tcl 65x10 i sieć lokalna - domowa

ulan

Member
miałem podpięty ten tv do sieci poprzez switch gigabitowy i nie zauważałem ze tak naprawdę ten tv ma tylko Ethernet 100 mbit/s (w swoim flagowym produkcie mogli już dać lan gigabitowy).Postanowiłem wiec uruchomić wifi i podpiąć sie do routera w ten sposób, no i zaczęły się jaja. Wszędzie pi, piszą ze ten tv ma obsługę wifi w AC (czyli 5 GHz), Mam net od upc z giga connect box, mój telefon samsung s9 bez problemów łączy się z nim w najszybszym trybie (866 mbit/s), niestety tv tcl łączy sie tylko po starszym N (2,4 GHz). Kidy w routerze wymuszam prace w 5 GHz, tv przestaje widzieć sieć.
sprawdięm jak zachowuje sie wifi na zidoo z10x i nvidia shield, bez problemó łączą sie z routerem upc po 5 GHz, tylko tcl nie :(
wychodzi na to ze ten produkt jest strasznie niedopracowany a oprogramowanie ma mnóstwo wad. może wy macie jakiś pomysł czemu tcl nie widzi sieci 5 GHZ choć podobno ja obsługuje???
 

tranzystor82

New member
miałem podpięty ten tv do sieci poprzez switch gigabitowy i nie zauważałem ze tak naprawdę ten tv ma tylko Ethernet 100 mbit/s (w swoim flagowym produkcie mogli już dać lan gigabitowy).Postanowiłem wiec uruchomić wifi i podpiąć sie do routera w ten sposób, no i zaczęły się jaja. Wszędzie pi, piszą ze ten tv ma obsługę wifi w AC (czyli 5 GHz), Mam net od upc z giga connect box, mój telefon samsung s9 bez problemów łączy się z nim w najszybszym trybie (866 mbit/s), niestety tv tcl łączy sie tylko po starszym N (2,4 GHz). Kidy w routerze wymuszam prace w 5 GHz, tv przestaje widzieć sieć.
sprawdięm jak zachowuje sie wifi na zidoo z10x i nvidia shield, bez problemó łączą sie z routerem upc po 5 GHz, tylko tcl nie :(
wychodzi na to ze ten produkt jest strasznie niedopracowany a oprogramowanie ma mnóstwo wad. może wy macie jakiś pomysł czemu tcl nie widzi sieci 5 GHZ choć podobno ja obsługuje???


Bo te flagowe modele maja te same płyty główne co te tanie różnica jest w produkt nr. Gdzie na podstawie tego dodawane są dodatkowe opcje takie jak Dolby itp

Niestety radio WLAN ma tylko po paśmie 2,4GHz z drugiej strony jak nie masz kolizji kanałów to nie powinno być problemu z jego stabilnością działania

Z drugiej strony z tego co wiem UPC ma złe ustawioną lokalizacje i na paśmie 5GHz często lata na kanałach 100-150 gdzie wg regionalizacji obowiązuje Polskę 48-60 wiec może także występować blokada programowa karty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

ulan

Member
zacząłem wczoraj kombinować ze zmianą kanłów, faktycznie upc standardowo używa kanałów ponad 100, nvidii shield czy zidoo to nie przeszkadza, ale TCL tego nie toleruje, kiedy zmieniłem na niskie kanały (36, 40. 44, 48) tcl zaczął widzieć sieć 5 GHz.
ale mimo wszytko tcl mógłby sie bardziej postarać, dawanie w 2020 roku do swojego flagowego modelu, za dość pokaźna kasę karty sieciowej 100 mbit/s i złącz usb 2.0 zakrwawa na jakaś paranoje, zwłaszcza ze teoretycznie powinien obsługiwać materiały 4k, które wymagają sporych przepustowości
 

firefl

Active member
Bez reklam
opinia jak opinia. Nakrzyczeć na wifi gdzie to jednak UPC zawiniło ale jednak trzeba dalej narzekać - niech producent będzie lepszy.
I oczywiście słusznie - konsument ma prawo narzekać :)
Tylko po co kupować telewizor o konkretnej specyfikacji i potem narzekać na jego specyfikację...
Głosuj kasą - nie pasuje Ci specyfikacja - nie kupuj.
 

ulan

Member
to nie upc zawiniła, jak napisałem zidoo z9x oraz nvidia shield nie miała z tym problemu tylko tcl to nie pasowalo, to raz, a dwa
nigdzie w danych dostępnych u producenta nie ma informacji o tym jaki ejst interface lan w odbiorniku, kupujac fgo nawet do głowy by mi nie przyszło że tcl poskąpił paru centów w swoim flagowym modelu na lan 1 GBit (skoro w nvidi shield która kosztuje ok 10% ceny 65x10 taki port jest)
nadal uważam ze tcl to świetny monitor ale beznadziejny smart tv, co na szczęście można obejść dostawiając do niego lepsze źródła (sam mam player ultra blu ray, i dwa playery sieciowe na android tv).
 

firefl

Active member
Bez reklam
jak nie UPC? Ustawiają pasma zabronione w naszym kraju. Odbiorniki też nie powinny próbować odbierać. Nvidia też.
To jest naruszenie dyrektyw EU.

A co do skąpienia - platforma sprzętowa nie daje takiej opcji, jest to co jest. Musieliby wdrożyć inną platformę a to kosztuje.
Nvidia ma inną platformę i tam jest.
Ale kolejny raz przyznaję Ci rację - chciałeś coś innego niż kupiłeś...
 

ulan

Member
dlatego ten tv traktuje jak monitor a nie jak pełnoprawny smart tv, zresztą rozmawiam z wieloma osobami i to przypadłość nie tylko tcl ale również innych producentów tv, więcej obiecują niż dają w rzeczywistości. A może inaczej dla większości ludzi taki tv wystarcza, jeżeli nie mają większych wymagań i nie zależy im by mieć np. dolby vision, hdr+ czy atmos, bardziej wymagający użytkownicy musza szukać rozwiązań alternatywnych w postaci zewnętrznych palyerów w stylu nvidia shield cy zidoo czy dune ...
 
Do góry