TCL czyli wygląd ma olbrzymie znaczenie. Nowa seria EP680 Ultra HD LED TV = trzy modele HDR Dolby Vision i Android 9.0

Status
Zamknięty.

Warson

New member
Jak komuś podczas oglądania piłki nożnej rwie ekran to polecam przełączyć na tryb PC, diametralnie inne oglądanie wszystko płynnie. Ciekawe czemu... Problemu nie poprawiał nawet tryb Sport.
 
M

mdsfan

Guest
Warson - Dla wszystkich zainteresowanych przed zakupem:

To jest typowe dla wielu upłynniaczy. Wystarczy przeanalizować testy telewizorów różnych firm z podobną opcją. Sam się zastanawiam, po co to jest. ;)
 

Warson

New member
Warson - Dla wszystkich zainteresowanych przed zakupem:

To jest typowe dla wielu upłynniaczy. Wystarczy przeanalizować testy telewizorów różnych firm z podobną opcją. Sam się zastanawiam, po co to jest. ;)

No właśnie nie, powtarzam że na 10letnim Phillipsie nie ma takiego migotania... To żeby tego nie było mam kupić TV za 10tysiecy zł.?

Dodoam jeszcze ze na recenzji z tego forum nie ma żadnej wzmianki o tym migotaniu i o rwaniu ekranu podczas oglądania sportu...
 
Ostatnia edycja:
M

mdsfan

Guest
Nie chce mi się szukać konkretnych testów, ale pierwsze z brzegu:
https://www.komputerswiat.pl/poradn...przeprowadzic-ja-w-warunkach-domowych/qvg712t

"Raczej nie polecam korzystania z funkcji Wyraźny ruch (LED), która co prawda znacznie wyostrza ruchome obiekty, ale dzieje się to kosztem wyraźnego migotania ekranu co jest bardzo męczące dla wzroku."

W wielu innych testach też były podobne zapisy, więc po co pisać głupoty? A że 10-cio letni telewizor nie ma takiej funkcji, to coś dziwnego? Masz i przeszkadza, to nie używaj i nie będzie migotać.

Najpierw trzeba dotrzeć do sedna sprawy i dowiedzieć się, czemu - w zamyśle projektantów - ma funkcja służyć i kiedy jej używać. A potem pisać rzetelne informacje na forum, a nie dyrdymały. Ja nikogo nauczać nie zamierzam. Wszystko jest w necie. Ale skoro problemem dla niektórych jest czytanie instrukcji, to nie dziwię się, że wiedza z internetu może przerażać. :D :D :D
 
Ostatnia edycja:

Warson

New member
Jakieś kontrargumenty?

Zrozum że nie jestem tutaj po to by oczerniac albo hejtowac dany model TV ale pisze co zauważyłem po zakupie i co rzuca się w oczy.

A ciebie proszę przeczytaj co napisałem wyżej bo nie czytasz że zrozumieniem, w 10letnim Phillips również jest opcja upłynniania obrazu i nie ma żadnego migotania i problemu, więc jeśli kupuje TV po 10 latach za ponad 4k, to z myślą o tym jak poszła technologia do góry to kupując dziś 10 lat później TV za 1500zl powinien być lepszy od tego co miałem 10 lat temu... Nie wspominając o większych pieniądzach. Czy już rozumiesz?
 
M

mdsfan

Guest
Zrozum że nie jestem tutaj po to by oczerniac albo hejtowac dany model TV ale pisze co zauważyłem po zakupie i co rzuca się w oczy.
Mój wpis nie był skierowany do Ciebie. Uwaga o 10-cio letnim tv była na marginesie. Jak znajdę czas, to podrzucę parę linków do testów tv z podobną funkcją. Ocenisz sam. ;)

PS. Oceną marki jest sprzedaż, oceną modelu jest sprzedaż, oceną oceniającego jest ilość kupionych i użytkowanych urządzeń, które ocenie poddaje. :D :D :D
 

Warson

New member
Jedno jest Pewne Dolby TrueHD Atmos ten TV nie czyta, a więc można pomażyć o Świetnej jakości dźwięku z zewnętrznego źródła...
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jedno jest Pewne Dolby TrueHD Atmos ten TV nie czyta, a więc można pomażyć o Świetnej jakości dźwięku z zewnętrznego źródła...

Sprawdziłeś wszystkie opcje kontenerów avi/mks? I jesteś pewien poprawności pliku, który sprawdzałeś?
Jeśli dobrze pamiętam EP680 chyba nie miał TruHD w specyfikacji...
Jeśli się nie mylę to są różne formaty TrueHD i Dolby Atmos to są różne metody dla dźwięku. Jeśli masz plik z takim opisem to wygląda jak błąd... Choć mogą być 2 ścieżki dźwięku - to mało prawdopobodobne.
Zgodność tv z konkretnym formatem niestyty oznacza, że jest co najmniej jedna metoda uzyskania takiego dźwięku... I marketingowo jest niekorzystne by pisać jaka jeśli są ograniczenia. To może oznaczać zgodność przy sygnale z HDMI a nie każde źródło. Albo jeden szczególny kontenerek audio/video.
 

andyd970

Member
Sprawdziłeś wszystkie opcje kontenerów avi/mks? I jesteś pewien poprawności pliku, który sprawdzałeś?
Jeśli dobrze pamiętam EP680 chyba nie miał TruHD w specyfikacji...
Jeśli się nie mylę to są różne formaty TrueHD i Dolby Atmos to są różne metody dla dźwięku. Jeśli masz plik z takim opisem to wygląda jak błąd... Choć mogą być 2 ścieżki dźwięku - to mało prawdopobodobne.
Zgodność tv z konkretnym formatem niestyty oznacza, że jest co najmniej jedna metoda uzyskania takiego dźwięku... I marketingowo jest niekorzystne by pisać jaka jeśli są ograniczenia. To może oznaczać zgodność przy sygnale z HDMI a nie każde źródło. Albo jeden szczególny kontenerek audio/video.




W plikach Mkv Remux 4k Dolby Atmos metadane sa zakodowany w scieżce Dolby True Hd to wiem na 100%, sa jeszcze inne opcje jak w plikach z Netflixa gdzie Dolby Atmos jest w scieżce z Dolby Digital Plus 5.1 wieć pewnie tv czyta tylko dane z takich plików jak z Netflixa.Przy koazji niech ktoś jeszcze sprwdzi jak moze czy Tv czyta pliki z DTS HD MASTER
 
Ostatnia edycja:

Warson

New member
W plikach Mkv Remux 4k Dolby Atmos metadane sa zakodowany w scieżce Dolby True Hd to wiem na 100%, sa jeszcze inne opcje jak w plikach z Netflixa gdzie Dolby Atmos jest w scieżce z Dolby Digital Plus 5.1 wieć pewnie tv czyta tylko dane z takich plików jak z Netflixa.Przy koazji niech ktoś jeszcze sprwdzi jak moze czy Tv czyta pliki z DTS HD MASTER

Wszystko co jest z zewnętrznego źródła czyt. Dysk HDD, pendrive Etc to nie czyta. DTS również nie. Natomiast mam inny film w formacie AC3 i dźwięk jest... Szkoda bo po raz kolejny to napisze mój 10letni Phillips potrafił czytać DTS i True Atmos... Miejmy nadzieję że to tylko wina softu i jak najszybciej to naprawia, napisałem do nich bezpośrednio w tej sprawie zobaczymy co powiedzą.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Wszystko co jest z zewnętrznego źródła czyt. Dysk HDD, pendrive Etc to nie czyta. DTS również nie. Natomiast mam inny film w formacie AC3 i dźwięk jest... Szkoda bo po raz kolejny to napisze mój 10letni Phillips potrafił czytać DTS i True Atmos... Miejmy nadzieję że to tylko wina softu i jak najszybciej to naprawia, napisałem do nich bezpośrednio w tej sprawie zobaczymy co powiedzą.

chyba coś się nie zgadza, Dolby Atmos istnieje od 2012 a Twój Philips 2009 już to obsługiwał :popcorn:
Może masz coś źle opisane co do dźwięku w plikach.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Co masz na myśli? Że w innym TV będzie lepiej? Sugerujesz oddać?

Napiszę ci jedno jak znam problemy TCL to jest problem z softami i dla tego są takie cyrki , ile już razy ta marka z tv była jest poruszana na tym forum ? sam zobacz ile jest tematów na temat problemów z tymi tv , nie mówię że to jest zły tv , ale ma cały czas kulawe oprogramowanie i taka jest prawda ,
TCL nie radzi sobie z oprogramowaniem , nie chodzi o to że ma być idealny ale ludzie ? to ma działać z jak największym zminimalizowaniem usterek

Poustawiaj sobie , posiedz na spokojnie , jak efekt się nie zmieni to wiadomo że problem jest techniczny tv
 

Warson

New member
Napiszę ci jedno jak znam problemy TCL to jest problem z softami i dla tego są takie cyrki , ile już razy ta marka z tv była jest poruszana na tym forum ? sam zobacz ile jest tematów na temat problemów z tymi tv , nie mówię że to jest zły tv , ale ma cały czas kulawe oprogramowanie i taka jest prawda ,
TCL nie radzi sobie z oprogramowaniem , nie chodzi o to że ma być idealny ale ludzie ? to ma działać z jak największym zminimalizowaniem usterek

Poustawiaj sobie , posiedz na spokojnie , jak efekt się nie zmieni to wiadomo że problem jest techniczny tv


odpowiedź z oficjalnego wsparcia TCL:


"Być może odpala Pan ścieżkę w DTS HD, która jest jedną ze wskazanych w pliku aczkolwiek nie posiada ona wsparcia w naszych telewizorach."


jedno jest pewne skoro Dzisiaj Tylko jeden operator a mianowicie NC+ posiada dekodery 4k, a w dobie 21 wieku kupujemy TV 4k to po to przynajmniej JA aby go w pełni wykorzystać choćby w Filmach. A więc jutro zabieram Dysk HDD z tym samym Filmem do Marketu i odpalam na TV z którym porównywałem TCL a mianowicie:
Philips 65PUS7304, jeśli ścieżka dźwiękowa odpali się bez problemu, niestety TCL idzie do zwrotu.

Mam nadzieje że moje informacje pomogą innym przed zakupem, a wydaje mi się że są to Bardzo Ważne informacje i jak wspominałem nie mam zamiaru nikogo obrażać a realnie opisuje problemy jakie napotykam. pozdrowienia dla wszystkich, którzy pomagają w różnoraki sposób.
 

firefl

Active member
Bez reklam
A więc jutro zabieram Dysk HDD z tym samym Filmem do Marketu i odpalam na TV z którym porównywałem TCL a mianowicie:
Philips 65PUS7304, jeśli ścieżka dźwiękowa odpali się bez problemu, niestety TCL idzie do zwrotu.

Każdy powinien wybrać to co potrzebuje :!:

Daj znać jak pójdzie z odpaleniem na Philips.
 
Status
Zamknięty.
Do góry