TCL czyli wygląd ma olbrzymie znaczenie. Nowa seria EP680 Ultra HD LED TV = trzy modele HDR Dolby Vision i Android 9.0

Status
Zamknięty.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba kupować było jak były promocje.
Żadna promocja nie trwa wiecznie i żadna nie będzie trwała wiecznie.
Dlatego nazywa się promocją.
Jak wjadą może jeszcze zejdą z ceną...
Poczekam.
 

pewu

New member
co rozumiesz przez "obsługuje DTS".
Co prawda mam starszy model ale w nowszym nie powinno być gorzej:
jak ustawię w XBOX one by generował dźwięk DTS to tv pokazuje, że rozpoznał dźwięk jako DTS.
Niewiele z tego wynika... ale marketingowo obsługuje

Chodzi o rozumienie/obsługę formatu dźwięku i przekazywanie go optykiem do amplitunera.
Odtwarzając film z dźwiękiem w DTS, np. z usb, nie masz dźwięku w ogóle. Samsung tak właśnie wykastrował swoje telewizory jakiś czas temu.

Muszę w tym miesiącu kupić TV 65cali, budżet do 4k, więc ten TCL 65EP68 wydaje się idealnym kanddyatem, niestety nie ma go jeszcze w sklepach, nie znalazłem też nigdzie jakiejś większej recenzji/testu.
Matryca VA, więc zapewne jak to bywa - kwestia na jaki egzemplarz się trafi (równomierność podświetlenia, chmury, itp.), itd. Niemniej jednak ciekawi mnie stabilność softu, prędkość działania, sprawność multimediów (wewnętrzny odtwarzacz, obsługa napisów), i wiele innych. Jeśli nie będzie tutaj żadnej mocnej wtopy, to być może po prostu go kupię.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Chodzi o rozumienie/obsługę formatu dźwięku i przekazywanie go optykiem do amplitunera.
Odtwarzając film z dźwiękiem w DTS, np. z usb, nie masz dźwięku w ogóle. Samsung tak właśnie wykastrował swoje telewizory jakiś czas temu.

Muszę w tym miesiącu kupić TV 65cali, budżet do 4k, więc ten TCL 65EP68 wydaje się idealnym kanddyatem, niestety nie ma go jeszcze w sklepach, nie znalazłem też nigdzie jakiejś większej recenzji/testu.
Matryca VA, więc zapewne jak to bywa - kwestia na jaki egzemplarz się trafi (równomierność podświetlenia, chmury, itp.), itd. Niemniej jednak ciekawi mnie stabilność softu, prędkość działania, sprawność multimediów (wewnętrzny odtwarzacz, obsługa napisów), i wiele innych. Jeśli nie będzie tutaj żadnej mocnej wtopy, to być może po prostu go kupię.[/QUOTE

KATEGORYCZNIE ODRADZAM TCL-a BĘDZIESZ PRZEKLINAŁ DZIEŃ W KTÓRYM GO KUPIŁEŚ !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tym miesiącu to zdążysz spokojnie go kupić. Za 10 dni ma być już sprzedaży.
Recenzja będzie za tydzień.
 

marzzz73

New member
Niemniej jednak ciekawi mnie stabilność softu, prędkość działania, sprawność multimediów (wewnętrzny odtwarzacz, obsługa napisów), i wiele innych. Jeśli nie będzie tutaj żadnej mocnej wtopy, to być może po prostu go kupię.

Jako że posiadam ten telewizor w wersji 50'' to mogę po części odpowiedzieć na Twoje pytania.

Soft jest bardzo stabilny, reaguje natychmiastowo na wydawane polecenia, nie ma żadnych zawieszek , czekania lub coś w tym rodzaju.

Multimedia-ja akurat korzystam z kodi, ale dziś odpaliłem wbudowany odtwarzacz multimedialny. Napisy odpalają się automatycznie , jest też możliwość wyboru scieżki. Pliki 4K mkv odpala bez zająknięcia, z audio również nie ma problemu. Odtwarzacz zapamiętuje w którym miejscu przerwaliśmy oglądanie.

Z chęcią odpowiem na inne pytania
 

firefl

Active member
Bez reklam
Chodzi o rozumienie/obsługę formatu dźwięku i przekazywanie go optykiem do amplitunera.
Odtwarzając film z dźwiękiem w DTS, np. z usb, nie masz dźwięku w ogóle. Samsung tak właśnie wykastrował swoje telewizory jakiś czas temu.

Muszę w tym miesiącu kupić TV 65cali, budżet do 4k, więc ten TCL 65EP68 wydaje się idealnym kanddyatem, niestety nie ma go jeszcze w sklepach, nie znalazłem też nigdzie jakiejś większej recenzji/testu.
Matryca VA, więc zapewne jak to bywa - kwestia na jaki egzemplarz się trafi (równomierność podświetlenia, chmury, itp.), itd. Niemniej jednak ciekawi mnie stabilność softu, prędkość działania, sprawność multimediów (wewnętrzny odtwarzacz, obsługa napisów), i wiele innych. Jeśli nie będzie tutaj żadnej mocnej wtopy, to być może po prostu go kupię.

Nowy Android 9 będzie perfekcyjny :evil:

Obecne 8 na starszych modelach działa stabilnie jak się ma dużo szczęścia. Systemowy player ma ograniczoną ilość obsługiwanych typów plików ale jak się trafi właściwy to obsłuży DTS i przekazuje do amplitunera przez ARC i SPDIF (w moim nie ma optyka). W Kodi DTS się redukuje do 2 kanałów...
 

plur

New member
Jako że posiadam ten telewizor w wersji 50'' to mogę po części odpowiedzieć na Twoje pytania.

Soft jest bardzo stabilny, reaguje natychmiastowo na wydawane polecenia, nie ma żadnych zawieszek , czekania lub coś w tym rodzaju.

Multimedia-ja akurat korzystam z kodi, ale dziś odpaliłem wbudowany odtwarzacz multimedialny. Napisy odpalają się automatycznie , jest też możliwość wyboru scieżki. Pliki 4K mkv odpala bez zająknięcia, z audio również nie ma problemu. Odtwarzacz zapamiętuje w którym miejscu przerwaliśmy oglądanie.

Z chęcią odpowiem na inne pytania

marzzz73

Czy byłaby możlowisc sprawdzenia jaki dokładnie jest procesor i ile ramu?
Np programem aida64 lub podobnym :)

Wiem, że proszę o dużo - jednak producenci nie podają takich danych, a samo ''procesor 4 rdzeniowy'' wiele nie mówi :)
 

firefl

Active member
Bez reklam
J

Multimedia-ja akurat korzystam z kodi, ale dziś odpaliłem wbudowany odtwarzacz multimedialny. Napisy odpalają się automatycznie , jest też możliwość wyboru scieżki. Pliki 4K mkv odpala bez zająknięcia, z audio również nie ma problemu. Odtwarzacz zapamiętuje w którym miejscu przerwaliśmy oglądanie.

Czy daje się DTS w kodi przekazać do amplitunera ?
 

pewu

New member
Jako że posiadam ten telewizor w wersji 50'' to mogę po części odpowiedzieć na Twoje pytania.
Soft jest bardzo stabilny, reaguje natychmiastowo na wydawane polecenia, nie ma żadnych zawieszek , czekania lub coś w tym rodzaju.
Multimedia-ja akurat korzystam z kodi, ale dziś odpaliłem wbudowany odtwarzacz multimedialny. Napisy odpalają się automatycznie , jest też możliwość wyboru scieżki. Pliki 4K mkv odpala bez zająknięcia, z audio również nie ma problemu. Odtwarzacz zapamiętuje w którym miejscu przerwaliśmy oglądanie.
Z chęcią odpowiem na inne pytania

Dziękuję serdeczne!
Jeszcze nie spotkałem się z telewizorem gdzie obraz byłby lepszy z zewnętrznej aplikacji (np. Kodi) niż z wbudowanego odtwarzacza, który jest "natywny". Dlatego ja preferuję odtwarzacz wbudowany, do tego fajnie jakby obdługiwał DTS i byłaby możliwość konfiguracji napisów (kolor, wielkość, itp.).
Oczywiście, jeśli Kodi daje w tym temacie radę, to tylko lepiej, ale z doświadczenia z TV andoridowymi wiem, że zawsze są jakieś niuanse (np. problem z dzwiękiem), detale (np. scaling, upscaling), które powodują jakąś utratę jakości, albo dyskwalifikują dany odtwarzacz z konkretnym "plikiem".
PS. W jakej rozdzielczości odpala się Kodi?

1. Czy można zmienić kolor/wielkość/położenie napisów w wbudowanym odtwarzacu?
2. Czy wbudowany odtwarzacz dekoduje DTS?
3. Czy można "szybko" zmienić moc podświetlenia matrycy (dzień/noc, rozwiązania Eco w samsungach - zaszyte głęboko w menu)?
4. Czy pilot ma jakąkolwiek opcję "myszki"? Jakieś inne usprawnienia obsługi nie licząc głosowych?
5. Czy dostrzegasz jakieś wady ergonomii w związku z pilotem (np. philips ma ten duży obszar, gdzie kliknięcie OK na środku nie jest łatwe)?
6. Czy mocno widoczny jest clouding w ciemnych scenach?
7. Czy jasność ekranu mocno zmienia się w zależności od ciemności sceny (dimming? automat w tanśzych samsungach, gdzie nie da się tego wyłączyć i obraz "robi co chce z podświetleniem"), czy jest to konfigurowalne?

Jak mi się jeszcze coś przypomni to napiszę, dzięki!

Aktualnie mam jeszcze 55 cali Oleda z LG, i szczerze mówiąc, to jest to dla mnie prawie idealny system, szybki, sprawny, intuicyjny i łątwy w obsłudze (zwykły pilot, a ma opcję "myszka"). Niestety do salony chcę 65 cali, i nie może to być Oled, a mając świadomość "wad" matryc VA, to założyłem budżet do 4k zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz na myśli model dokładnie 680 - to musisz poczekać na odpowiedź jeszcze 10 dni.
Oled to obraz preferencyjny, więc z obecnym Twoim doświadczeniem musisz iść na kompromisy.
Zresztą 65" Oled za 4 tyś - i tak nie kupisz.

Jeśli masz na myśli serię EP na podstawie EP640 :
1. Czy można zmienić kolor/wielkość/położenie napisów w wbudowanym odtwarzacu?
- Tak można z poziomu KODI.

2. Czy wbudowany odtwarzacz dekoduje DTS?
- Nie sprawdzałem jeszcze.

3. Czy można "szybko" zmienić moc podświetlenia matrycy (dzień/noc, rozwiązania Eco w samsungach - zaszyte głęboko w menu)?
- Tak, można. Menu jest na pierwszym planie.

4. Czy pilot ma jakąkolwiek opcję "myszki"? Jakieś inne usprawnienia obsługi nie licząc głosowych?
- Nie ma myszki , bo obsługa jest szybsza głosem.
Większość obsługi jest szybsza niż u konkurencji bo z pierwszego planu.
Android Pie, jest bardzo szybki i masz najlepsze usprawnienia dostępu do aplikacji.

5. Czy dostrzegasz jakieś wady ergonomii w związku z pilotem (np. philips ma ten duży obszar, gdzie kliknięcie OK na środku nie jest łatwe)?
- Wg mnie I Philips ze swoim OK i TCL ze swoim działają bardzo dobrze. Ale to może być kwestia własnych preferencji.

6. Czy mocno widoczny jest clouding w ciemnych scenach?
- Na EP 640 - jest jeden równiejszych podświetleń w historii.

7. Czy jasność ekranu mocno zmienia się w zależności od ciemności sceny (dimming? automat w tanśzych samsungach, gdzie nie da się tego wyłączyć i obraz "robi co chce z podświetleniem"), czy jest to konfigurowalne?
- Nie mam skokowej zmiany. Nie doszedłem jeszcze do tego czy jest konfigurowalne.
 

pewu

New member
Dziękuję za odpowiedzi, poniżej moje komentarze zaczynające się od -->

Jeśli masz na myśli model dokładnie 680 - to musisz poczekać na odpowiedź jeszcze 10 dni.
Oled to obraz preferencyjny, więc z obecnym Twoim doświadczeniem musisz iść na kompromisy.
Zresztą 65" Oled za 4 tyś - i tak nie kupisz.
--> nie zamierzam kupować OLEDa i jestem w pełni świadom, że muszę iść na kompromisy, kwestia tylko jakie, oraz pełna ich świadomość :) Ponadto do tej pory miałem w salonie Samsunga UE55H6400 na matrycy VA, więc oczekuję teraz większego ekranu i lepszej jakości generalnie.

Jeśli masz na myśli serię EP na podstawie EP640 :
1. Czy można zmienić kolor/wielkość/położenie napisów w wbudowanym odtwarzacu?
- Tak można z poziomu KODI.
--> Kodi nie jest wbudowanym odtwarzaczem... tak, mam na myśli serię EP, ale w grę wchodzi tylko EP68 (Dolby Vision, itd.)

2. Czy wbudowany odtwarzacz dekoduje DTS?
- Nie sprawdzałem jeszcze.
--> Czekam zatem na potwierdzenie. Dzięki.

3. Czy można "szybko" zmienić moc podświetlenia matrycy (dzień/noc, rozwiązania Eco w samsungach - zaszyte głęboko w menu)?
- Tak, można. Menu jest na pierwszym planie.
--> Jakby była taka możliwość to poproszę o zdjęcie, a najlepiej filmik :) Generalnie to jest ciekawe, że opcje wydawałoby się podstawowe, które powinny być jakoś na wierzchu, potrafią być mocno ukryte w menu :/

4. Czy pilot ma jakąkolwiek opcję "myszki"? Jakieś inne usprawnienia obsługi nie licząc głosowych?
- Nie ma myszki , bo obsługa jest szybsza głosem.
Większość obsługi jest szybsza niż u konkurencji bo z pierwszego planu.
Android Pie, jest bardzo szybki i masz najlepsze usprawnienia dostępu do aplikacji.
--> "nie licząc głosowych", ponadto głównie chodzi mi o samo menu ustawień obrazu, takie, które najczęściej się używa, co kuleje u wielu producentów. Ciekawe czy kiedyś doczekamy się jakiegoś "quick menu", gdzie sami będziemy mogli je konfigurować (dodawać odpowiednie sekcje z menu) :)

5. Czy dostrzegasz jakieś wady ergonomii w związku z pilotem (np. philips ma ten duży obszar, gdzie kliknięcie OK na środku nie jest łatwe)?
- Wg mnie I Philips ze swoim OK i TCL ze swoim działają bardzo dobrze. Ale to może być kwestia własnych preferencji.
--> Własne preferencje to podstawa, ale nie wiem jak można sprawnie klikać OK na pilocie Philipsa, bo ja najczęściej trafiałem jakiś kierunek, dlatego jestem zwolennikiem prostych i jednoznacznych rozwiązań, a pilot TCLa wydaje się ubogi, no ale to może być zaleta.

6. Czy mocno widoczny jest clouding w ciemnych scenach?
- Na EP 640 - jest jeden równiejszych podświetleń w historii.
--> Trzymam kciuki za EP68! :) I daj proszę znać jak temat będzie znany.

7. Czy jasność ekranu mocno zmienia się w zależności od ciemności sceny (dimming? automat w tanśzych samsungach, gdzie nie da się tego wyłączyć i obraz "robi co chce z podświetleniem"), czy jest to konfigurowalne?
- Nie mam skokowej zmiany. Nie doszedłem jeszcze do tego czy jest konfigurowalne.
--> Temat dość istotny, bo jak widziałem w niektóych samsungach, jest to aż strasznie wkurzające, jak mamy np. ciemną scenę, i pojawiają się białe napisy - ekran nagle się rozjaśnia... :/
 
Ostatnia edycja:

plur

New member
Dziękuję bardzo za dane.

Trochę szkoda że nie ma jednak 3gb ram.

Ale Philips 7304 też ma chyba 2 i jeszcze starsze rdzenie a53 ...
 
Status
Zamknięty.
Do góry