Tcl dc760

ziomiwan

New member
To pewnie nic z tego... Bo w jur2 jest trybik od ustawień. Ciekaw jestem czy gdybym zakupił JUR1 to czy opcja myszki by działała.

Przy okazji mam pytanie jeszcze o jeszcze jedną funkcję która jest wszędzie fabrycznie ale nie w tym badziewiu.
Czy macie jakąś godną polecenia apkę na której mogę raz ustawić aby TV wyłączał się np. o godzinie 2 w nocy. Albo po 2h braku aktywności (ruszenia pilota).
 

waluspolska

New member
Witajcie. To mój pierwszy post na tym forum, starałem się prześledzić większość wątków odnośnie TCL, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na mój problem – postanowiłem napisać.

Mam „65-tkę” TCLa DC 760 i problem z ARC. Nie działa w ogóle…

Po kolei z ustawień:

- Wejścia: CEC – wszystkie włączone (sterowanie HDMI – włączone, Autom. Wyłączanie urządzenia – włączone, Autom. Wyłączenie TV – włączone),
- wersja oprogramowania: V8-T658T01-LFV551
- wersja systemu TV+: V5.0.0.(V8-2002111-MF1V500)
T-Link – włączony,
Automatyczne włączanie – włączone,
Automatyczne przejście w tryb czuwania – włączone,
Dźwięk – zaawansowane ustawienia wideo – Typ SPDIF – PCM (na Auto też nie działa),

Dźwięk jest wyciszony (głośność na „0”), bo gdy tylko jest na + to słychać głośniki w TV, a nie o to przecież chodzi).

Oczywiście kabel HDMI 2.0 wpięty w HDMI2 (ARC) i do amplitunera, który obsługuje eARC (DENON AVR-S750H) – sprzęt świeżo zakupiony. Dodam, że obecnie by korzystać z dźwięku – podpiąłem TV do ampli kablem optycznym – ale chciałbym by wszystko szło przez HDMI…

Macie jakieś pomysły ? Dzięki z góry za info.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

firefl

Active member
Bez reklam
Pierwszy post i świetnie przygotowany opis problemu i ustawień. BRAWO!

co do ustawień i połączeń - wyglądają na poprawne.
No jeszcze nie opisałeś czy na pewno właściwy sygnał próbujesz odebrać w amplitunerze. Można sprawdzić, ale przy systematyczności podejścia pewnie wybrałeś prawidłowo.

Przy takich ustawieniach powinno działać.

Nie rozumiem kontekstu wyciszenia względem ARC, choć pewno to dotyczy spdif.

W tych tv czasami niektóre aspekty ustawień się ... powiedzmy zamazują.
Wtedy często pomaga reset shop i reset all; czasem zerowanie NVM; wszystko w menu serwisowym. Jak to zrobić - znajdziesz na forum, jest opisane wielokrotnie.
Jeszcze jest czarodziejsko brzmiace odłączenie zasilania na kilka minut... też czasem pomagało.
 

waluspolska

New member
To powiem tak - Help!!!!

Resety wszystkie zrobione tak jak pisałeś, nadal nie działa... Ale pojawia się teraz coś czego wcześniej nie było - w dolnej lewej części ekranu teraz miga co chwila takie coś jak na foto.

Co to jest i jak to wyłączyć ?!?!?

I niestety nie działa ARC...
0eae8cba25225e240fb39fa1dead8f89.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

waluspolska

New member
Ok, po ponownych resetach treść zniknęła - ale za to ciekawostka - ARC oczywiście nadal nie działa i NIE DZIAŁA fabryczny JBL - słychać dźwięk jak z pudełka zapałek...

Szczerze - mam dość TCLa... Pomożecie ?!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

waluspolska

New member
Niestety - nie pomogło ...
Jutro chyba zadzwonię na infolinię do serwisu - zobaczymy co tam „magicy” powiedzą, ale znając życie to będę tkwił w tym samym miejscu...
Liczę na Was jeszcze Koleżanki i Koledzy...!!!

Chciałem tylko by ARC działał - a tu nie dość, że nie działa to jeszcze JBL zintegrowany przestał „banglać”... [emoji17] Ech...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

waluspolska

New member
To jeszcze jedna ciekawostka z „przygody z resetami” - jak wiecie TCL w tym modelu ma 3 porty HDMI - a po resetach jak widać „pojawił się” 4 port HDMI i ciekawe, że jest aktywny... To już mnie chyba przerasta - nie jestem tak „kompatybilny” z tym TV jak chciałby producent chyba ... [emoji17] Poddaje się ...
8b8dc83813ffab49a5e82edb79d72e01.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

waluspolska

New member
Napisałem PW rano.

Jak będzie ktoś miał jakiś pomysł co zrobić z :
- nie działa ARC
- nie działa soundbar JBL zintegrowany z TCL
- pojawiło się HDMI 4 którego ten TV nie ma

[emoji20]

Ja już nie mam pomysłu... Resety (wszystkie, łącznie z androidowym) nic nie zmieniają... Wgrany soft od nowa również nie pomaga...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

mateusz502

New member
czesc,

warto instalowac v570 czy inną wersję polecacie? czy ktos wie czy mozliwe jest wylaczenie przyciemnianie matrycy, gdy prezentowane jest ciemne tło?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jak każdy upgrade - zmieniać tylko jeśli coś Ci przeszkadza w obecnej wersji. I jeśli wierzysz, że będzie lepiej...
Producent nie udostępnia changelog a nikt z użytkowników nie jest prawdziwym testerem oprogramowania. Tu zwykle na forum są skargi. Pochwały tylko sporadycznie.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

ziomiwan

New member
Dopiero zauważyłem, że jakiś nowy soft tu ktoś podał. Rozumiem, że nikt nie sprawdzał go jeszcze? Pojawi się z automatu w opcji Aktualizacja Systemu? Czy trzeba z pendrive?
 
Do góry