TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

maciekmm

Member
To samo z modulami CAM. Nie dzialaja poprawnie na nowszych wersjach softu... Na starych jest w miare ok za wyjatkiem bardzo powolnego przelaczania kanalow (odkodowywania).
 

PanZdzisiek

New member
Może w końcu HLG będzie działać chodź w to wątpię wrócę z roboty zainstaluje.Jakby ktoś wcześniej zainstalować dajcie znać czy coś się zmieniło :)

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

coobah

Member
Bez reklam
Może w końcu HLG będzie działać chodź w to wątpię wrócę z roboty zainstaluje.Jakby ktoś wcześniej zainstalować dajcie znać czy coś się zmieniło :)

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
Taka sytuacja na v. 643.
Robilem reset all i reset shop.
df1e32192803adc23db8c3bdaf28483c.jpg


Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

martingg

Member
Jest jakiś soft na którym te apli (głównie) Netflix działa ok? Na obecnym startuje dłużej niż na samsungu sprzed 5 lat, zawiesza się itp itd
 

epifan

Member
Parę postów temu ktoś napisał o android 11 na TV.
Pytanie zasadnicze - co to miałoby zmienić, to że będzie 9/10/11?? Nic nie zmieni jeśli producent będzie odwalał amatorkę i wypuszczał 2 razy w tygodniu soft, który nie do końca działa.
Niespecjalnie rozumiem podejście, gdzie są działające rzeczy, potem nie działają i w nastu kolejnych softach nadal nie wracają do poprawnego rozwiązania a ciągną te zepsute.
Najgorsze jest to, że te TV ogólnie nie są złe, zły jest soft i w kółko do zarąbania nie mogą go
 

ulan

Member
ja chyba do końca euro siedzę na 395, jak się skończy zacznę eksperymentować z nowymi firmware, no chyba ze wydadzą nową wersje z prawidłową obsługą HLG
 

coobah

Member
Bez reklam
Przypomnijcie, proszę, co jest do oglądania w HLG.
Sam nie mogę na nic trafić przypadkowo...

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

seBapiwko

New member
Witam,
Mam 65ep680 i dekoder c+4k. Ten dekoder nadaje program c+4K właśnie "na sztywno" non stop w HLG. Od początku na jakimś sofcie serii 3xx ten obraz był bardzo ciemny, rozczarowujący. Te same mecze na canalu HD jaskrawe i jasne kolory. Zmiana na soft 606 spowodowała, że obraz jest jaśniejszy, ale dalej jest przepaść w porównaniu do tych samych treści w HD.
Dziś wgrałem 636, zauważalnej różnicy/poprawy w jasności w HLG nie stwierdziłem.
Z ciekawości podpiąłem sygnał dvb-t2 by porównać właśnie jasność poniędzy naziemnym TVP4K, a tym z satelity via Canal+. Nie ma różnicy i oba są oznaczone logiem HLG.
Natomiast na białej planszy testowej TVP4K w dvb-t2 zauważyłem na tej płynącej łezce oraz na logo tvp4k w dolnym prawym rogu artefakty.
I tu ciekawostka: po przełączeniu na sygnał z dekodera TVP4K i z powrotem na dvb-t2 problem znika.
Pojawia się ponownie po przełączeniu między kanałami dvb-t2.

Może komuś się ta wiedza przyda ;) . Najlepiej jakby to był ktoś z TCL...

ps.
Wkurza mnie ten ciemny obraz, wcześniej wolałem ligę angielska w HD oglądać niż w takim ciemnym HLG 4K. Teraz się zmusiłem, może się przyzwyczaję do tego "ciemnogrodu" ;) .
 

Wojtasban

New member
Jedyny program z HLG to insight tv u mnie na kablówce i jasność jest wpozadku, trochę dziwnie że obniża się jasność a czy tak samo macie na YouTube w HLG?
 

seBapiwko

New member
Tak, puściłem parę filmików HLG z Youtube i wszystkie wyglądały jak w niezbyt słoneczny dzień kręcone lub na niedługo przed zmrokiem.
Dla porównania puściłem też na Youtube materiały oznaczone Dolbyvision. Telewizor otagował je co prawda tylko znaczkiem HDR (nie wiem czy Youtube nie wspiera Dolbyvision, czy tylko TCL 65ep680 w tej 636 wersji softu zgubił etykietkę) , ale obraz był szczegółowy i soczyście jasny ;).
 
Do góry