TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

ulan

Member
HLG dalej z artefaktami, więc TVP 4K w naziemnej nie da się oglądać. Najważniejsze, że loga od Dolby i strony głównej zmienione. Widać, co jest priorytetem dla firmy TCL. Wracam na v606 i próbuje, to włączyć w trybie obrazu PC.

to jest już dostępny kanał tvp 4k na naziemnej?? wydawało mi się ze miał ruszyć 11 czerwca razem z euro.
 

ulan

Member
hmm dziwne rzeczy się dzieją z moim tcl 10x65, miałem wgrany wersje 636, złapałem tvp 4k , odpalił sie ale były artefakty, wiec wiec zastosowałem metodę Wojtasban i zadziałało, ale coś mnie podkusiło i wgrałem wersje 640, metoda przestała działać artefakty na planszy kontrolnej, wiec cofnąłem się do wersji 638, to samo, wiec dalej wersje 636 i tu zonk, zamiast 52 kanałów złapał mi tylko 42 (brak min tvp 4k, tvn hevc itp) i teraz nie mam pomysłu co dalej, wcześniej na tej samej antenie i 636 łapał wszystkie 52, a teraz nie....
 

ulan

Member
jest tu gdzieś opcje edycji napisanego posta??
chciałem z edytować post i dodać co zrobiłem dalej.
po wgraniu 636 zresetowałem do ustawień fabrycznych, w końcu udało się zeskanować wszystkie 52 kanały, wszedłem na tvp 4k z tą planszą, były artefakty (zwłaszcza na napisach nie są białe tylko takie dziurawe, zamiast odbić latają jakieś szare plamy) wszedłem do android home i z powrotem i pomogło, ale no właśnie ale, kiedy wyszedłem z tv na hdmi (dekoder sat) i po jakimś czasie wróciłem na tvp 4k, znowu artefakty, wiec znowu do strony głównej androida i... nie pomogło, próbowałem wiele razy, restartowałem tv, ale nic nie pomogło za każdym razem plansza tvp 4k wygląda koszmarnie.
wkurza mnie to bo nie wiem jak będzie to wyglądało kiedy pojawi się normalny program z meczami z euro. ewidentnie wychodzi na to ze tcl nie jest kompatybilny z tym co nadaje tvp w 4k.
zgłosiłbym to do polskiego supportu tcl, ale raz już coś zgłosiłem i do dziś nie doczekałem się odpowiedzi (a zgłaszałem w grudniu!!!). Strasznie niedopracowany soft :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz tu dokładnie swoje przemyślenia - wyślę do TCL i postaram się otrzymać odpowiedź. I da CI znać.
 

ulan

Member
tak jak pisałem problem dotyczy kanału tvp 4k na dvb-t2, w tej chwili wyświetla się plansza napisami i takimi ruchomymi refleksami, kiedy włączam ten kanał pojawia się napis HLG, w piątek 11 czerwca ma być tam program w 4k z euro (mecze, studio meczowe itp), problem polega na tym że tcl nie wyświetla tego prawidłowo (niestety na forum brak możliwości zamieszczania zdjęć, bo bym pokazał na czym polega problem), przez chwilę pomagało przełączenie na chwile na stronę główną android home (przycisk home) i z powrotem na kanał tv, niestety działało to tylko przez chwilę, wygląda na to że tcl ma problem z prawidłowym wyświetlanemu HLG na kanale tvp 4k
 

ulan

Member
ktoś tu pisał ze oprogramowanie do tcl jest robione w Polsce, ale widać coś im nie wychodzi, teraz to jeszcze pół biedy, bo tylko jest na tvp 4k tablica, ale jak ruszy emisja euro to się zrobi awantura
 

ulan

Member
tego jeszcze nie wie nikt, na razie jest transmisja próbna jakiejś planszy, może tylko ta plansza jest niejadalna dla tcl, a normalna transmisja będzie ok, ale tego dowiemy się jutro (dlatego wkurza mnie ze tvp startuje z tym w ostatniej chwili nie dając szans na dostrojenie sprzętu i sprawdzenie na kilka dni przed euro), Wkurzająca sytuacja...
 

ulan

Member
teraz pojawiła sie inna plansza, i trwają chyba testy ścieżek dźwiękowych, teraz jest dostępnych 6, 4 pokazuje mi dolby digital, jedna pokazuje dolby sourrand, i ostania ścieżka amplituner pokazuje mi dolby atmos.
na tej planszy nie widąć tych problemów, ale ona jest dużo prostsza od te ostatniej nie ma żadnych bajerów ze światłem, co ciekawe tv pokazuj HLG,
kurcze czemu nie mogli póścic jakiegoś materiału, a nie tylko plansza
 

Wojtasban

New member
Czemu Niby tv ma mieć problem z odbiorem TVP 4k? Problem jest HLG gdzie od dawna o tym mówiłem a większość miała to w d... Bo mało treści jest niby. Mnie i tak ominie TVP 4k bo moja kablówka to dno i nie puści a zasięgu na naziemną nie mam wogóle
 

ulan

Member
mam nagrany mecz z c+ 4k ligi angielskiej z HLG, odtworzyłem go przed chwilą na kodi w tcl i obraz nie ma żadnych błędów. Wiec nie wydaje mi żeby to był ogólny problem z HLG na TCL, tylko z wbudowanego tunera dvb-t
 

PanZdzisiek

New member
mam nagrany mecz z c+ 4k ligi angielskiej z HLG, odtworzyłem go przed chwilą na kodi w tcl i obraz nie ma żadnych błędów. Wiec nie wydaje mi żeby to był ogólny problem z HLG na TCL, tylko z wbudowanego tunera dvb-t
To dlaczego na wersji 395 i 379 działa prawidłowo HLG ?

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

ulan

Member
nie testowałem wersji 395, jak kupiłem tv był wgrany jakiś nowszy, ponadto mam na myśli problemy softowe z tunerem.
może spróbuje wgrać ten soft 395

może ktoś poratować linkiem do tej wersji 395?? bo szukam ale coś mi nie wychodzi
 
Ostatnia edycja:

ulan

Member
dzięki. wczoraj wieczorem jeszcze raz odpaliłem tvp 4k i znowu były te artefakty, ale wejście do androida tv pomagało, zobaczymy jak ruszy transmisja dziś o 18:05
 
Do góry