TCL ep660 - edycja listy kanałów

mayster6

New member
Witam


Czy zna ktoś wygodny sposób na edycję listy programów tv i satelitarnych? Ta standardowa to jakiś koszmar! Poukładanie tylko naziemnych to co najmniej godzina czasu! Nie mówiąc już satelitarnych których są tysiące.

Wchodząc w tryb edycji możemy jedynie ZAMIENIAĆ jeden program z innym. Fajnie byłoby gdyby np przesuwając kanał nr45 w miejsce kanału nr10 nie był z nim zamieniany tylko został wstawiony między nr9 i nr10 a nr10 stał się nr11 i każdemu następnemu wzrosła liczba o jeden. Super gdyby można zaznaczyć jednocześnie dwa lub więcej dowolnych programów i wstawić w dowolne inne miejsce.
A mega super byłoby tak jak w telewizorach Samsung gdzie można wyeksportować listę programów na Pendrive i programem na PC dowolnie i wygodnie edytować.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Wyeksportować można w menu serwisowym.
Programem do edycji chyba niestety nikt się nie chwalił.
 

mayster6

New member
Nie wchodziłem nigdy do menu serwisowego, tym bardziej nic nie eksportowałem z niego. Eksportować można do jakichś w miarę popularnych formatów czy raczej bliżej nieokreślone ?
 

firefl

Active member
Bez reklam
A jakie formaty są popularne?
Zapytaj o konkretne jakie Cię interesują.
 
Ostatnia edycja:

mayster6

New member
No nie wiem: .txt .xls czy coś podobnego. Coś zrozumiałego dla popularnych programów.
Może prościej byłby gdybyś przyjacielu podpowiedział jak wejść w tryb serwisowy w tym modelu TV - sam spróbuję wyeksportować taki plik i potestować ?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Czyli w zasadzie nie wiesz czego oczekujesz oprócz ogólników "populanych".
Już w pierwszej odpowiedzi starałem się jasno napisać "Programem do edycji chyba niestety nikt się nie chwalił." Mam wrażenie, że nie wierzysz i próbujesz podpuszczać licząc na inną odpowiedź...

A format jest w rodzaju coś podobnego - plik sqlite :) Co do "popularnych programów" to niestety ich popularność do mnie nie dotarła i nie wiem o jakie Ci chodzi.
Wystarczy trochę odgadnięcia struktury a do edycji baz danych jest wiele popularnych narzędzi ;) Niestety jako wszystkorobiące narzędzia mogą być jeszcze trudniejsze niż edycja w tv.

Co do dostępu do menu serwisowego - to jest podane wielokrotnie na forum. A forum ma funkcję wyszukiwania. Okolice górnej prawej strony.
Powodzenia

Podziel się później wynikami analizy plików eksportu na forum.
 

maciekmm

Member
Dodam jeszcze ze edycja kanalow dodanych do listy ulubionych nie odbywa sie na liscie ulubionych tylko na liscie wszystkich kanalow. Jakby tego bylo malo kazde nowe wyszukiwanie kanalow czy nawet transpondera rozwala cala liste ...
 

mayster6

New member
Dzięki, dzięki za informacje.
To już zauważyłem - po ułożeniu listy jakiekolwiek przeszukanie na nowo kanałów rozwala wszystko. No koszmar jakiś.
Szukałem info odnośnie menu serwisowego i
9735 -nie działa
6425 -nie działa

Ta opcja:
With the TV on, Select Home
Select Setting and OK
Select System and OK
Select About and OK, System info for TV will be displayed
Use the remote and press the following sequence: Up, Right, Down, Right, Up
Press the Fast Forward button 3 times
Press the Rewind button 2 times
Use the remote and press the back arrow (it's located on the top left just below the power button), this should bring you into the factory menu.

...również nie działa.

Jakie popularne programy konkretnie miałem na myśli? XLS - czyli excel czy jakieś popularne bazy danych. Coś w ten deseń.
I nie podpuszczałem tylko pytałem przecież prosto, bezpośrednio o format, o rozszerzenie pliku jaki można zapisać przy eksporcie bo nie mam pojęcia jak wygląda eksport tych plików w tym TV.
 

firefl

Active member
Bez reklam
format pliku to sqlite, rozszerzenie .db
Sqlite i bazy danych są bardzo popularne. Choć niestety niekoniecznie pod windows...
Pamiętaj, że android to forma linux i obsługuje niemal wszystko jak linux.
Jest to zarazem relacyjna baza danych co też powoduje, że nie ma szans na prostą edycję.

9735 - działa tylko prawdopodobnie naciskasz w niewłaściwym momencie, przeczytaj ponownie całość zaleceń. Krótko - naciskać gdy wybrany kontrast.
Tam też jest USB clone pozwalające na eksport.
 
Ostatnia edycja:

mayster6

New member
.db - no właśnie o taką dokładnie odpowiedź mi chodziło. Powiadasz, ze baza relacyjna? Czyli będzie chaos.

9735 - Obraz->Ustawienia zaawansowane->Ustawienia jasności->Kontrast dynamiczny
Mając to na ekranie TV wciskam kod i..nic się nie dzieje.
Wiem, że jest późna pora ale nie widzę nigdzie opcji "Kontrast" - jest tylko "Kontrast dynamiczny"
 

mayster6

New member
W załączniku dodałem fotki menu. Sorki za jakość ale na szybko robione. Jest jedynie KONTRAST DYNAMICZNY
 

Attachments

  • WhatsApp Image 2020-02-20 at 00.06.59.jpg
    WhatsApp Image 2020-02-20 at 00.06.59.jpg
    15 KB · Wyś: 41
  • WhatsApp Image 2020-02-20 at 00.07.10.jpg
    WhatsApp Image 2020-02-20 at 00.07.10.jpg
    14,7 KB · Wyś: 48

firefl

Active member
Bez reklam
Mam trochę inny model i to menu wygląda inaczej szczególnie, że nie używam anteny.
Niemniej według dokumentacji serwisowej nie było zmian w metodzie uruchomienia menu serwisowego

Kopia z zapisu instrukcji serwisowej dla tv z android na procesorze Realtek:
- Press RCU “MENU” key to display main menu
- Select “Settings/Picture/Advanced setting/ Contrast”, Scroll down to “Contrast” item
- Press the subsequence RCU keys “9”, “7”, “3” and “5”

Ważne jest, że na kontrast przesuwa się strzałkami i NIE naciska OK.

Czy nie ma tam gdzieś opcji wybrania uproszczonego/zaawansowanego menu?
Może inne opcje gdy masz ustwione na inny sygnał niż antena - np przy wejściu ustawionym na HDMI?
 
Ostatnia edycja:

mayster6

New member
Ha, dobre miałeś wyczucie!
Nie mam takiego czegoś jak opcje uproszczone/zaawansowane. Są tylko jedne, globalne. Jednak w trybie HDMI zadziałało!
Mam już na ekranie menu serwisowe. Jeśli uda mi się coś zdziałać to dam znać.
Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc i wskazówki!
 
Do góry