TCL 85C845 - test, recenzja, opnie. Stać Cię wreszcie na prawdziwe kino !

@kiki tak z ciekawości, na początku wątku zachwalałeś TCLa, czy Twoja opinia nadal jest taka sama? Nie koniecznie mi chodzi o c845, ogólnie o te telewizory. Czy potwierdzasz ten hejt na necie co jest?
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Szukam czy coś się pojawia już w necie o C855 czyli następcy C845. Ma nowy procesor, autorski TCL i tutaj jest duży znak zapytania czy to będzie coś sensownego. I ogólnie jest opinia, że drogo, że już ceną nie będzie taki konkurencyjny.
@kiki jaka cena 85C855?
 
Ostatnia edycja:
Ja już kupiłem, więc zdanie mam wyrobione.


Póki co mam go w kartonie (montaż na majówkę + tydzień na testy do zwrotu).
Po prostu przeczytałem koło 300 stron for łącznie o tym, grupy na fb itd. + kolega ma TCL 65C745 i drugi nie wiem jaki TCL ale podobny model - i obaj są zadowoleni. Przy czym ten drugi to nie jest żaden heavy user - podpiął po prostu konsole i działa.

Na pewno warto zaktualizować firmware.
jaki model kupiłeś i jak wrażenia ?
Model masz w stopce, wymieniłem w ME 75C845 na 85C809 - głównie promocja mnie skusiła (taniej niż w czechach, ale krótsza gwarancja) + to, że 85C809 to praktycznie bliźniak 845.
Wyżej masz opisany powód.

Dlatego to co napisze, pewnie wg. niektórych "opłacony" kiki nie robi na mnie wrażenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena będzie bardzo dobra.
Wjeżdżają C855 w każdej przekątnej jutro i pojutrze.
Kto chce zobaczyć zapraszamy.
 
co do c845, to tak faktycznie są problemy:
  • wersja x1, nie dostaje za bardzo aktualizacji
  • wersja x2, (845 x2 + c805 + c806) dostaje - mediatek pentonic 700

Problemy jakie ludzie zgłaszają to albo dotyczą starego firmware, albo są przewrażliwieni (delikatnie szare paski) albo nowy firmware wprowadza kosmetyczne błędy (wyświetlanie informacji o kanale co jakiś czas - bez jego zmiany).

Raczej jakiś grubszych błędów, po aktualizacji nie widziałem na forach. Ale oczywiście, jak ktoś liczy, że będzie idealnie - nie ten sprzęt.

U mnie zaważyły informacje od dwóch kolegów którzy mają, że im po prostu działa. U mnie setup będzie ciut bardziej zaawansowany (brak PS5, ale treści HDR + ampli + TV z ci+ + dwie konsole). Jeśli jest to drobny błąd, który będzie naprawiony to jestem w stanie to przełknąć.

Hisense odrzuciłem bo nadal 1k droższy i badziewny system operacyjny. Android na zagranicznych forach ma lepsze opinie niż ATV, a najnowszy ATV z 4GB ramu... i tak przeładowuje aplikacje. Ale upatruje się tego chyba bardziej w skopanej apce/sofcie. Chociaż w domu mam klimę z hisense i jest sztos.

U mnie za wyborem TCL przemówiło kilka rzeczy
  • tańszy o 50% od konkurencji na podobnym poziomie jakości (chodzi o obraz)
  • liczę się z tym, że może się zepsuć. Owszem, możesz go ubezpieczyć, ale dla mnie i tak zamota z mniejszą wartością jest lepsza
  • budżet miałem naciągnięty x2, zaczynałem od 65 cali z prawdziwym hdr (65C809)
  • obsługa homekit i airplay, oczywiście można dodać do homebridge, ale wolę mieć tam jak najmniej niż jak najwięcej

Czytając polskie fora, są ludzie co faktycznie mają problemy ale albo ich nie widziałem na forach zagranicznych, albo wynikają z niewiedzy (nie podnoszą softu) albo nie umieją czegoś ustawić/user error.

Na zagranicznych błąd który mi się rzucił w oczy i jest dotkliwy, to bad pixel na niektórych źródłach i brak aktualizacji aplikacji galeria w ostatnich wersjach softu

TCL na pewno wymaga poczytania, ustawienia obrazu, skonfigurowania, przeflashowania softu, usunięcia zbędnych aplikacji. To bym określił jako cenę, że jest "tani". Jak ktoś chce coś bezobsługowego to sony/lg/samsung.

Z tego co widzę to na ten moment LG ma oledy po chyba 9k 77 na allegro jakieś wyprzedaże, ale nie wiem co to za serie/modele. W sensie wysokie, niskie, czym się różni oled od oledu.


Po majówce dam znać jak wrażenia z telewizora.
 
Ostatnia edycja:
Do góry