TCL C715 55 vs TX-58GX810E

krisolo

New member
Cztery dni był podłączony Panasonic, teraz trzeci dzień jest podłączony TCL. W sobotę ustawiam oba obok siebie i będę porównywał. Nie jestem specjalistą, więc ocena bardzo osobista :)
Panasonic 58GX830E:
- błyszcząca matryca jak się zwraca na to uwagę, przy ciemnych scenach odbicia widoczne, przy kolorowych nie widoczne, jak nie ma światła naprzeciw ekranu to nie zauważa się odbić,
- dobry obraz, czerń, kolory, kontrast, dużo ustawień parametrów obrazu,
- procesor dobrze radzi sobie z jakością obrazu dla rożnych sygnałów,
- szybki system, bardzo sprawnie wszystko działa,
- zainstalowane aplikacje internetowe działają bardzo szybko, szybkie wczytywanie filmów,
- miałem problem z wczytywaniem stron internetowych (np. wp.pl, wyborcza.pl), strony wczytywały się bardzo wolno (chyba jest problem z wczytywaniem grafiki na stronach),
- dobry dźwięk (dużo ustawień), słychać efekt Dolby Atmos.
TCL 55C715:
- matowa matryca, ale również widać odbicia (mniej niż w Panasonicu),
- obraz wymagał więcej ustawień, dużo ustawień parametrów obrazu,
- dla różnych sygnałów trzeba zmieniać parametry obrazu,
- system trochę wolniejszy (jedynie dłuższy start po wyłączeniu zasilania),
- zainstalowane aplikacje internetowe działają wolniej, wolniejsze wczytywanie filmów,
- szybkie wczytywaniem stron internetowych (porównywalne z komputerem),
- gorszy dźwięk, nie słychać efektu Dolby Atmos.
Pierwsze odczucia: bardziej podoba się Panas (u mnie jest droższy o 700PLN), będę testował oba równolegle w sobotę.
 

zysiek77

New member
Testowałem obydwa o ktorych wspominasz, u siebie dlużej miałem tylko 50gx830. Bez owijania w bawełne: Panas ma przewage w stabilności, szybkości systemu, jakości obrazu w Netflix ,Youtube i Tv naziemnej oraz ma upłynniacz ktory jak na 60hz jest wypasiony. Nie podobały mi sie odbicia ekranu, ale to jest konsekwencja tego że przy założeniu że jesli przy matrycy VA chcesz mieć lepsze kąty widzenia to matryca im bardziej błyszcząca tym to bardziej pomaga. Do sypialni lub do ogladania w ciemnosci Panas jest super. Manakament ktory spowodował że oddałem egzemplarz do sklepu to podświetlenie matrycy. Ma krawędziowe od dołu i na jasnym tle widać słupy światła od dołu. 50 i 58 calowki w wiekszości egzemplarzy ma ten sam problem, widziałem to w sklepach. Jakby to poprawili to byłby super.
Co do TCLa, on nie ma problemów z podświetleniem, jest równy, czysty a kolory na tym samym poziomie co Panas. Ale nie ma w ogóle upłynniaczy, wiec obraz skacze jak szalony przy szybko poruszających się obiektach przy materiałach poniżej 50/60hz. To pytanie mojego poprzednika o sport to bardzo słuszna watpliwość. Świadomy klient nie kupi TV bez upłynniaczy do sportu. Oczywiście znajdą się klienci którzy maja bardzo niski próg wrażliwości na skoki obrazu i nie bedzie ich to irytować. Dodatkowo C715 strasznie smurzy, zmienia kolory na krawędziach i co chwilę wychodzą niedoskonałosci oprogramowania. W oficlanym oprogramowaniu OTA wciąż są problemy. Firma TCL nie inwestuje w profesjonalne podejście do stabilności systemu. Sam jestem programistą i takie podejście nazywamy w branży 'banana software'. Czyli sprzedaje się bardzo niedojrzały produkt (takiego zielonego banana) i on dopiero jest naprawiany miesiącami (dojrzewa u was w domu). Problem z TCL jest taki że C715 jest oparty na platformie tej samej co poprzednia generacja ich TV z tej samej półki ( oprogramowanie jest wspólne).
Jeśli wcześniej nie udało im się doprowadzić systemu do porządku to nie ma co liczyć że zrobią to przy okazji C715. To jest po prostu niska kultura organizacji i słaby system testowania oprogramowania. Tak im sie to kalkuluje w biznesie, sprzedają marzenia taniego sprzętu który działa lepiej niż u konkurencji. Nie ma nic za darmo. Jest tanio to w tym przypadku bo wypuszczają za szybko TV na rynek bez sprawdzenia softu. C715 może bedzie dobrym tv w momencie jak przestaną go produkować bo do tego czasu połatają błedy i poprawią smurzenie.
W ogóle myśle że powinien powstać niezależny portal z udokumentowanymi problemami i zaletami poszczególnych Tv w danej wersji oprogramowania. Każd6 by wiedział na czym stoi. Wydajemy na Tv duże pieniądze a producenci od kilku lat nie traktują klientów poważnie.
Pozdrawiam.
 

krisolo

New member
Dziękuje za rzeczowy komentarz. Porównam równomierność podświetlenia matrycy, podświetlenie krawędzi oraz smużenie.
 

posmak77

Member
Dzięki za swoje spostrzeżenia, chyba już się wyleczyłem na dobre z C715. Często oglądam Eleven i niewyobrazam sobie że w nowym tv nie będę widział piłki tak samo jak w leciwym Samsungu.
Poczekam jednak na jesień i blackfriday bo z tego co pamiętam w tym dniu na tv można ładnie przyoszczedzic
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz teraz TCLa z Cash Back. Black Friday - nie da Ci takiej ceny.
Jeśli cena ma znaczenie to powinieneś się pośpieszyć.
 

adrian66

Member
Kolejny dowód na to ze Panasonic jest lepszy od Tcl-a,ale to przecież powszechnienie wiadomo. Właściciel tego forum dalej zaklina rzeczywistość,będzie przekonywał ze Tcl jest lepszym telewizorem,nieustannie promuje sprzedawane przez siebie produkty,szkoda ze dla niego ważny jest tylko marketing a nie rzetelna ,uczciwa opinia .
 

krisolo

New member
Cztery dni był podłączony Panasonic, teraz trzeci dzień jest podłączony TCL. W sobotę ustawiam oba obok siebie i będę porównywał. Nie jestem specjalistą, więc ocena bardzo osobista :)
Panasonic 58GX830E:
- błyszcząca matryca jak się zwraca na to uwagę, przy ciemnych scenach odbicia widoczne, przy kolorowych nie widoczne, jak nie ma światła naprzeciw ekranu to nie zauważa się odbić,
- dobry obraz, czerń, kolory, kontrast, dużo ustawień parametrów obrazu,
- procesor dobrze radzi sobie z jakością obrazu dla rożnych sygnałów,
- szybki system, bardzo sprawnie wszystko działa,
- zainstalowane aplikacje internetowe działają bardzo szybko, szybkie wczytywanie filmów,
- miałem problem z wczytywaniem stron internetowych (np. wp.pl, wyborcza.pl), strony wczytywały się bardzo wolno (chyba jest problem z wczytywaniem grafiki na stronach),
- dobry dźwięk (dużo ustawień), słychać efekt Dolby Atmos.
TCL 55C715:
- matowa matryca, ale również widać odbicia (mniej niż w Panasonicu),
- obraz wymagał więcej ustawień, dużo ustawień parametrów obrazu,
- dla różnych sygnałów trzeba zmieniać parametry obrazu,
- system trochę wolniejszy (jedynie dłuższy start po wyłączeniu zasilania),
- zainstalowane aplikacje internetowe działają wolniej, wolniejsze wczytywanie filmów,
- szybkie wczytywaniem stron internetowych (porównywalne z komputerem),
- gorszy dźwięk, nie słychać efektu Dolby Atmos.
Pierwsze odczucia: bardziej podoba się Panas (u mnie jest droższy o 700PLN), będę testował oba równolegle w sobotę.
Dzisiaj udało się postawić oba TV obok siebie z zrobić małe porównanie (obraz z YouTube):
Panasonic 58GX830E:
- dobra czerń i kontrast, prawie czarne pasy nad i pod obrazem,
- zadowalająca płynność przesuwających się elementów obrazu (przyroda, urbanistyka, sport, testy),
TCL 55C715:
- czerń wpada w odcienie szarości, szary pasek pod obrazem, prawie czarny nad obrazem, dobry kontrast,
- skokowe przesuwanie się obrazu w każdym kierunku (w poziomie bardziej niż w pionie).
Krótkie podsumowanie:
+czerń, + kontrast, +kolory, +płynność, +dźwięk, +szybkość systemu, - przeglądarka, - cena dla Panasa,
+/-czerń, + kontrast, +kolory, -płynność, +/- dźwięk, +/-szybkość systemu, + przeglądarka, +cena dla TCL.
 
Do góry