TCL 75C735. Kilka problemów i pytanie.

Dominik99

New member
Witam serdecznie
To mój pierwszy temat, więc mam nadzieję że piszę w odpowiednim dziale.
Sprawa dotyczy telewizora TCL 75c735.
Telewizor zakupiłem na początku września 2023r w sklepie internetowym Sferis.

1. NAJWAŻNIEJSZY problem jaki od początku posiadania tego TV nie daje mi spokoju, to prześwietlenia przy brzegach ekranu(boki, dół oraz jasna plama na prawym górnym rogu matrycy). Zrobiłem kilka zdjęć, może uda się Wam to dostrzec. Na żywo widać to bardziej.
Jest to najbardziej dokuczliwe przy jasnych scenach, typu skoki narciarskie, krajobrazy. Ogólnie widzę to ciągle w zależności od sceny. Czasem prawie nie widać.

Przez pierwsze 2 tygodnie od posiadania telewizora, byłem bardzo zajęty i nie zdążyłem go odesłać, za co pluję sobie w brodę, mimo tego że byłbym do tyłu ok. 300zł na odsyłaniu(dostawa była płatna).
Dzisiaj w media expert widziałem telewizor z podobnej półki cenowej
Samsung 75Q77C i byłem wręcz zszokowany, że nie posiadał żadnych prześwietleń po bokach ekranu, niezależnie od jasności czy kolorów sceny. Moj TCL w porównaniu do niego to istny dramat. Nawet mój stary, tani Samsung Ue55au7192, mimo że na podświetleniu Edge LED, w ogóle nie posiadał takich prześwietleń przy krawędziach ekranu. A tu w TCLu na Direct LED taki dramat. Wmawiałem sobie że to przez rozmiar ekranu, ale po tym co zobaczyłem dzisiaj w podobnym cenowo Samsungu w Media Expert to tak jak pisałem bez porównania.
I tutaj rodzi się pytanie , czy te prześwietlenia są normalne i czy próbować działać coś ze zgłoszeniem telewizora na gwarancję? Ktoś posiada taki model telewizora?
Od początku się tego obawiałem, bo Sferis nie ma dobrych opinii pod względem obsługi gwarancyjnej i bałem(oraz boję) się że jedynie stracę pieniądze na odsyłaniu, z gwarancją spuszczą mnie na przysłowiowe drzewo i powiedzą że takie zjawisko przy dużych telewizorach jest normalne. Clouding przy przy ciemnych scenach oczywiście również występuje, ale to jest chyba normalnym zjawiskiem przy tak dużej matrycy, zdjęcie z cloudingu(na zdjęciu clouding akurat nieco przesadzony) również wrzucam.

2. Kolejne mniejsze problemy które już nie są dla mnie tak ważne to słaby kontrast niezależnie od ustawień. W skrócie wygląda to tak, że albo wybieram mocne czernie i tracę detale, albo wybieram szare czernie i dużo detali. Dramat. Mój stary Samsung za 1900zł Ue55au7192 oferował podobny kontrast.
Ostatni problem to poszarpane tekstury, podczas wyświetlania szczegółowych elementów i nie tylko(np. tory pociągowe/tramwajowe są zawsze poszarpane). Niezależnie od tego czy ustawię jakość 480p czy 4K. Możliwe że to normalne przy matrycach VA, ale nie wiem.
Czy ktoś z was posiada ten model telewizora? Ja jestem strasznie rozczarowany tym telewizorem. Zdecydowanie najgorszy zakup w moim życiu :(

Prześwietlenia przy krawędziach ekranu boki i dół (na żywo trochę bardziej widoczne)
IMG_20231230_225726.jpg
IMG_20231230_225826.jpg
IMG_20231230_230041.jpg
IMG_20231230_230104.jpg
IMG_20231230_230021.jpg


Ostatnie zdjęcie to clouding
IMG_20231230_225851.jpg
 

Dominik99

New member
TL;DR: Czy prześwietlenia przedstawione na zdjęciach są normalne i czy próbować działać coś ze zgłoszeniem telewizora na gwarancję? Ktoś posiada taki model telewizora?
 
Do góry