TCL 85C845 - test, recenzja, opnie. Stać Cię wreszcie na prawdziwe kino !

cola0760

Member
a teraz temat wersji X1 vs X2
dotychczas wyczytałem, że różnią się:

  • procesorem (X1) mt9615 vs (X2) mt9653 (Pentonic 700)
  • USB 2.0 vs USB 3.0

czym się różni USB 2.0 od 3.0 to wiadomo, ale jakie różnice wprowadza zmiana procka?
niewiele można znaleźć w necie na ten temat
Na pewno w nowych modelach montują już ten nowszy procek
jest szybciej? ładniej? eliminuje błędy w wersji X1?
 

luck76

Well-known member
a teraz temat wersji X1 vs X2
dotychczas wyczytałem, że różnią się:

  • procesorem (X1) mt9615 vs (X2) mt9653 (Pentonic 700)
  • USB 2.0 vs USB 3.0

czym się różni USB 2.0 od 3.0 to wiadomo, ale jakie różnice wprowadza zmiana procka?
niewiele można znaleźć w necie na ten temat
Na pewno w nowych modelach montują już ten nowszy procek
jest szybciej? ładniej? eliminuje błędy w wersji X1?
W przypadku tego TV zmiana może coś zmienić, przy czym na pewno nie w obszarze wydajności ogółem. Poprawa gradacji kolorów, czyli to za co np w Sony odpowiada odrębny procesor, robione jest w TCL na poziomie procesora o którym piszesz i jest to jeden z niewielu elementów które zostały poprawione. Generalnie Pentonic 700 do budżetowy procek. To jest trochę tak jak grupa VAG przyniosła produkcję starego Audi A4 do Seata i robiła Toledo. Miał kilka nowych bajerow ale dalej był to stary poczciwy A4, podczas gdy Audi sprzedawało już jego następcę.Faktem jest że prawdziwym następcą jest Pentonic 1000 :)
 

cola0760

Member
temat uchwytu, do takiego kloca jak ten 85" :)

ciekaw jestem czy taki "uchwyt" da radę? (niekoniecznie ten model, ale o takie coś mi chodzi)
zależy mi na jak najmniejszym prześwicie pomiędzy TV a ścianą

z jednej strony napisane, że do 70", ale z drugiej strony, jakie to ma znaczenie, skoro VESA się zgadza, a udźwig ma do 50kg (a ten TV ma 35kg) ?
czy może jest coś, czego nie widzę/nie biorę pod uwagę/nie wiem?
 

Reds999

New member
Mam pytania czy na philips 65 pml9008 jest HBO? Czy potrzeba google chromecast?
Jaki polecacie mini led do 6.5pln
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czy jest HBO - sprawdzimi w poniedziałek - bo nie pamiętam , ale chyba nie ma.
W klasie cenowej masz kilka mini ledów
  • LG 65Qned 913
  • TCL 65C845
  • Philips 65PML9008
  • Samsung 65QN91C
 

luck76

Well-known member
raczej nie dotyczy to produktu, a strony www i błędów na niej :)
Wyobraź sobie sytuację: zamierzasz zamówić TV i wieszak, szukasz i znajdujesz takich który nie ma rozstawu 600 ale nic to, przecież nie ma potrzeby. Zamawiasz wieszak tak aby przyjechał przed TV, tak aby mieć gotowy na przyjazd telewizora. I co? D…! W sumie to przecież nic takiego . Otworzysz pudło, zaczniesz montować i okaże się że nici z powieszenia. Marka to całość, zarówno wsparcie producenta, jak i sam produkt. Bogu dziękować, że menu po norwesku i chińsku przetłumaczysz translatorem :)
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Luck jakie ty głupoty pleciesz to aż przykro czytać.
Pomyłki się zdarzaja na stronach wielu producentów - sa to literówki. kupując 85cali każdy zwróci uwagę że rozstaw 40x40 jest za mały i zapyta sprzedawcy
Jeden Luck oczywiście zamówi w ciemno, wierzy przecież internetowi- on jest nieomylny. ( znaczy internet, nie Luck Mastaha Sony ;))
Menu i instrukcje są po polsku- skąd wziąłeś ze po norwesku czy chinsku? znowu internet czytałeś ?? Zmień strony bo cię w konia robią :)
 

luck76

Well-known member
Luck jakie ty głupoty pleciesz to aż przykro czytać.
Pomyłki się zdarzaja na stronach wielu producentów - sa to literówki. kupując 85cali każdy zwróci uwagę że rozstaw 40x40 jest za mały i zapyta sprzedawcy.
No tu Cię zmartwię. W 85 calowym Sony masz 400x400 :) nastomiast w 75 i 65 300x300

Menu i instrukcje są po polsku- skąd wziąłeś ze po norwesku czy chinsku? znowu internet czytałeś ?? Zmień strony bo cię w konia robią :)
Czyli w TCL w polskiej wersji menu, nigdy w żadnym tv nie było miejsc w menu, gdzie zamiast polskiego pojawiały się chińskie albo norweskie czy też duńskie opisy?
 
Do góry