TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

ulan

Member
coś mi nie pasuje w tej wersji v999
wcześniejsza wersja v623 ma nr .018378
a ta niby nowsza v999 ma nr .018348

np wcześniejsze wersje miały nr:
v620 mial .018337
a v616 .018129
a v615 .018111

z tego wynika ze ta wersja v999 ma niższy numer niż v623
 

ulan

Member
czyli v999 jest starsza niż v623, wiec raczej nie warto wgrywać...chyba ze ta wersja testowa jest z innej linii rozwojowej
 

Koksela

New member
czyli v999 jest starsza niż v623, wiec raczej nie warto wgrywać...chyba ze ta wersja testowa jest z innej linii rozwojowej

Wgrałem v999 poprzednio v623 na 55ec780.. mam faktycznie wrażenie że jasność jest lepsza materiały HDR lepiej wygladają. Albo efekt placebo hehe
 

ulan

Member
ciekawe czy oni kiedykolwiek nauczą się podawać listę zmian i poprawek oprogramowania, ale pewnie nigdy... choć mam też chińskiego playera zidoo z9x i tam bardzo skrupulatnie podają wszelkie zmiany i poprawi, ale to chyba mała firma a nie taki moloch jak TCL (szkoda ze tcl nie ma czegoś takiego: http://forum.zidoo.tv/index.php#products.1 )
 

pawel_71

New member
W v395 wszystko działa płynnie? Netflix YouTube? HLG? Pytanie jeszcze czy wie jak zrobić żeby mx player odtwarzał eac3 bo atmosa nie odtwarza
Wrocilem do V395 jakos w grudniu po testach V60x. Na V395 android dziala duuuzo plynniej. Przynajmniej u mnie, z moimi apkami i po wywaleniu smieci typu Rakuten. 6xx strasznie zamulaly.
Na v395 oczywiscie sa problemy z niektorymi filmami 4k HDR na YT, ale poza tym nie zauwazylem zadnych problemow. Uzywam od 2m Netflixa i poki co wszystko ladnie dziala. Wczesniej przez 1.5m HBOGO i tez bylo ok. TV wlaczam zawsze z uspienia i nie mialem zadnych problemow. Ten soft ma zapewne swoje wady, ale jak dla mnie akceptowalne.
Czekam na soft, ktory bedzie wreszcie wnosil cos konkretnego na +, ale pewnie sie nie doczekam :(
Kupilem niedawno Osmo Pocket i mocno sie wkurzylem, ze TCL nie odtwarza kodeka h264/AVC 4k@60fps (level 5.2), a moj stary 6-letni box na amlogicu bez problemu. Oczywiscie moge to przekodowac do h265/HEVC i wtedy juz bez problemu dziala, ale nie o to chodzi.
 

pawel_71

New member
Uwaga, uwaga :) Ciekawostka !? .... dodam jeszcze, że Kodi nie odtwarza faktycznie materiału 4K w UHD lecz skaluje go do Full HD :) bez względu na jakim TV nie byłby zainstalowany.
Nie jest to prawda w przypadku TCL. Jak najbardziej kazde video odtwarzane jest w rozdzielczosci natywnej dla video. I to bez wzgledu na format (AVC czy HEVC). Jedynie zdjecia sa wyswietlane w rozdzielczosci interfejsu i tylko systemowy player potrafi wyswietlic je w rozdzielczosci 4k, ale tylko z USB.
 

Tgold

Member
Panowie od czasu wprowadzenia nowych testowych kanałów TVN TVN fabuła w dvbt2 mam taką przypadłość jak na zdjęciu. Oglądam kanał w dvbt2 jest ok po przełączeniu na kanał w dvbt mam jakieś zakłócenia w obrazie jak na fotce po powrocie do dvbt2 jest ok, znów włączę dvbt i już obraz jest prawidłowy. Ktoś wie czego to wina, soft 616.
91d8b3ddd03dd6b1d51d9f2e57f90954.jpg


Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
 

JanVid

New member
Nie jest to prawda w przypadku TCL. Jak najbardziej kazde video odtwarzane jest w rozdzielczosci natywnej dla video. I to bez wzgledu na format (AVC czy HEVC). Jedynie zdjecia sa wyswietlane w rozdzielczosci interfejsu i tylko systemowy player potrafi wyswietlic je w rozdzielczosci 4k, ale tylko z USB.

Jeżeli TAK to odpowiedz na następujące pytanie: .......A znasz w menu Kodi ustawienia dla odtwarzacza? .... co tam pisze odnośnie rozdzielczości obrazu i jej częstotliwości ? Wiesz gdzie to jest ? :)
 

Wojtasban

New member
Kolego to tak jakbyś mówił że YouTube, Netflix, i każda aplikacja zainstalowana na androidzie na tv tcl odtwarza tylko w full hd bo menu androida w tv tcl jest wyświetlane w full hd. Poza tym mam android boxa gdzie ustawiam rozdzielczości 4k a w kodi tak samo jest max full hd można ustawić czyli twierdzisz że film w 4k w kodi leci w full hd rzeczywiście to po co w takim razie filmy 4k w poszczególnych wtyczkach. JanVid a opis full hd :)
 
Ostatnia edycja:

pawel_71

New member
Jeżeli TAK to odpowiedz na następujące pytanie: .......A znasz w menu Kodi ustawienia dla odtwarzacza? .... co tam pisze odnośnie rozdzielczości obrazu i jej częstotliwości ? Wiesz gdzie to jest ? :)
W ustawieniach Kodi nie da sie zmienic rozdzielczosci dla interfejsu, bo jest to limitowane przez Androida. Natomiast pod Winda dziala to bez problemu, rowniez dobieranie odpowiedniej czestotliwosci. Ale filmy nie ida bezposrednio w bufor ekranu na ktorym jest interfejs (!) Przeciez to sie odbywa na innym kontekscie, czesto zwykle nawet nie jest to RGB tylko YUV albo jakies RGB16.
Wszystkie programy tak dzialaja. Problem jest tylko ze zdjeciami, bo one nie ida do bufora video tylko w normalny kontekst przez co sa ograniczone do rozdzielczosci menu :(
Poprzednie telewizory TCL (takie sprzed 2 lat) mialy menu w 720p (i to juz bylo troche widac), ale filmy przeciez wyswietlaly sie w natywnej rozdzielczosci.
GUI do Netflixa masz tez w 1080p, a jak odpalasz film to wyraznie widac, ze wlacza sie inna rozdzielczosc i typowo tryb HDR (DV).
 

Yahoou77

Member
Hej. Czy też macie taki problem z softem V616 na EP680 jak ja? Chodzi i to, że dźwięk przesyłany do amplitunera kanałem zwrotnym HDMI jest bardzo cichy w przypadku sygnału z kablówki podłączonej do HDMI tv. Z innych źródeł (Netflix, PrimeVideo, itp) idzie już w normalnej głośności... Problem zauważyłem jakiś czas temu, ale nie chciało mi się rozkminiac. Inna sprawa, że jak włączę Netflix to dźwięk jest normalnie głośny dopiero gdy włączę jakiś film, gdy przeglądam opisy to dźwięk tego co jest wyświetlane w tle też jest z dupy cicho... O co kaman??!

I druga sprawa, która mnie nurtuje... Jak to jest z obsługą Dolby Atmos w serii EP680? Jeszcze nigdy nie udało mi się zobaczyć logo ATMOS na tym telewizorze, mimo iż często zdarza mi się oglądać filmy na Netflix z taką ścieżką? Nawet gdy podłączę Xboxa series X (na którym mam ustawiony dźwięk Atmos) bezpośrednio do TV to do amplitunera Onkyo wraca i tak tylko Dolby Digital 5.1. Gdy konsole podłączę bezpośrednio do Onkyo, to Atmos i DTSX działa jak ta lala. Czy to nie jest jakaś sciema z tą obsługa D. Atmos?
 
Ostatnia edycja:

ulan

Member
ja mam tcl 65x10 i raz zobaczyem na tv znaczek dolby atmos :)
podłączyłem do tv nvidia shield tv 2019 bezpośrednio (normalnie mam podłączone przez ampa marantza sr6010) i jak póściłęm netflixa to na tv pojawił mi sie znaczek i dolby vision i atmos, potem włączyłem plik mkv z filmem w dolby atmos na dolby truehd i też pojawił mi sie znaczek dolby atmos i grało na oryginalnym soundbarze od tego tv, zrobiłem to tylko w celach testowych bo jednak dźwięk jest dużo lepszy przez mój zestaw na marantzu i kolumnach B&W + dali atmos
acha na natywnym playerze tcl nie udało mi się uruchomić dolby atmos wyskakuje komunikat ze nie obsługiwana ścieżka dźwiękowa (dotyczyo to dolby atmos na truehd, bo na dolby digital plus działą
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
z dolby atmos to ściśle wg specyfikacji, czyli w kontekście pytania: w systemowym playerze działa na ograniczonych rodzajach kodowania, Netflix też działa. Nie widziałem natomiast by w specyfikacji było napisane, że atmos działa w Netflix. Były na forum komentarze, że może będzie atmos w Netflix jeśli wydadzą system na wyższym numerku androida. Czas pokaże.
 

Yahoou77

Member
W Netflix nie działa. Więc ten Atmos w TCL to lipa i ordynarny chwyt reklamowy. Nawet jak podłączam odtwarzacz blu-ray z filmem Uhd Atmos to niestety nie działa. Kupą jednak wielką jest ten TCL, raczej w przyszłości sobie daruję tą markę.

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 
Do góry