tcl 65x10 netflix i dolby atmos

ulan

Member
witam!
mam taką konfiguracje sprzętu: tcl 65x10 i Marantz SR6010, kiedy zapuszczam na tym netflixa to nie pokazuje mi ścieżki dolby atmos (np. na wiedźminie, a wiem ze jest ścieżka dolby atmos) pokazuje mi tylko 5.1 a amplituner pokazuje tylko dolby digital, kiedy poprzez ściągnięty plik z wiedźminem puszczam film na wbudowanym playerze działa mi ścieżka dolby atmos, macie jakieś pomysły co mozę być nie tak???
 

ulan

Member
wiesz magiczna moze i jest, ale wpisywałem v609 i kierowało mnie do tego oraz tego wątku:
65ep680-55ep680-50ep680-najnowszy-firmware-tylko-firmware
a i dzieki za info o nieobsługiwaniu atmosa przez tcl, choć jak dałem plik z mkv z wiedźminem to wewnętrzny player tcl bez problemów go uruchamiał... ogólnie z plikó z web czytał , nie obsługiwał plików mkv zrobionych z płyt uhd
 
Ostatnia edycja:

ulan

Member
kwestią pozostaje informacja czy ten soft z tematu o tv z serii EP680 to też soft do tv z serii X10??? tego się próbuje dowiedzieć. Miałem nadzieje ze jakaś dobra dusza podzieli się informacja gdzie szukać tego najnowszego softu tcl do X10.
 

firefl

Active member
Bez reklam
napisz pełne oznaczenie wersji softu jaką masz - wszyskie literki. Większość nowych modeli jest na tej samej płycie z chipem realtek i ma wspólny soft.
Nie wiem jaką płytę ma x10 ale pewnie tą samą. Wcześniej był mediatek.
 

ulan

Member
napisz pełne oznaczenie wersji softu jaką masz - wszyskie literki. Większość nowych modeli jest na tej samej płycie z chipem realtek i ma wspólny soft.
Nie wiem jaką płytę ma x10 ale pewnie tą samą. Wcześniej był mediatek.

wersja oprogramowania: V8-R851T02-LF1V378.0165574
Wersja systemu Tv+:V5.2.0(V8-2009050-MF1V520)
 

firefl

Active member
Bez reklam
@ulan: wygląda, że to platforma realtek czyli wszyskie modele android TCL od przełomu 2018/2019.
Soft jest wspólny dostosowuje się wg product id, który jest dość głęboko zapisany i użytkownik nie musi zmieniać.
chyba najnowsza i z dość dobrymi opiniami to v609 dostępna z kilku linków w sąsiednich wątkach. Powodzenia w szukaniu.

ogólnie:
Jak wiele osób pewno zauważyło mnie też denerwuje zbędne cytowanie. Dla mnie to spam a nie żadne określanie o co chodzi. Chyba że są jacyś bardzo małointeiligetni co nie zauważą poprzedniego posta do którego większość autorów cytatów nawiązuje.
Jeśli ktoś odnosi się do starszych cytatów to można to zostawić ale napewno okroić do minimum zamiast całej wypowiedzi poprzednika. Zdarzają się posty z pół strony cytatu i jednym zdaniem odpowiedzi.... I też nie wiadomo do czego konkretnie jak jest długi tekst.
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
w TCL niestety niemal zawsze brak publicznego changelog.
Zmiany w ramach tego samego numeru androida zwykle są kosmetyczne. Niby próbują usuwać zgłaszane błędy ale skuteczność jest mizerna, co gorsze często pojawiają się nowe błędy...
 

ulan

Member
wgrałem wersje v609 a różnice?? jeszcze nie miałem czasu, tak naprawdę jedno co by mnie ucieszyło to dolby atmos na netflix,a ale tego nie ma nie poprawili tego błędu :(
w menu głównym na moje oko nic się nie zmieniło,
popatrzyłem na opcje, i nie widzę żeby cos się zmieniło, żadnej rewolucji, pewnie jakaś ewolucja.
ciężko mi coś więcej powiedzieć tv mam od wtorku 8 grudnia.
a właśnie może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z cyfrowym wyjściem audio
rozumiem o co chodzi z pcm, auto, brak, ale o co chodzi z opcją: Dostęp- o co w niej chodzi??
 
Ostatnia edycja:

ulan

Member
a ja już wiem, przełączyłem na język angielski i to opcja: pass trough
a co do dolby atmos w netflix to co mam czekać do wersja anndka 10?? 11??
dla mnie to skandal, to największa platforma streamingowa na świecie i TCL łaskawie jednak mógłby nad tym popracować żeby ta opcja zaczęła działać
w playrze tylko pliki mkv zgrane z neflixa maja działający atmos, z filmów zgranych do mkv z bluraya też nie obsługuje, mogliby sie lepiej przyłozyć do swojego flagowego produktu....
 

ulan

Member
nie omieszkałem napisać już do tcl wczoraj, ciekawe co mi odpiszą, mam potwierdzenie przyjecia zgłoszenia,
a co do funkcji Dostę vel pass trough to właśnie nie wiem czy to na wyjście optyczne czy na hdmi, ale tak powiem mam amplituner marantz sr6010 mam włączona opcje na tv ten pass trough i jakoś player nie potrafi wysłać na niego audio, nie podłączałem do ampaa optycznym bo on potrafi tylko wysłać dźwięk w formacie 5.1, nie obsługuje gestych foramtów audio w stylu dts: x czy dolby atmos, true hd itp
 

ulan

Member
@ulan: jak chcesz wykorzystać atmos? jaki masz sprzęt by to usłyszeć?

Tak
obok tv 65x10, mam ampa marantza sr6010 i zestaw kolumn 5.1.2 (czyli kolumny 5.1 od B&W z serii 600 i do tego kolumny Dali ALTECO C-1, bo B&W nie robią takich kolumn atmos niestety...
z kompa często puszczam filmy mkv z atmosem i hula.
 
Do góry