TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

maciekmm

Member
Mam ten TV od roku i coraz bardziej jestem przekonany, że to był błąd :).

Niby wiedziałem na co się piszę ale bez przesady.

Ja rowniez zaluje zakupu tego zlomu. Brak wsparcia, sredni obraz, bardzo kiepskie katy widzenia, multimedia sie tna na potege, zero plynnosci... A moglem brac Sony...
 

gumkas77

Member
dokladnie , a mi tam pasuje bo kupilem swoj tv na olx 55c715 za 1550zl kilku miesieczny z gwarancja wiec za ta cene nie ma co narzekac na nic mimo roznych problemow xD
 

Yahoou77

Member
Hello ziomy. Podeśle ktoś aktualny link do jakiegoś w miarę nowego softu (r114?), na którym działa wszystko w miarę ok na EP680, nie ma opóźnień dźwięku na DVB-T, trybi Netflix i prime Video... Mam aktualnie v653, ale od jakiegoś czasu tv zaczął żyć własnym życiem: włącza się sam o dziwnych porach, dźwięk oo HDMI zrobił się bardzo cichy kiedy przesyłanie strumienia ustawione jest na "Dostęp", na "Auto" działa ok, ale co bym nie wybrał za źródło to leci DD... Zaczęło się krzaczyc po którejś aktualizacji jakiejś apki lub komponentu systemu. Dzięki

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Yahoou77

Member
Dobra, softy już znalazłem, więc linki nie potrzebne.
A używa ktoś ostatniego softu, oficjalnie zamieszczonego na polskiej witrynie TCL o numerku 645? Działa to w miarę ok?

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

gumkas77

Member
poczytaj kilka stron do tylu , jest opisane co i jak dziala , wiecej tez masz tu --->
https://forum.xda-developers.com/t/...covery-tcl-beyondtv-beyondtv.4025755/page-152
ja mam 55c715 i siedze na v677 i jest ok

W razie problemu to pomaga ----------------- >
jeśli po aktualizacji softu występują jakieś dziwne objawy, zgodnie z zaleceniem producenta należy wykonać tzw RESET ALL i RESET SHOP z menu serwisowego.
Aby się do niego dostać wchodzimy w ustawienia obrazu - zaawansowane wideo - ustawienia jasności, najeżdżamy na kontrast i z pilota z klawiaturą numeryczną wklepujemy 6425, pojawi się menu serwisowe, robimy najpierw reset all, później ponownie wywołujemy menu i wykonujemy Reset Shop. Jeśli telewizor po chwili nie reaguje na polecenia należy wykonać restart prądowy, po tym zabiegu przechodzimy całą ponowną konfigurację ustawień.

Jeśli po resecie na ekranie wyskakują dziwne napisy w rogu ekranu można temu zaradzić wchodząc tym razem w menu za pomocą kodu 9735 i wyłączamy 9 pozycję Sita P mode na OFF.

PIN do zmiany regionu z Albani na Polskę gdyby potrzeba - 1234.

softy ------------> https://t.me/s/tclupdates
 
Ostatnia edycja:

Yahoou77

Member
Dzięki @gumkas77 , czytam wątek na bieżąco i od początku jego istnienia. Jednak wszyscy siedzą głównie na tych softach z XDA itp. a mi doświadczenie mówi, że stabilnie działają raczej te oficjalnie udostępniane przez tcl. 645 mało kto używa pewnie, a mnie interesują właśnie opinie na jego temat. Nie lubię zmieniać firmware co tydzień, bo za dużo pieprzenia później z konfiguracją :(

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

gumkas77

Member
Dzięki @gumkas77 , czytam wątek na bieżąco i od początku jego istnienia. Jednak wszyscy siedzą głównie na tych softach z XDA itp. a mi doświadczenie mówi, że stabilnie działają raczej te oficjalnie udostępniane przez tcl. 645 mało kto używa pewnie, a mnie interesują właśnie opinie na jego temat. Nie lubię zmieniać firmware co tydzień, bo za dużo pieprzenia później z konfiguracją :(

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
spoko jak tam chcesz xD
 

tranzystor82

New member
no popytaj , bo pisalem o tym juz wczesniej , link jest i chlopaki pisza @ do TCL ze dzwiek jest spozniony do obrazu i dostaja w zamian gwarancje 2+3lata


A co im po tej gwarancji ?? Skoro nowego systemu brak a działanie funkcji tych TCL-i na Realtekach jest losowe widać po update ze po przejsciu na MTK działania w obrębie R51 czyli Realtek są praktycznie zerowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

gumkas77

Member
A co im po tej gwarancji ?? Skoro nowego systemu brak a działanie funkcji tych TCL-i na Realtekach jest losowe widać po update ze po przejsciu na MTK działania w obrębie R51 czyli Realtek są praktycznie zerowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

moze i tak , ale lepiej jak cos miec wiecej gwary jak mniej xD
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Nie lepiej dokupić Google Chromocast TV 4K i przestać się pier... z tymi softami ?
300 PLN i z bani
 

maciekmm

Member
Chromecast nie naprawi problemu z opoznieniem i rozjezdzaniem dzwieku z kabloki... Trzeba skladac na nowy TV i pozbyc sie tego grata... Nigdy wiecej nie dam sie namowic na jakies wynalazki... :)
 
Do góry