po zakupie chwilowe artefakty, po aktualizacji z linku podanego tutaj na forum od miesiąca problem nie wystąpił więcej.
 

kristo1982

New member
Wklejam opinię użytkownika z francuskiego forum (Google translator), może komuś się przyda. Jest kilka rzeczy opisanych, których tu nie poruszano i wydaje się wyważona. Ja osobiście przekopałem cały internet, biorąc pod uwagę stosunek jakość/cena u Kikiego, nie ma chyba obecnie nic lepszego na rynku, więc będę zamawiał.

Cytowana opinia:

Cóż, minęło dokładnie 12 dni, odkąd mam ten telewizor i przekażę wam moje ostatnie odczucia, aby pomóc tym, którzy wciąż się wahają.

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- ---------------------------------------



Rozpakowanie:

Pudełko ma normalny rozmiar, ani większe, ani mniejsze niż w przypadku innych marek, ale uderza ogólny wygląd pudełka, który wydaje się nieco delikatny.
A rozpakowanie trochę to wrażenia potwierdza, pudełko jest zakreślone: ​​co oznacza, że ​​aby włożyć je z powrotem, trzeba będzie je zakleić...
Co gorsza, taśma, która służy do mocowania osłon ekranu, jest przymocowana bezpośrednio do ekran 'ekran !***gdzie Samsung i Sony dołączają np. folię bezklejową.

Ogólne wrażenie :

Telewizor jest absolutnie rewelacyjny, równie dobrze może być w pierwszym segmencie cenowym, wszystko wskazuje na coś przeciwnego.***Szczotkowane aluminium, które otacza panel, szczotkowane aluminiowe nóżki, ten wspaniały soundbar, a także tył błyszczącego plastikowego telewizora, to nieskazitelny projekt.

Akcesoria:

Zacznijmy od pilotów.***Są dwa, jeden mały i jeden duży.***Będę szczery, to bałagan.***Po pierwsze, ogólna jakość nie podąża za jakością, skrzypi, jest lekka, a napisy zacierają się stosunkowo szybko.***Ale najgorsze jest na pewno to, że musisz być tuż przed telewizorem i nie za daleko, żeby to zadziałało!***Nie próbuj na przykład zmieniać kanału kuchennego.***Jest też denerwująca latencja w użyciu, która czasami sprawia, że ​​chcesz podkręcić dźwięk, myślisz, że to nie działa i nagle dźwięk idzie o 20 stopni, chcesz obniżyć dźwięk i to samo!***20 nacięć poniżej!
Kamerka jak na to jest wysokiej jakości, jest bardzo solidna i dobrze się kończy.
Nie ma innych akcesoriów.

TEN'

W SDR obraz jest stosunkowo zwyczajny, dość dobrze skalibrowany, choć zbyt jasny, osobiście obniżyłem ten parametr.
W HDR obraz jest sublimowany, byłem naprawdę zaskoczony, że mogłem skorzystać z takiej jakości.***Czernie są bardzo głębokie, kontrast jest uderzający, a kolory wierne.***https://zupimages.net/viewer.php?id=21/36/bj0l.jpg***The Boys, w HDR 10+***W Dolby Vision to naprawdę stopa, absolutnie idealna, bez zarzutów.***https://zupimages.net/viewer.php?id=21/36/q7da.jpg***Dziwne rzeczy w Dolby Vision***Niektórzy twierdzili, że ten telewizor zbliża się do OLED i uważam, że nie jest to przesada, jesteśmy bardzo blisko to.










Z drugiej strony, szarpnięcia i rozmycie ruchu będą warte korekty, zgodnie z upodobaniami.
Ogólnie obraz jest wysublimowany i CO ZA KONTRAST!***to niesamowite, osobiście nigdy nie widziałem tego na ekranie LCD.
Z drugiej strony ustawienia są dość bolesne, często mamy wrażenie, że nośnik SDR został ustawiony w tryb filmowy, a po ponownym uruchomieniu wraca do standardu (np. SDR na Netflix lub Prime), dość bolesne jest muszę wszystko odłożyć z powrotem ... Wtedy nie ma wystarczającej ilości informacji na temat tej lub innej technologii, co oznacza, że ​​wciskamy przycisk, potem kolejny, potem inny, nie wiedząc tak naprawdę, co robimy. objaśnienia w menu.

Gaming:

Do testów użyłem Xboksa serii X.
Mam całkiem dobre wrażenie, jest bardzo płynny, bardzo piękny i bez większych błędów!
Z drugiej strony czasami mam mały błysk, który pojawia się na przykład w FIFA 21.
Mam też grę (Psychonauci 2), w której czysta biel ma tendencję do błyszczenia, ale trudno powiedzieć, czy pochodzi z gry, czy z konsoli, czy wreszcie z telewizora.
Ori i wola szeptów działają idealnie w 4K 120 Hz, bez awarii, z aktywnym VRR, nie ma problemu z układem Mediatek po tej stronie!

Dźwięk:

Jeden z punktów, który zadziwił mnie najbardziej, dźwięk jest naprawdę uderzający!***Mamy naprawdę mały soundbar, raczej precyzyjny (do 70% głośności) i ciepły dźwięk!
Jest naprawdę skuteczny, nigdy nie będzie wart prawdziwego soundbara z atmos, z czym się zgadzamy, ale to rozstrzygające, a w tej cenie nikt nie oferuje takich korzyści!***To także jeden z jego mocnych punktów, bo oprócz mini leda, który oferuje soundbar Dolby Atmos z subwooferem bezpośrednio zintegrowanym z telewizorem oraz marki Onkyo!

Clouding/Bloeding/Bleeding etc...:

Mini LED ma poważną zaletę, fakt braku konieczności podświetlania całego panelu powoduje, że czarne obszary pozostają czarne, i tak jest w tym przypadku.***Żadne światło (lub niewielkie) przecieka, dopóki telewizor rozumie, że panel nie musi być podświetlany.***I na szczęście, bo montaż płyty nie

https://zupimages.net/viewer.php?id=21/36/o3ca.jpg

Na tym obrazku widzimy, że gdy ekran pozostaje podświetlony, jest wiele problemów.***To powiedziawszy, zdjęcie OGROMNIE wzmacnia to zjawisko.
Jeśli chodzi o blooming, jest to odpowiednik QLED-a, bez żadnej poprawy z mojego punktu widzenia.***Ale to rozsądne zjawisko, które ani nie przeszkadza w zanurzeniu, ani nie psuje przyjemności oglądania dobrego filmu.

System operacyjny Android: W

tym miejscu staje się to trudne: jest to prawie odpowiednik Tizen na Samsungu klasy podstawowej.
Jest stosunkowo powolny, nieintuicyjny, niechlujny i zawodny.
Myślę, że większość obaw związanych z telewizją pochodzi z aplikacji opartych na Androidzie, mam na myśli na przykład Youtube.
To dość frustrujące widzieć to opóźnienie w menu i szkoda, ponieważ w przeciwnym razie ogólnie nie działa to zbyt źle.

Nieporozumienia, plotki itp...:

Krąży pomysł, że telewizor się nagrzeje (film z PP World), sam też powiedziałem, że to nieprawda na tym forum.***Jednak po kilku dniach muszę powiedzieć, że to jednak prawdziwa plotka.***Ekran trochę się nagrzewa, nie do tego stopnia, że ​​ma dodatkową grzałkę, ale wystarczająco, aby nieco podnieść temperaturę otoczenia!
Inna plotka mówiła, że ​​soc Mediatek, który byłby taki sam jak w niektórych telewizorach Sony i Pana, uniemożliwiłby aktywację VRR, lub 4K HDR, a nawet 4K 120 Hz z rozdzielczością pół-poziomą itp. To jest błędne, udział różni się od Sony i wydaje się, że wszystko działa dobrze.

Wniosek:

Porównywanie tego ekranu do krawędzi led byłoby zbyteczne, ponieważ mini led nie gra na tym samym korcie.
Za jakość obrazu można umrzeć, a przetwarzanie obrazu, choć nie w przypadku Panasonica, jest naprawdę wydajne.***Wszystko zostało idealnie skalibrowane, pamiętaj tylko, aby ustawić temperaturę barwową na ciepłą -2 zobacz -3 ale nie -5!
Powoli, ale pewnie zbliżamy się do L'Oled, dzięki technologii Mini led, która nawet jeśli nie rewolucjonizuje zbytnio, ma tę zaletę, że poprawia wiele rzeczy, zwłaszcza kontrast.
Dźwięk też jest doskonały!
Telewizor jest pełen zalet, ale zepsuty przez tak wiele wad, szkoda.
Na początek Android musi zostać załatany, aby mógł działać na Webos.
Następnie ustawienia taton, nie wszyscy jesteśmy profesjonalistami High Tech.
Niezawodność oprogramowania nieco do wyboru, co nie daje zbytniej pewności siebie.
Telewizor nie jest optymalny podczas uruchamiania, MUSISZ go zaktualizować i wyłączyć szybki start, aby na przykład cieszyć się Dolby Vision.

Jestem też naprawdę zaskoczony, że prasa nigdy nie wspomniała o mnogości błędów podczas swoich testów, jest to zresztą dość podejrzane, między wizją dolby, która miga, aplikacjami, które wyłączają telewizor itp.

W przeciwieństwie do prasy branżowej, która dała ocena 8/10 lub 9/10, postawiłbym (z całą skromnością) 7/10.

Wprawdzie ekran jest pełen walorów, ale ma zbyt wiele złych rzeczy, co sprawia, że ​​polecam telewizor do cierpliwości z aktualizacjami.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

saturn5

New member
I jak po aktualizacji? Dolby vision na netflixie już ok?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odpukać problem na razie nie występuje z Dolby Vison + Netflix. Jeszcze zostało mi do sprawdzenia Google Duo i pogłos podczas rozmów (dość dużo gadam na Duo, dlatego to dla mnie istotny ficzer) i będzie Pan zadowolony. Poza tym małym mankamentem z Dolby Vision na starcie to telewizor na prawdę super no i dźwięk! Super.

Do użytkownika AG100:
Dokładnie. Nie mniej słabe jest to, że po wyciągnięciu z pudełka od razu praktycznie trzeba wgrywać soft z XDA. Ja sobie z tym poradziłem, ale jak ktoś kupi i oczekuje zero problemów to chyba faktycznie tylko tutaj musi kupić. :D
Wyobrażam sobie jak taki TV kupuje ktoś mniej techniczny, odpala Netflixa i ma takie kwiatki przy Dolby Vision i zaraz oddaje do sklepu. TCL mogłoby tutaj trochę nad tym się pochylić.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Czy użytkownicy C825, mogą potwierdzić słabe działanie Androida na tym TV? Tłumaczenie recenzji wyżej jest mało zrozumiałe i może wyciągam błędne wnioski ale o ile dobrze je zrozumiałem, system jest zawodny, przycina się, późno reaguje np. na regulację głośności itp. Byłoby to o tyle dziwne, że TV ma dość szybki i nowoczesny SoC oraz szybszą pamięć RAM.
 
Ostatnia edycja:

kristo1982

New member
Czy użytkownicy C825, mogą potwierdzić słabe działanie Androida na tym TV? Tłumaczenie recenzji wyżej jest słabe ale o ile dobrze zrozumiałem, system jest zawodny, przycina się, późno reaguje np. na regulację głośności itp. Byłoby to o tyle dziwne, że TV ma dość szybki i nowoczesny SoC oraz szybszą pamięć RAM.
Nie wiem jak z działaniem androida na tym tv, bo jeszcze nie mam, ale co do pilota to problem może być sprzętowy, mam tcl p60 i z pilotem mam czasem (rzadko) tak samo jak ten gość pisze, przyciskam głośność i nic, a za chwilę przeskok o 20.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

AG100

New member
Działa normalnie jak w każdym TV z Andkiem, potrafi się ,zawiesić' ale tylko jak jak zaczynasz chaotycznie wciskać wszystkie przyciski na raz na pilocie ( w starym LG też wtedy się zawieszał). TV ma drobne wady, ale trzeba rozważyć na czym bardziej zależy np, jasność do 1500 nitów, wyłącznik mechaniczny mikrofonu , subwoofer, taki SONY X90J ma tylko max 800 nitów , nie ma subwoofera, ma słabszą powłokę słabszy kontrast itd. ma za to lepszy procesor, który ponoć się nie zawiesza.
 
Do góry