TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

PaputK

Member
"Aktualizacja na moim 55C815
Znacznie większa płynność interfejsu w porównaniu do V677.
Niezła stabilność.
Dobra jakość obrazu i dźwięku
Nie jesteśmy daleko od perfekcji... Od dawna czekaliśmy na Androida 11 na naszych telewizorach, oto jesteśmy!
Właśnie zauważyłem kilka małych problemów z płynnością na filmach HDR, ale nic złego, mogło to pochodzić ze źródła (Prime Video)

Przeprowadzone testy:
- Mołotow: wszystko jest w porządku
- MyCanal: Wszystko w porządku
- Prime Video: Ok, właśnie miałem kilka drobnych czkawek na wideo HDR
- Disney +: idealnie. Rewelacyjny obraz w Dolby Vision
- Netflix: nic do powiedzenia, ale nie mam abonamentu 4K, więc przetestowałem w HD
- Arte.Tv: niezwykła płynność interfejsu, który perfekcyjnie odtwarza efekty slajdów, co nie miało miejsca wcześniej.
- TNT Hertzian TV: Idealny obraz. Po prostu lista kanałów, które czasami, jeśli pójdziesz zbyt szybko, aby zmienić kanał, na poziomie wyświetlania listy kanałów, pędzle się plączą przed ponownym skupieniem się na wybranym kanale. Ale to już szczegóły.
- Nova Player: w końcu działa idealnie, biorąc pod uwagę ustawienia obrazu i rozpoznając filmy HDR i Dolby Vision. Filmy w jakości obrazu 4K są po prostu oszałamiające.
- Zintegrowany odtwarzacz multimedialny: nadal brak możliwości szybkiego przesyłania niektórych filmów,


Testowane z moim amplitunerem ONKYO A/V, który w końcu rozpoznał wszystkie formaty audio Dolby i DTS na wyjściu HDMI ARC.
Koniec z opóźnieniem dźwięku/obrazu."
z forum
https://www.homecinema-fr.com/forum...-qled-50-55-65-c715-4k-tv-t30107855-1140.html

Działa dobrze ale widzę delikatne przycinki w home i setting. Co do platform VOD nie mam jeszcze testu. Optyka nadal bardzo cicha.
Głównie testowane na kablówce z dekodera.


wątek jest dla ep680 :p ale już tak się rozbiegł, że nic nie wiadomo ;)[/QUOTE

Ważna platforma R851T02
 

ulan

Member
zainstalowałem ten V8-R851T02-LF1V701.000031 i byłoby ok, gdyby nie problemy z CEC, wszystko szaleje (ampituner, nv shield, zidoo, dekoder sat), coś tam nie gra tym sterowaniem....
 

PanZdzisiek

New member
Moim zdaniem jeden z bardziej udanych softow. Szybciutko się wybudza nie ma zacinek jest naprawdę akceptowalne... Co prawda nie mam ani soudbara ani nic nie mam podłączone pod HDMI dopiero zamówiłem sobie Chromecast 4 zobaczymy jak tam system chodzi w porównaniu do TCL....

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

PaputK

Member
U mnie kolory szaleją. No jak są napisy końcowe(czarne tło) to robi się tz pikseloza czarno biała.

Może update Robię źle, reset shop przed czy po wgraniu? Zawsze robiłem po.
 
Ostatnia edycja:

gumkas77

Member
U mnie kolory szaleją. No jak są napisy końcowe(czarne tło) to robi się tz pikseloza czarno biała.

Może update Robię źle, reset shop przed czy po wgraniu? Zawsze robiłem po.

"Ważne info - jeśli po aktualizacji softu występują jakieś dziwne objawy, zgodnie z zaleceniem producenta należy wykonać tzw RESET ALL i RESET SHOP z menu serwisowego.
Aby się do niego dostać wchodzimy w ustawienia obrazu - zaawansowane wideo - ustawienia jasności, najeżdżamy na kontrast i z pilota z klawiaturą numeryczną wklepujemy 6425, pojawi się menu serwisowe, robimy najpierw reset all, później ponownie wywołujemy menu i wykonujemy Reset Shop. Jeśli telewizor po chwili nie reaguje na polecenia należy wykonać restart prądowy, po tym zabiegu przechodzimy całą ponowną konfigurację ustawień.

Jeśli po resecie na ekranie wyskakują dziwne napisy w rogu ekranu można temu zaradzić wchodząc tym razem w menu za pomocą kodu 9735 i wyłączamy 9 pozycję Sita P mode na OFF.

PIN do zmiany regionu z Albani na Polskę gdyby wołał - 1234.

U mnie taki zabiegł pomógł z problemem z dźwiękiem po aktualizacji. Wszystko wróciło do należytej normy."
 

skifa

New member
55ep680 dla mnie obecnie najlepszy kolorki super nic nie tnie ,szybki długo nie zmieniałem s ostatni był 653.W końcu nie wywala mnie z playera prime super ,netflix hbomax ok zamierzam w końcu spróbować kodi.
 

PaputK

Member
"Ważne info - jeśli po aktualizacji softu występują jakieś dziwne objawy, zgodnie z zaleceniem producenta należy wykonać tzw RESET ALL i RESET SHOP z menu serwisowego.
Aby się do niego dostać wchodzimy w ustawienia obrazu - zaawansowane wideo - ustawienia jasności, najeżdżamy na kontrast i z pilota z klawiaturą numeryczną wklepujemy 6425, pojawi się menu serwisowe, robimy najpierw reset all, później ponownie wywołujemy menu i wykonujemy Reset Shop. Jeśli telewizor po chwili nie reaguje na polecenia należy wykonać restart prądowy, po tym zabiegu przechodzimy całą ponowną konfigurację ustawień.

Jeśli po resecie na ekranie wyskakują dziwne napisy w rogu ekranu można temu zaradzić wchodząc tym razem w menu za pomocą kodu 9735 i wyłączamy 9 pozycję Sita P mode na OFF.

PIN do zmiany regionu z Albani na Polskę gdyby wołał - 1234.

U mnie taki zabiegł pomógł z problemem z dźwiękiem po aktualizacji. Wszystko wróciło do należytej normy."

Resety robione mimo wszystko. U mnie na v701 katastrofa. Powrót do R117
 
Do góry