TCL C725, telewizor Ultra HD 4K QLED i HDMI 2.1

sdrozd

New member
Witam,
Koledzy, potrzebuję tv 55" do sypialni (matryca VA) do ogl głównie youtube i Netflixa oraz IPTV.
Dlatego szukam tv wyłącznie na androidzie, żeby można zainstalować apk z google play "Telewizja Światłowodowa TV GO".
W rozsądnych pieniądzach, na androidzie, z matrycą VA, QLED z kropkami kwantowymi, jeśli 50Hz to z upłynnieniem ruchu, HDMI 2.1 zbędne...
Wybór narazie wstępnie na: TCL 55C725.
Pytałem, aktualnie w mediaexpert, neonecie do wzięcia za 2400-2500zł.

Pytanie1: Ponieważ nie miałem jeszcze tv na androidzie - czy tą apkę "TV GO" da się zainstalować na tym tv i w miarę płynnie będzie działać?

Pytanie2: czy jest możliwość dostać go gdzieś w lepszej cenie niż 2400, czy trzeba czekać na promocje? :)

Pytanie3: Co ogólnie sądzicie o tym modelu? Jest coś na androidzie (philips, inne) sensowniejszego w tych pieniądzach?

PS. W salonie mam LG 75UN8500 (rok temu za 4000 w mediaexpert) - polecam, póki co petarda, rodzina zachwycona :)

Pozdrawiam,
Sławek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zostałbym przy 55C725 - masz w specjalnej ofercie dla niebieskich z pakietem dodatkowych gratisów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich członków forum jest wyraźnie lepsza oferta i to dodatkowo z pakietem. Oczywiście , że warto !!
 

Radomiaczek

New member
Witam, posiadam model tcl 65 c725.
Jest to mój już 3 tv z rodziny tcl i kolejny w ktorym, podświetlenie matrycy jest kiepskie. Widać kropki podświetlenia w nie których momentach, wygląda to tak jak by tv był brudny i coś z niego ścieka po ekranie. Strasznie denerwujące to jest ,ale zależy od wyświetlanego materiału. Czy da się to jakoś skalibrować? ( mam kalibracje DARKO Z FB)
Pozdrawiam.
 

sdrozd

New member
Podobno jest możliwość sterowania tv TCL aplikacją (powiedzmy gdy np nie ma pilota pod ręką)
Na Google Play aplikacji "TCL" czy "TCL remote" jest sporo... czy ktoś z was to testował? Która apka?
 

Radomiaczek

New member
Witam. Po wgraniu oprogramowania v418 gtv, wszystko ładnie śmiga nawet jest funkcja vrr ale nie mam mozliwosci wlaczenia w glownym menu opcji "mistrz gry" oraz straciłem możliwość grania w dolby vision. Czy ktoś miał może podobny problem? Tv to tcl 65 c725.
Pozdrawiam.
 

Lysy_

New member
Czerwone cienie, czerwona poświata

Dzień dobry, cześć.

Od tygodnia posiadam telewizor TCL C725 w wersji 43 calowej. Zauważylem, że w pewnych momentach pojawiają się czerwone cienie, czerwone poświaty, sam nie wiem jak to nazwać. Pojawiają się one w scenach ruchu na styku czegoś jasnego z czymś ciemnym. Zauważylem, że jeśli w ustawieniach zwiększę "poziom czerni", czyli obiekty ciemne będą mniej czarne, problem się zmniejsza lub przy wysokim ustawieniu suwaka znika. W linkach zdjecia przedstawiające efekt. Najbardziej jest to widoczne na twarzach. Material wyświetlany z platformy Netflix w jakości 4K, Dolby vision, ustawienia wstepne - Film (aplikacja Netflix w TV).
Moje pytanie brzmi czy jest to normalny efekt w tych telewizorach czy jest to jakaś wada (jestem dość mało obeznany w tematach TV).

d3b1285c2a02.jpg.html

fa9575d51b93.jpg.html

0b491f2805c3.jpg.html

01c0a4fa1b3e.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/d3b1285c2a02.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/fa9575d51b93.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/0b491f2805c3.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/01c0a4fa1b3e.jpg.html

Z gory dziękuje za odpowiedź
 
Ostatnia edycja:

Frankim80

New member
Dzień dobry
Jestem świeżakiem na forum i prawie szczęśliwym posiadaczem tv tcl 55c725. Prawie bo mam problem z kalibracją obrazu i z dźwiękiem. To znaczy że mam podłączony do tv amplituner demon avr-x2600h dab i nie mogę wydusić z niego dolby atmos. Podłączony jest kablem HDMI 2.0 przez earc ustawienia w tv wejście cyfrowe na auto amplituner widzi sygnał pcm czyli stereo które potem przerabia na 7.1
 

Wasiu84

New member

Część gdzieś widziałem test tego tv i tam była wskazana taka właśnie specyfika tego tv. Był pokazany czarny kwadrat na białym tle który porusza się po ekranie w różne strony i testujący zwrócił uwagę, że pozostawia on czerwona poświatę za sobą. Nie pamiętam czy była rada jak to zniwelować. Być może bawiąc się wyłączając uplynnniacze zmniejszając gamme można by to zredukować.
 
Ostatnia edycja:
Do góry