TCL czyli wygląd ma olbrzymie znaczenie. Nowa seria EP680 Ultra HD LED TV = trzy modele HDR Dolby Vision i Android 9.0

Status
Zamknięty.

Jamnij Pucek

New member
i m g u r
.com/a/u5TtXvn

Tak wygląda to u mnie. W rzeczywistości te zaczernienia nie są aż tak widoczne, ale tak czy siak rzucają się w oczy. W filmach jest to w dużej mierze niewidoczne, ale już przy podłączeniu komputera zaczyna troszkę przeszkadzać. Czy inne telewizory 65'' cierpią na tą samą przypadłość? Mój poprzedni 6 letni Sony KDL-42W829 spisywał się pod tym zdecydowanie lepiej, ale może to kwestia rozmiaru.

Moje wrażenia:

Plusy:
+ android działa sprawnie,
+ jakość wykonania EP680 jest według mnie znakomita a sam telewizor piękny
+ jakość obrazu jest ok

Minusy:
- brak obsługi sieci 5ghz. Aż mi się nie chciało wierzyć, bo nawet poprzedni TV nie miał z tym problemu... DUŻY minus.
- aplikacja Steam Link działa tragicznie, nawet po podłączeniu kabla Ethernet. Zwykły box jest niezawodny. Wielka szkoda, myślałem, że będę mógł odłożyć dodatkowe pudełko do szafy.
- zdarza się, że materiały 4k puszczane na YT mają opóźniony dźwięk
- szkoda, że pilot nie działa jak myszka, ale poruszanie się po menu przebiega w miarę sprawnie.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Nie sprawdza się od 15 lat podświetlenia matrycy na pustym ekranie.
Ten model akurat na bardzo dobre podświetlenie co do równości podświetlenia oraz czerni wyświetlanej na ekranie.
a dlaczego sie nie sprawdza? Nie wkurzyl bys się jakbg przy nocnym oglądaniu na ciemnej scenie zobaczyl
takie nierówne podświetlenie.?

Jak wygląda u was podświetlenie podczas wyświetlania "czerni"?

Zastanawiam się czy tak winno być

Podswietlenie miałeś na full?
Jak to wyglada gdy zjedziesz na ok polowe, aby komfortowo jeszcze w dzien ogladac tv?

i m g u r
.com/a/u5TtXvn

Tak wygląda to u mnie. W rzeczywistości te zaczernienia nie są aż tak widoczne, ale tak czy siak rzucają się w oczy. W filmach jest to w dużej mierze niewidoczne, ale już przy podłączeniu komputera zaczyna troszkę przeszkadzać. Czy inne telewizory 65'' cierpią na tą samą przypadłość? Mój poprzedni 6 letni Sony KDL-42W829 spisywał się pod tym zdecydowanie lepiej, ale może to kwestia rozmiaru.

Moje wrażenia:

Plusy:
+ android działa sprawnie,
+ jakość wykonania EP680 jest według mnie znakomita a sam telewizor piękny
+ jakość obrazu jest ok

Minusy:
- brak obsługi sieci 5ghz. Aż mi się nie chciało wierzyć, bo nawet poprzedni TV nie miał z tym problemu... DUŻY minus.
- aplikacja Steam Link działa tragicznie, nawet po podłączeniu kabla Ethernet. Zwykły box jest niezawodny. Wielka szkoda, myślałem, że będę mógł odłożyć dodatkowe pudełko do szafy.
- zdarza się, że materiały 4k puszczane na YT mają opóźniony dźwięk
- szkoda, że pilot nie działa jak myszka, ale poruszanie się po menu przebiega w miarę sprawnie.
Brak 5gzh to zaden minus. 2.4 jest zle?

Jak dziala google assistance?
Czy przy odtwarzaniu filmów z pena jest plynne przewijanie x2,x2 itd, czy tylko skokowe?
Czy po podlaczeniu sluchawek mozna regulować ich głośnością z pilota dedykowanymi przyciskami czy jest tak skopane jak w phillips, ze przez dodatkowe menu trzeba to robic?
 
Ostatnia edycja:

leon245

New member
i m g u r
.com/a/u5TtXvn

Tak wygląda to u mnie. W rzeczywistości te zaczernienia nie są aż tak widoczne, ale tak czy siak rzucają się w oczy. W filmach jest to w dużej mierze niewidoczne, ale już przy podłączeniu komputera zaczyna troszkę przeszkadzać. Czy inne telewizory 65'' cierpią na tą samą przypadłość? Mój poprzedni 6 letni Sony KDL-42W829 spisywał się pod tym zdecydowanie lepiej, ale może to kwestia rozmiaru.

Moje wrażenia:

Plusy:
+ android działa sprawnie,
+ jakość wykonania EP680 jest według mnie znakomita a sam telewizor piękny
+ jakość obrazu jest ok

Minusy:
- brak obsługi sieci 5ghz. Aż mi się nie chciało wierzyć, bo nawet poprzedni TV nie miał z tym problemu... DUŻY minus.
- aplikacja Steam Link działa tragicznie, nawet po podłączeniu kabla Ethernet. Zwykły box jest niezawodny. Wielka szkoda, myślałem, że będę mógł odłożyć dodatkowe pudełko do szafy.
- zdarza się, że materiały 4k puszczane na YT mają opóźniony dźwięk
- szkoda, że pilot nie działa jak myszka, ale poruszanie się po menu przebiega w miarę sprawnie.


U mnie też są zaczernienia w rogach ekranu i są one widoczne na jasnym obrazie, nie tylko na jednolitych tłach czy bajkach. Średnio jestem zadowolny.
 

PanWhite

New member
No cóż, teraz kupno tv to loteria :D Ale tak jest z każdą marką. Ja wymieniłem moją sztukę na kolejną i teraz jestem w pełni zadowolony. Moje oczekiwania wobec tv 65 calowego za którego zapłaciłem mniej niż 3k zostały jak najbardziej spełnione.
 

gordonn

Member
Myślę że w Mediamarkt. Tam można zwrócić zakupiony stacjonarnie towar.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Spokojnie, inżynierowie a R&D mają dokonać update do telewizora i prosili aby się wstrzymać kilka dni. Więc szanujemy prośbę.
Ci co kupili przynajmniej u nas są bardzo zadowoleni. Dwie osoby zauważyły dwa problemy na które czekamy z update ale się nie denerwują i skierowali swoich znajomych na kolejne zakupy.
Więc do spełnienia radości i oczekiwań to wysoki poziom.
Jutro powinni określić terminy - więc test chyba jutro opublikujemy.
 

nenesz

New member
Czy ktoś z Was ma ep680 w 50 calach i może sprawdzić uplynniacz. Bo u mnie to jest masakra co się dzieje. Nie idzie oglądać tv takie migotanie.
 

beniek89

New member
No właśnie ja też mam jakieś "migotanie" szczególnie to widać na białym tle.
Jest za to odpowiedzialny jakiś upłynniacz? Gdzie to wyłączyć ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry