TCL EP640 Ultra HD LED TV, cztery modele HDR10 i Android 9.0

KHAdyy

New member
Witam wszytskich

Mam pytanie. Czy próbował ktoś połączyć tv z pc poprzez miracast? Mam problrem z połączeniem pc z tv. Chromecast w przypadku pulpitu też nie działa jak należy.
 

xury

Member
Czy ktoś ma jakieś informacje na temat sterowania tymi modelami poprzez sieć?
Chciałbym mieć możliwość sterowania podobną jaką daje aplikacja T-cast. Jednak nie potrafię wyciągnąć danych. Może już ktoś to zrobił, a ja nie potrafię znaleźć.
Znalazłem https://github.com/Zigazou/opentclremote ale u mnie nie znajduje TV w sieci.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ja to bym "kręcił" aż uzyskam obraz optymalny dla mnie.

Z zastępczych metod - zostań niebieskim i poproś Kiki na priv.
Nie pytaj o więcej szczegółów - wyjaśnienia są setki razy na tym forum
 

firefl

Active member
Bez reklam
aktualizacja w trybie boot - włóż pendrive, wyłącz tv z sieci, przytrzyjć przycisk włączenia na tv i włóż kabel do zasilania. Aktualizacja zacznie się automatycznie.
Kasuje wszyskie ustawienia.
 

em117

New member
Dzięki za info!

Przeprowadziłem aktualizacje ale problem z ciemnymi scenami pozostał. Nie zauważyłem też żadnej nowej opcji która by umożliwiała regulacje zmiany jasności (wszystkie standardowe opcje poprawy obrazu mam wyłączone).

Czy ktoś jeszcze zainstalował wersje v270 i może potwierdzić że problem zniknął?
 

Tabasco300

New member
Witajcie, jestem nowy na tym forum! Siedzę temat tego tv na tym wątku od jakiegoś czasu. No i jestem posiadaczem tego tv w wersji 65 cali.
Aktualizacja 270 raczej nie pomaga przy zmianie oświetlania w ciemnych scenach. Gra na Xbox męczy oczy mimo jasności ekranu na minimum. Jakieś porady aby zmienić ustawienia wyświetlania tak żeby nie męczyło wzroku?
 

fipii

Member
Czy ktoś się orientuje w ogóle czy IPTV w ogóle zacznie kiedykolwiek działać na tym tv? Pisałem do TCLa na FB w tej sprawie to kazali mi wysłać tv na gwarancje...takie mają pojęcie o swoich sprzetach i softach.
 
Do góry