TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

tranzystor82

New member
Witam. Czy cos wiadomo na temat obiecanej aktualizacji androida ? Czy tv juz poszedl w zapomnienie wsparciowe ?


Nawet jeśli pojawi się nowa wersja to nic nie wniesie znaczącego prócz wyglądu ta seria TV ma po prostu słaby procesor z kiepskim układem graficznym wiec nawet materiał w HDR z 4K wyglada gorzej niż oglądając to choćby z Apple TV lub cheomecast 4


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Wojtasban

New member
Materiał 4k hdr wyglada identycznie gdy ogladam
Z dysku twardego podłączonego do tv czy dysku podłączonego do zewnętrznego android boxa, Netflix czy amazon nie sprawdzałem bo nie mam certyfikowanego boxa ale nie wiem co może być nie tak w obrazie na Netflix w 4k, czy prime w hdr 10+ jakieś creeny porównawcze by sie przydały
 

tranzystor82

New member
To może czas wybrać się do okulisty lub pobrać coś sensowniejszego ~30-40GB tam pewnie różnica będzie widoczna
Bo nie wiem jak na układzie graficznym z wersja cieniowania wygenerujesz cieniowania wierzchołków dostępne w wersji 3.x Stad tez cena tych tv matrycami tylko się bronią


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Matts84

New member
To może czas wybrać się do okulisty lub pobrać coś sensowniejszego ~30-40GB tam pewnie różnica będzie widoczna
Bo nie wiem jak na układzie graficznym z wersja cieniowania wygenerujesz cieniowania wierzchołków dostępne w wersji 3.x Stad tez cena tych tv matrycami tylko się bronią


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie każdy jest tak "zboczony" na punkcie obrazu. To wyglada jakbyś chciał ferrari ale stać cię na passata. Ja porównałem wiele materiałów i jest ok, ważne są treści a nie szukanie problemów w detalach. Te TV sa budżetowymi konstrukcjami i na prawdę sobie dobrze radzą.
 

tranzystor82

New member
Nie każdy jest tak "zboczony" na punkcie obrazu. To wyglada jakbyś chciał ferrari ale stać cię na passata. Ja porównałem wiele materiałów i jest ok, ważne są treści a nie szukanie problemów w detalach. Te TV sa budżetowymi konstrukcjami i na prawdę sobie dobrze radzą.


Tu nie ma nic zboczonego bo dałem między wierszami do zrozumienia ze to budżetowy sprzęt i nawet android 17 nie zmieni tu nic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Wojtasban

New member
Wydaje mi się że wzrok mam ok, no pewnie i jest jak mówisz że materiał jakiś może wyglądać gorzej tak samo jak różnica pomiędzy dobrymi odtwarzaczami blue ray a tymi słabymi, fachowcem nie jestem ale rozumiem że nie posiadasz żadnego tv tcl bo z taką wiedzą nie kupiłbyś tv na tak słabych bebechach. A możesz powiedzieć jaki procek jakieś parametry musi posiadać tv żeby odtwarzał materiał dobrze, czy przez to można rozumieć że obraz na każdym innym tv z lepszymi parametrami jest lepszy na HDR nie mówię już o kontraście itd tylko o jego prawidłowym odtworzenie np na tv xiaomi obraz będzie lepszy bo ma lepszy Procek tak?
 

Wojtasban

New member
Bo tak na chłopski rozum jesli podłączymy coś zewnętrznego co samo w sobie obrabia obraz na własnych podzespołach i mocniejszych od tv to chyba w kółko tak będzie że obraz będzie w jakims stopiniu lepszy
 

tranzystor82

New member
Wydaje mi się że wzrok mam ok, no pewnie i jest jak mówisz że materiał jakiś może wyglądać gorzej tak samo jak różnica pomiędzy dobrymi odtwarzaczami blue ray a tymi słabymi, fachowcem nie jestem ale rozumiem że nie posiadasz żadnego tv tcl bo z taką wiedzą nie kupiłbyś tv na tak słabych bebechach. A możesz powiedzieć jaki procek jakieś parametry musi posiadać tv żeby odtwarzał materiał dobrze, czy przez to można rozumieć że obraz na każdym innym tv z lepszymi parametrami jest lepszy na HDR nie mówię już o kontraście itd tylko o jego prawidłowym odtworzenie np na tv xiaomi obraz będzie lepszy bo ma lepszy Procek tak?


Myślisz się mam TV tcl 55 kupiłem w dużej mierze do konsoli ale z czasem zacząłem tez korzystać do codziennych zastosowań i stad właśnie moje przemyślenia … kupując wiedziałem co biorę ale brałem w konkretnym celu wiec nie są to pretensje i tak jak napisałem wcześniej matryca i cena go broni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

wyjek

New member
Wie ktoś czy można wyłączyć HDR całkowicie w jakimś menu serwisowym? 50EP680 niezbyt dobrze radzi sobie z HDR10+ i wolałbym oglądać filmy w SDR.
 

Wojtasban

New member
Raczej nie da sie tego zrobić, zobacz amazona na kodi mało Wygodne ale w Netflix można wyłączyć dolby vision, ale spokojnie pan z czatu tcl zdaje sobie sprawę ze słynnego klatkowania na Netflix i ma to być rozwiązane w kolejnym firmware. Ha Ha
 

wyjek

New member
Trochę głupio żebym dokupował Mi Boxa czy coś żeby oglądać w SDR skoro telewizor ma wbudowany Android, ale chyba tak będę musiał zrobić w przyszłości :D
 

coobah

Member
Bez reklam
Zapożyczone od @stasiof :

New TCL R851T02 Android TV Update available in custom firmware R112...IMG file

V8-R851T02-LF1R112.019306

http://celesw.tcl.com/CSEU TV/Software/RT51/Test SW/Italy RT51 R112 RAI TV/R112Update.zip

build date= Nov 02 2021
build= 1635816658
security_patch= 2021-01-05
gmsversion= Android_9_Pie
software.version_name=AP08
IMG size= 2.99 GB


Wrzuciłem na mojego 650. Działa ok [emoji106]

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

Fofek16

New member
Witajcie mam problem z soundbarem tcl 6100, na tv nie mam dźwięku, tak nagle mu się wyłączyło, jak włączam Netflix bądź inne aplikacje to dźwięk jest, przerzucę się na telewizję to dźwięk znika, wgrałem od nowa soft img co kolega dał teraz rt851 i dalej jest to samo

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka
 

marconnetti

New member
Witajcie mam problem z soundbarem tcl 6100, na tv nie mam dźwięku, tak nagle mu się wyłączyło, jak włączam Netflix bądź inne aplikacje to dźwięk jest, przerzucę się na telewizję to dźwięk znika, wgrałem od nowa soft img co kolega dał teraz rt851 i dalej jest to samo

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka
Też tak miałem,problem rozwiązał dopiero Android 11.
 

Fofek16

New member
To dziwne bo wcześniej działało wszystko normalnie po hdmi arc, nagle przestało, narazie rozwiązałem to w ten sposób że dałem po BT, lecz to nie jest wyjście, a jak Tobie działa ta 11 bo ponoć niedorobiona jest ja mam c715 model

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka
 

marconnetti

New member
to dziwne bo wcześniej działało wszystko normalnie po hdmi arc, nagle przestało, narazie rozwiązałem to w ten sposób że dałem po bt, lecz to nie jest wyjście, a jak tobie działa ta 11 bo ponoć niedorobiona jest ja mam c715 model

wysłane z mojego col-l29 przy użyciu tapatalka
50ep680 taki ja posiadam
 
Do góry