TCL 75C935 czyli mini led 4K, Qled, 144Hz, system Onkyo - test , recenzja , opinie. Diament w nowej oprawie !

bulitong

Klub HDTV.com.pl
VIP
kiki ponawiam pytanie z innego wątku c935 : Czy jest różnica w wyświetlanym obrazie między 1080 stref dla 65'' a 1920 dla 75''(efekt halo/blooming)? Czy będziesz testował 65" ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, 65C935 będzie dostawa koniec tygodnia.
Tak, sprawdzę nawet z ciekawości - haloo i blooming.
Różnice może będą z uwagi na ilość stref, ale wielkość też ukryje je.
Na podstawie sprawdzania 835 - w 935 65" - powinno być extra.
Ale sprawdzę jak dojadą.
 

Nordar

New member
kiki, nie wiem czy to tylko u mnie ale część zdjęć z recenzji się nie wczytuje a linki do których się odnoszą zwracają 'URL signature expired', np wszystkie między "Kalibracja" a "Teraz jest gotowy do rywalizacji z każdą technologią na rynku, nie oddając już pola nikomu."
 

frez

Member
Widzę tam tylko fotki z kanałów sportowych, jakieś statyczne ujęcia. Chciałbym zobaczyć piłki w locie, szybki bieg, skoki itp. zdjęcia nic nie mówią.
 

bojki

Member
TCL c935 75"

Są na FB- wysłałem kilku osobom , które prosiły.
Na YT wprowadzę do soboty.


Cześć,
Nie mogę znaleźć filmu ani na FB ani na YT.
Poproszę o link.


Zależy mi, aby zobaczyć jak na 75" wygląda blooming jeżeli ogląda się tv pod kątem w zaciemnionym pomieszczeniu - oglądamy TV głównie wieczorem.
Zakładam, że na wprost obraz wygląda bardzo dobrze.
Ilość stref w porównaniu z innymi Qled oraz wysoki HDR.

Obecnie mam jeszcze plasma Panasonic:)



Cena jest bardzo atrakcyjna za ten TV.
Wg. mnie, może to być najlepsza opcja vs. płacenie ca.19K za Oled Sony 77" lub Panasa LZ 77".
LG coś do mnie nie przemawia:)


Rzeczywiście dobrze byłoby zobaczyć porównanie z Samsung QN95B 75" - czy warto przepłacać te 7K za connectboxa i ewentualną jakość obraz....



Pozdrawiam

Piotr


ps.
Pytanie ile stref TCL będzie miał na rok 2023/2024 w 75"?
@Kiki, może masz jakieś informacje od p. Marka Maciejewskiego, kiedy będzie wstępna prezentacja?:)
Mogę kupić TV w tym roku, ale nie muszę:):)
 
Ostatnia edycja:

AlbertoTomba

Active member
W ten sposób można odkładać zakup w nieskończoność, bo za rok zawsze będzie coś lepszego

Co do bloomingu pod kątem - oglądam z kanapy szerokiej na 4-5 osób, nie ma problemu, trzeba dość ostrym kątem patrzeć, żeby zaczął być doskwierający, natomiast trudno mi sobie wyobrazić sytuację, kiedy ktoś kupuje taki tv i ogląda coś na nim, siedząc z boku...

Co do tych video, to ja nie wiem, po co to forum w ogóle jest "otwarte" - wszystko na priv, wszystko na fb...
Wielki problem nagrać 30-60sek jakiegoś meczu w 4K60, na co pozwala praktycznie każdy telefon obecnie i zrobić upload na youtube albo lepiej goły plik na wetransfer.
Nie mam niestety żadnego kanału sportowego, bo bym sam to zrobił (i z ciekawości w 1080P120/240) - ale jak gdzieś na mojej mocno ograniczonej liście kanałów trafię na mecz, to to zrobię
 

krs1

New member
Witam,
rozważam TCL 75C935 jako telewizor do dużego jasnego pokoju rodziców.
Codzienna praca po kilkanaście godzin (do wszystkiego, głównie seriale, filmy, bajki).
OLEDa na razie wykluczyłem (choć QD-OLEDy kuszą).
Obecnie mają starego LCD, więc każda zmiana będzie lepsza, ale to sprzęt na lata, więc chciałbym możliwie najlepszy.
Z tego co przeglądam to technologicznie "wymiata" na chwilę obecną, ale może to tylko marketing...
Stąd parę pytań do rozwiania wątpliwości:

1) Użytkowanie:
- jak w praktyce się spisuje telewizor i czy nie będzie problematyczny w obsłudze dla starszych osób?
- włączanie, wyłączanie, zmiana kanałów, itp. operacje nie trwają wieków?
- system nie zawiesza się i nie ma spowolnienia jego działania po czasie?
- menu jest przejrzyste i mimo wspomnianych problemów z tłumaczeniem da się z nim żyć (pl)?

2) Obraz:
- skalowanie obrazu z kablówki (vectra) do natywnego 4K jest dobre? na załączonych zdjęciach obraz jest jakby zbytnio wyostrzony programowo ale to może tylko złudzenie
- czy ten w TCL widocznie odstaje w niuansach obrazowych od zachwalanych wszędzie w tym względzie telewizorach Sony?
- obraz jest stabilny? po długotrwałym oglądaniu nie bolą oczy?

3) Obudowa:
- podstawa i ramka są metalowe? cała obudowa jest dobrze spasowana, nic nie lata czy odstaje i nie ma wrażenia "taniości"?
- w sklepie widziałem C825 i przyznam że pozytywne wrażenie sprawił - tu jest podobnie?
- podstawa wydaje się mała - czy telewizor bardzo się na niej "buja"?

4) USB:
- jest tylko jedno złącze USB i to tylko 2.0, czy można podłączyć jakiś hub by można było korzystać z wielu urządzeń (np. klawiatura, kamera, pendive, dysk) i czy musi być on aktywny?
- 2.0 nie spowalnia przeglądania zawartości zdjęć/filmów z zewnętrznego nośnika? konkurencja 3.0 ma
- inne telewizory mają opcję nagrywania z tv - tutaj tego nie ma?

5) Wsparcie:
- TCL często wypuszcza aktualizacje oprogramowania?
- jest zapewnione jakieś maksymalne wparcie (np. 2 lata od premiery) na aktualizacje czy jak im pasuje?
- jest szansa na Androida >=12 w przyszłości?
- jak jest z awaryjnością produktów TCL?
- ewentualne naprawy są bezproblemowe czy producent miga się lub robi jakieś problemy?
- ogólnie jak sprawują się w praktyce różne modele TCL, nie trzeba bać się firmy?

6) Konkurencja:
- na chwilę obecną poza TCL 75C935 rozważam Philips 75PML9636, Samsung 75QN91B, Sony 75X95J
- w czymś TCL jest gorszy od nich jeśli chodzi o codzienne użytkowanie?
- obraz w TCL w czymkolwiek odstaje od rozreklamowanych mitycznych obróbek przez procesory obrazu Sony?
- a może jeszcze coś innego jest wartego polecenia? nawet jeśli dopiero będzie, nie śpieszy mi się
 

bojki

Member
Witam,
rozważam TCL 75C935 jako telewizor do dużego jasnego pokoju rodziców.
Codzienna praca po kilkanaście godzin (do wszystkiego, głównie seriale, filmy, bajki).
OLEDa na razie wykluczyłem (choć QD-OLEDy kuszą).
Obecnie mają starego LCD, więc każda zmiana będzie lepsza, ale to sprzęt na lata, więc chciałbym możliwie najlepszy.
Z tego co przeglądam to technologicznie "wymiata" na chwilę obecną, ale może to tylko marketing...


Dla Rodziców, to bez znaczenia :)
Na pewno ucieszą się, że będzie duży, tak jak moi się ucieszyli:)
 

bojki

Member
W ten sposób można odkładać zakup w nieskończoność, bo za rok zawsze będzie coś lepszego

Co do bloomingu pod kątem - oglądam z kanapy szerokiej na 4-5 osób, nie ma problemu, trzeba dość ostrym kątem patrzeć, żeby zaczął być doskwierający, natomiast trudno mi sobie wyobrazić sytuację, kiedy ktoś kupuje taki tv i ogląda coś na nim, siedząc z boku...

Co do tych video, to ja nie wiem, po co to forum w ogóle jest "otwarte" - wszystko na priv, wszystko na fb...
Wielki problem nagrać 30-60sek jakiegoś meczu w 4K60, na co pozwala praktycznie każdy telefon obecnie i zrobić upload na youtube albo lepiej goły plik na wetransfer.
Nie mam niestety żadnego kanału sportowego, bo bym sam to zrobił (i z ciekawości w 1080P120/240) - ale jak gdzieś na mojej mocno ograniczonej liście kanałów trafię na mecz, to to zrobię




Dzięki za info o bloomingu - info traktuję, jako dobrą wiadomość.

Każdy ma swoje miejsce na "dosyć dużym narożniku", który stoi 3-3,5m od TV.



ps.
Rzeczywiście profesjonalny test porównujący by się przydał tak jak to robią inni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
296453399_5460598570668556_1364525102604868764_n.jpg

Tu masz porównania do oleda i kąty boczne - w teście.
 

Tomasz76

New member
296453399_5460598570668556_1364525102604868764_n.jpg

Tu masz porównania do oleda i kąty boczne - w teście.

Znane są już polskie ceny ( dla klienta końcowego ), modeli 75" zarówno w wersji 835 jak i droższej 935 ? Jak jest z ich dostępnością ?

Jak zwykle jestem zainteresowany zakupem, stąd konkretne zapytania, za ile i kiedy byłby dostępny TV w wersji 935, najbardziej zależy mi na modelu 75" ale rozpatrzę też wersję 65" jeśli cena będzie totalnie zaporowa. Napisz proszę do mnie na priv kiedy będzie można je u Ciebie kupić i w jakiej cenie.
 
Do góry