TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

Tinkas

New member
A po co Wam ten Atmos w telewizorach, które i tak wypuszczają 5.1 w kompresowanym DD lub DTS?
O ile w ogóle działa 5.1 - tutaj to dopiero lipa w Androidach.
 

pumekss

New member
Największy problem to jest z HDMI Arc. Jeżeli już zacznie odtwarzać dźwięk z TCL TV 65c815 na np. amplitunerze to po chwili połączenie się zrywa i dźwięk jest na TV.
Z wejściem optycznym dźwięku jest tak samo.
Sprawdzałem na dwóch różnych amplitunerach.
Na dziś nie wiem czy to problem sprzętowy TCL czy oprogramowanie.
Dźwięk z aplikacji Spotify na Android TV w TCL jest tragiczny.
 

ulan

Member
"Dźwięk z aplikacji Spotify na Android TV w TCL jest tragiczny."
kurcze ty tak naprawdę??
tv do grania muzyki??
czego się spodziewałeś?? audiofilskiego DAC i super głośników??
 

pumekss

New member
Nie rozumiemy się.
Ta KONKRETNA aplikacja Spotify na Android TV odtwarza dźwięk bardzo źle. Jakby ta muzyka była mocno kompresowana, przytłumiona, w czasie odtwarzania zmienia się poziom głośności. (oczywiście na różnych ustawieniach dźwięku w TCL)
Dźwięk z Netflix, YouTube, z filmu na USB, który leci na TCL jest w porządku.
Najważniejszym problemem jest te uciekanie sygnału audio, który wysyłam z TCL na amplituner przez kabel optyczny audio lub HDMI Arc. Chwilę pogra na amplitunerze i za chwilę już dźwięk gra na TCL.
 

Yahoou77

Member
Najważniejszym problemem jest te uciekanie sygnału audio, który wysyłam z TCL na amplituner przez kabel optyczny audio lub HDMI Arc. Chwilę pogra na amplitunerze i za chwilę już dźwięk gra na TCL.
Myślę, że to problem twojego egzemplarza tv, choć bardziej obstawiam awarię amplitunera. Nigdy na żadnym sofcie, a kilka ich przerobiłem, nie zaobserwowałem takich przerw w transmisji cyfrowej dźwięku, ani po HDMI, ani optyku. Próbowałeś sprawdzić amplituner pod innym sprzętem?

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
No to felerny tv niestety. Kable można było sobie darować, skoro problem występuje po HDMI i spdif...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

coobah

Member
Bez reklam
U mnie dziś na sofcie v. 999 nastąpił samoczynny reset TV.
Oglądałem na Smart Tube Next jakiś filmik i wyłączył się TV.
Po odpaleniu pilotem TV uruchomił się w trybie recovery.
Po naciśnięciu OK na pilocie wystartował normalnie.
Pierwszy raz taka akcja, zobaczymy...

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

coobah

Member
Bez reklam
Hmmm...
Może delikatne przesunięcie głosu jest poprzez hdmi, ale ja to chyba zboczony na tym punkcie jestem.
Ogólnie jest OK na tym sofcie.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

Koksela

New member
Wgrałem v395 mam wrażenie że najszybszy soft ze wszystkich jakie przetestowałem, jest stabilniejszy oraz ma lepszy dźwięk w modelu 55ec780. Wczesniej testowałem v606 v609 v616 v620 v623 v999. Jeszcze zbyt krótko testuje żeby coś wiecej powiedzieć.
 

EMR9

Member
@Koksela zapodasz link do tego 395 bo jakoś nie mogę go znaleźć szukam pod ep680 android dzięki pozdrawiam

jakoś te nowe softy mi nie pasują coś zawsze mi nie pasuje
 

Koksela

New member
Jak narazie nie doszukałem się jakiś wiekszych nieprawidłowości czy błędow. Poki co v395 u mnie zostaje i jestem zadowolony. Głównie korzystam z Yt i Netflix i tu nie zauważyłen problemów :)
 

EMR9

Member
Na tym 395 hlg działa prawidłowo .Moduł polsat cl+ też działa ok .Sprawdziłem YT i Netflix też jest ok. Chociaż ja wszystko oglądam z boxa netflix, prime vide, smart yt. Jedynie mi się wydaje że na tych softach 600...jest trochę obraz lepsza ostrość czerń ale to już każdy ma swój gust
 

Wojtasban

New member
Jak cofamy soft to przechodzi normalnie weryfikację i jest napis że starsza wersja? Czy coś trzeba inaczej robić przy takiej wstecznej aktualizacji
 
Do góry