TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

ulan

Member
nie do końca, ale ciężko powiedzieć kto jest bardziej winien czy tcl czy tvp :p
ogólnie jak się pojawiają białe napisy są jakieś dziwne, ale na pewno nie białe, np napis reklama, najbardziej to widać na planszach
 

wiesiol

New member
Nie no chyba jednak TCL, murawa na tym TVP 4k zgniło zielona, w ogóle kolory nie takie , no i logo, litery artefakty. Zmieniłem na 395, ale skasowało wszystkie kanały a ponownym szukaniu TVP 4k nie znajduje ?
 

ulan

Member
hmm miałem też problem po zmianie z 638 na 636 nie znajdował kanałów nadawanych w HEVC, zresetowałem do ustawień fabrycznych i znalazł te kanały, ale trzeba było wszystko ustawiać w tv od nowa...
 

wiesiol

New member
Na szybko, leci retransmisja. Na tv sport hd kolory intensywne na 4k wyblakłe (naturalne ?) Pytanie , jak jest w naturze ? Wszystko oczywiście na 395, tv 65c815
 

wyjek

New member
Na v638 miałem sposób żeby HLG działało na kanale insight tv, włączamy kanał z HLG jeśli są artefakty to naciskamy przycisk home android wtedy pojawia się strona android i obraz wraca z mocniejszych ustawień z HLG i wtedy wracamy do źródła tv i HLG już jest ok

Sprawdziłem na V635 i faktycznie to pomaga.
 

lukas665

New member
Na v638 miałem sposób żeby HLG działało na kanale insight tv, włączamy kanał z HLG jeśli są artefakty to naciskamy przycisk home android wtedy pojawia się strona android i obraz wraca z mocniejszych ustawień z HLG i wtedy wracamy do źródła tv i HLG już jest ok


Dzisiaj wrzuciłem V640, wejście w androida i powrót do TVP 4K nie pomaga pozbyć się artefaktów. Wracam do V395, mogę potwierdzić że tam HLG działało dobrze. U mnie sygnał idzie z dekodera 4K UPC po HDMI więc to nie problem z tunerem DVB-T.
 

ulan

Member
czyli z tego wynika ze tcl ma jakiś problem z implementacją HLG, pytanie za 100 pkt czy firma cos z tym zrobi, wczoraj wysłałem do nich ten problem przez konto myTCL, na forum emitela już parę osób wspominało o tym że wysyłało skargi w tej sprawie do TCL, wiec im więcej osób im zwróci na to uwagę to może coś z tym zrobią???
 

wyjek

New member
Nie wiem czy jest problem z implementacją HLG na telewizorach TCL czy z transmisją TVP, mecze są ciemne i wyblakłe, ale np. wczoraj po meczu było studio w gorszej jakości (pewnie nagrywane w 1080i pod TVP Sport), ale kolory i kontrast był w porządku, tak samo w reklamach. Ktoś ma więcej informacji czy użytkownicy innych telewizorów też się na to skarżą?
 

mixol

New member
Pod koniec ubiegłego roku, gdy Czesi zmienili standard na DVB-T2 HEVC, to przez jakiś czas transmitowano w czeskim multipleksie kanał NASA TV UHD. Nie pamiętam już, jaki miałem wtedy soft w moim EP680 55", ale problemów z obrazem 4K nie zauważyłem.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

ulan

Member
dziwnie wyblakłe kolory i mówie o transmisji meczu, bo studio tvp to jedna wielka porażka, późne rokoko a jakość o której szkoda gadać
 

Kaniballo

New member
Ale masz kalibrację ?




Podepne się pod pytanie - czy ktoś może polecić własne ustawienia, które na 65ep680 będą dawać najlepszy obraz ;



cofnąłem z 999 na 395 i jest niebo a ziemia z tymi hlg i jakością obrazu na tvp4k ; czy ktoś ma jakieś info czy przed końcem mistrzostw wpuszczą jakiś nowy firmware z działającym poprawnie hlg i lepszą jasnością?
 

ulan

Member
TCK raczej nie ma w zwyczaju mówić cokolwiek na temat nowych wersji, niby wydają sporo aktualizacji ale mało co z tego wynika, a już szczególnie to widać po tym nieszczęsnym HLG , który w miarę dobrze działa w starszych wersjach (395) a w nowszych jest totalnie skaszaniony...
 
Do góry