TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

sagi79

New member
HLG tak jak dolby vision na netflixa z automatu ustawia własne ustawienia obrazu i temu obraz jest taki tragiczny, wystarczy ręcznie ustawić pod siebie i obraz jest od razu taki jaki powinien być
 

Wojtasban

New member
Po komentarzu seBapiwko zaczynam sądzić że tym którym się wydaje że HLG jest ciemne to nigdy przedtem nie oglądali w hlg, Dolby vision to inny format który sam steruje jasnością a w hlg i hdr10 sami ustawiany, jeśli ktoś na maxa jasność materiały sd,HD, uhd bez HDR to wtedy może się wydawać że jest ciemnej innego pomysłu nie mam
 

sagi79

New member
HLG albo jest błędnie nadawane albo tv źle coś odczytuje ,bo tv po przełączeniu na TVP 4k na ustawieniach film przykładowo gdzie mam jasność na 32 automatycznie ustawia ja na 100 tak jak i resztę ustawień zmienia
 

seBapiwko

New member
I jak na tym Orange? Jest tam TVP4K, jak wypada obraz w porównaniu z TVP4k na dvb?
I trochę zdziwiony byłbym gdyby już teraz TVP chciałoby się produkować sygnał w różnych formatach 4K... No chyba że orange kompiluje sygnał HLG pod swoje dekodery...?
 

seBapiwko

New member
Mam wrażenie, że ciemny obraz przy sygnale HLG to jednak wina TCL, a nie samego formatu.
Dlaczego?
Bo EPG dekodera C+, na kanale z treścią HLG też jest mega ciemne.
Co więcej, w nagraniach na HDD dekodera C+, gdy przy przeglądaniu listy nagrań natrafiam na film nagrany z C+4k, cała lista się wyszarza (w ustawieniach jasność dalej 100%)...
 

pm199

New member
Na wszystkich softach jest ciemne HLG. Na v395 nie ma, za to dodatkowych artefaktów. Plus softy tj. v606 z trybem PC. Problemy kiedyś były, nawet z formatem HDR10 na v321, v363. Na v378 dopiero poprawili. Jeden filmik z oznaczeniem HLG18 na v395 działał ok. Na TVP 4K jest HLG14 i tu jest ściemniony. Ciekawe, co się dzieje z HLG na innych platformach tj. dc760, p815.
 

Wojtasban

New member
W żadnym sofcie nigdy nie miałem wrażenie że HLG czy na YouTube czy na insight tv jest sciemniony, tylko były artefakty które zniknęły na v395, jestem na prawie najnowszym sofcie bo jak chcę chwilę Insight tv obejrzeć to wystarczy trik o którym wcześniej pisałem ale na pewno nie mogę powiedzieć że jest ciemniej jest wszystko wpozadku, dopiero teraz pojawiły się głosy że HLG jest ciemne dopiero po pojawieniu się tvp4k
 

PanZdzisiek

New member
W żadnym sofcie nigdy nie miałem wrażenie że HLG czy na YouTube czy na insight tv jest sciemniony, tylko były artefakty które zniknęły na v395, jestem na prawie najnowszym sofcie bo jak chcę chwilę Insight tv obejrzeć to wystarczy trik o którym wcześniej pisałem ale na pewno nie mogę powiedzieć że jest ciemniej jest wszystko wpozadku, dopiero teraz pojawiły się głosy że HLG jest ciemne dopiero po pojawieniu się tvp4k
Orientujesz się moze czy tylko ten trick działa tylko na naziemnej ? Czy na iptv w aplikacji Smart iptv lub tivimate też działa ?

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

seBapiwko

New member
1. Tak HLG na ep680 na Youtube jest ciemne w ch... ;)
2. Tak. Na canal+4k HLG od kiedy mam (czyli od ok. roku) zawsze było ciemne.
Ba! powiem więcej :) było na jakimś wcześniejszym sofcie 3xx jeszcze ciemniejsze.

ps. też jestem ciekawy czy ten sam problem jest na innych pokrewnych platformach TCL, ktoś coś wie?
 

seBapiwko

New member
I jeszcze ciekawa obserwacja.
Na ustawieniach wstępnych "sport" dla zwykłego kontentu hd jasność jest=60
dla kontentu HLG np. TVP4k ustawienia wstępne "sport" jasność jest=100.
Tak więc mimo, że właśnie tu obraz prosi się by rozjaśnić to tego nie zrobisz.

I chyba żaden soft już HLG nie rozjaśni w tych TCL-ach, bo z tego co czytałem na angielskich tech-stronkach to nie przypadek.
Jak tv słabo/przeciętnie świeci to cwaniakują, obniżają jasność wszystkiego by mieć rezerwę "świecenia" na jasne elementy i tym samym unikąć zarzutu, że tv nie wypełnia wymagań HDR (czyli szerokiego zakresu w tym przypadku kontrastu...).
Lipa.
To takie robienie klientów w bambuko jak VW z normami emisji. W Chameryce byłby zbiorowy pozew i TCL szybciutko by przepraszał i rozdawał nowe modele ;).
 

sagi79

New member
U mnie na C815 jasność mam na 65(sport) i reszta moich ustawień i co trochę dziwne poziom czerni rozjaśnia obraz ,a tak to
jest idealnie a soft to V638
 
Do góry