TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

Waldi_82

Klub HDTV.com.pl
VIP
panowie szybkie pytanie, Netflix, film Zemsta Rewolwerowca, 2h06:36 jest scena pokazująca drewniane krzyże, napisy na tych krzyżach migoczą, mrugają nie wiem jak to dokładnie określić, czy u was jest tak samo? Co to za efekt? wiecie jak się tego pozbyć? wydaje mi się że jest to związanie z odświeżaniem, czy to wina netflix-a czy tv?
 

deejayx

New member
panowie szybkie pytanie, Netflix, film Zemsta Rewolwerowca, 2h06:36 jest scena pokazująca drewniane krzyże, napisy na tych krzyżach migoczą, mrugają nie wiem jak to dokładnie określić, czy u was jest tak samo? Co to za efekt? wiecie jak się tego pozbyć? wydaje mi się że jest to związanie z odświeżaniem, czy to wina netflix-a czy tv?

To samo, nie bierz tego do głowy, tak nakręcona scena, ciesz się filmem :)
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiedyś był taki eksperyment. Grupie ludzi kazano skłamać za pieniądze.
Połowie z nich oferowano sporą gotówkę, a połowie po symbolicznej kwocie.
Odsetek kłamiących w obu grupach był podobny.
Różnica była jednak w podejściu do tego kłamstwa.
Ci co dostali symboliczne kwoty sami sobie później wmawiali że to co mówili w sumie było prawdą.
 

deejayx

New member
Wiesz nowy telewizor to przy okazji oglądania filmu patrzę czy wszystko w obrazie jest okej, Chciałbym się dowiedzieć tylko czy to jest wina telewizora czy netfliksa.. ;-)

Doskonale Ciebie rozumiem ale wszystko jest ok, po prostu tak nakręcona scena, typ kamery, parametry kamery podczas ujęcia etc...

Katuje ten TV już dość długo najbardziej wymagającymi tytułami i jestem zadowolony.
 

deejayx

New member
Kiedyś był taki eksperyment. Grupie ludzi kazano skłamać za pieniądze.
Połowie z nich oferowano sporą gotówkę, a połowie po symbolicznej kwocie.
Odsetek kłamiących w obu grupach był podobny.
Różnica była jednak w podejściu do tego kłamstwa.
Ci co dostali symboliczne kwoty sami sobie później wmawiali że to co mówili w sumie było prawdą.

Ciekawa i interesująca teoria ale co ma wspólnego z tym tematem ?
 

ayzcrazy

New member
Panowie, pół dnia z TCL za mną. ktoś wcześniej pisał, że vrr nie działa w trybie 120klatek na Xbox series x. Syn pykał w fortnita w trybie 120 klatek z włączonym vrr i wszystko śmiga.
 

michalbebel

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam już mętlik w głowie i proszę o pomoc

Co wybrać do jasnego salonu omawianego tutaj TCL 65C825 czy dołożyć do LG OLED65B13LA

Proszę o pomoc
 

SDman

Banned
@michalbebel -napisz coś więcej co i ile oglądasz czy dużo grasz czy jak się przytrafiłoby wypalenie po 3-4 latach to pikuś czy katastrofa ?
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie teoria, tylko udowodniony fakt o ludzkiej psychice.

Co ma wspólnego tematem ?
Nie tyle z tematem, co ogólnie z wiarygodnością opinii umieszczanych na forach.
Oczywiście fora są kopalnią wiedzy. Jednak nie tylko.

Taki przykład.
Kiedyś było standardem dążenie do tego aby sprzęt audio "stroić" w taki sposób aby góra i dół były odpowiednio podbite o kilka dB. Tłumaczono że tak trzeba ponieważ taka jest natura ludzkiego ucha i charakterystyka głośników. Ponadto powszechne wówczas magnetofony również wymuszały duże obcięcie charakterystyki w pewnych zakresach częstotliwości.
Natomiast dzisiaj już nikt nie pamięta o tamtej wiedzy i linczuje się wszystkich którzy w taki sposób ustawiają equalizer. Dzisiaj ma być płasko w całym zakresie częstotliwości. I nawet jeśli ktoś usłyszy u kogoś sprzęt ustawiony po staremu, to mimo że taki dźwięk bardzo mu się spodoba, to dla świętego spokoju również go wyśmieje.
Mało tego. Kiedyś w standardzie były equalizery z oddzielnym sterowaniem na każdym kanale. Wszystko by dopasować brzmienie do akustyki pomieszczenia (które wiadomo że nigdy nie jest ani symetryczne ani jednorodne).
Dzisiaj to anachronizm i stosowanie jakichkolwiek equalizerów to zbrodnia na dźwięku. I nikt nawet nie próbuje samodzielnie pomyśleć logicznie.

Takich przykładów można mnożyć.
Chyba tylko na forach akwarystycznych nie spotkałem się z takim podejściem. Może dlatego że tam dopiero od kilkunastu lat zaczęli cokolwiek rozumieć z mechanizmów jakie zachodzą w takich zbiornikach. Mają więc jeszcze otwarte umysły.

Pytając więc o coś na forach trzeba umieć oddzielić ziarno od plew. Inaczej łatwo o kosztowne błędy.


Ciekawa i interesująca teoria ale co ma wspólnego z tym tematem ?
 

michalbebel

Klub HDTV.com.pl
VIP
Granie niestety sporadyczne(brak czasu) i to aktualnie na PS4 Pro.
Telewizor przeznaczony do oglądanie głownie Netflixa (dlatego szukam czegoś z Dolby Vision) i Amazona. Czasem jakieś pliki 4k z filmem/serialem. Oglądam z napisami. Najczęściej odpalamy telewizor wieczorami jak już dzieciaki padną :) czy dużo oglądamy tv ... w ciągu dnia max 3-5 godzin.
 

starkdam

New member
Panowie, pół dnia z TCL za mną. ktoś wcześniej pisał, że vrr nie działa w trybie 120klatek na Xbox series x. Syn pykał w fortnita w trybie 120 klatek z włączonym vrr i wszystko śmiga.

Ale już dolby vision się nie załączy. Więc to tak nie do końca działa jak należy. Gdybyś mógł spr na jakiejś grze w 60hz. Czy jak odpali się dolby vision możesz zmienić preset. No dolby iq na dolby jasny czy ciemny. Bo u mnie można było to zmieniać a teraz na v083 nie mam możliwości
 
Do góry